Krok po kroku

Porady budowlane - Wyposażenie wnętrz

 1. 1z 10
 • Kominek jako źródło ogrzewania

  Kominek jako źródło ogrzewania

  MyBudujemy

  Podczas gdy kominki jako źródło ogrzewania popularne były głównie na zachodzie Europy, u nas dominowały piece kaflowe. Obecnie jednak moda na kominki zapanowała także w Polsce i coraz częściej stanowią one główne źródło ciepła w domach jednorodzinnych.

 • Rodzaje kominków

  Rodzaje kominków

  MyBudujemy

  Oprócz kominków tradycyjnych opalanych drewnem spotyka się kominki gazowe, olejowe i elektryczne.

 • Wybór odpowiedniej wanny

  Wybór odpowiedniej wanny

  MyBudujemy

  Jednym z czynników wpływających na wybór wanny jest wielkość pomieszczenia łazienkowego. W niewielkim pomieszczeniu zmieści się mała wanna prostokątna, pokój kąpielowy można wyposażyć w dużą wannę o nieregularnym kształcie.

 • Sauny- zdrowa kąpiel

  Sauny- zdrowa kąpiel

  MyBudujemy

  Sauna jest pomieszczeniem przeznaczonym do kąpieli powietrznych. Człowiek przebywający w saunie jest poddany działaniu dwóch czynników - temperatury i wilgotności powietrza. W zależności od tych czynników rozróżnia się kąpiel mokrą, suchą i parowo-ziołową.

 • Jak starą komodę przemienić w stylowy mebel?

  Jak starą komodę przemienić w stylowy mebel?

  MyBudujemy

  Przekonanie, że stylowy pokój kosztuje dużo więcej, nie zawsze jest zgodnie z prawdą. Stworzenie niepowtarzalnego klimatu w mieszkaniu często wymaga tylko trochę czasu i pracy, aby zrealizować swoje pomysły. Ciekawym rozwiązaniem może być przemiana zwykłego mebla w niepowtarzalny produkt, wykorzystując rozmaite techniki dekoracji i odnawiania.

 • Dzień Ojca ma już 100 lat!

  Dzień Ojca ma już 100 lat!

  MyBudujemy

  Z każdym rokiem Dzień Ojca nabiera coraz większego znaczenia. Jeszcze kilka lat temu nieznany i zapominany, dzisiaj na stałe został wpisany w polski kalendarz. Na świecie obchodzony jest już od 100 lat, a pierwszy raz...

 • Ozdoby ścian z przeszłością

  Ozdoby ścian z przeszłością

  MyBudujemy

  Puste ściany w minimalistycznym wnętrzu wyglądają dobrze, jednak tylko tam. W przeważającej większości pomieszczeń się nie sprawdzają. Sugerują zbyt chłodne wykończenie wnętrza, co nie przemawia na ich korzyść. Czasami są utożsamiane z pewnym brakiem i pustką, którą koniecznie należałoby zapełnić.

 • Rola oświetlenia w budowaniu nastroju we wnętrzu

  Rola oświetlenia w budowaniu nastroju we wnętrzu

  MyBudujemy

  Każde wnętrze przy wykorzystaniu prostych metod może zyskać nowego, niepowtarzalnego charakteru. Wystarczy jedynie kilka czynności, by wprowadzić nowy nastrój. Dwie podstawowe metody to: wykorzystywanie światła sztucznego oraz światła świec. Druga technika sterowania nastrojem jest tak prosta, że nie ma konieczności jej objaśniania. Pierwsza wymaga więcej wskazówek.

 • Art Deco w Twoim domu

  Art Deco w Twoim domu

  MyBudujemy

  Art déco to styl w sztuce, który czasy swojej świetności odnotował w latach 1919-1939. Nosił wiele nazw: modern style, ultramodern style, styl Poiret, styl 1925, styl Chanel, jazz style, styl lat 20, zig-zag moderne. Stał się alternatywą dla secesji i jednocześnie reakcją na nią

 • Meble do salonu - wybierz swój styl

  Meble do salonu - wybierz swój styl

  MyBudujemy

  Meble do salonu to elementy, które powinny być przede wszystkim przyciągającą oko dekoracją. Nigdzie indziej, jak właśnie w tym pomieszczeniu, stanowią one bowiem produkt reprezentacyjny

 1. 1z 10