Krok po kroku

Porady budowlane - Dach

 1. 1z 8
 • Wszystko o dachach- kształty dachów

  Wszystko o dachach- kształty dachów

  MyBudujemy

  Dach stanowi przykrycie budynku, kształtując jednocześnie całą jego bryłę. Kształt i forma dachu decydują o estetyce domu i określają możliwości zagospodarowania znajdującej się pod nim przestrzeni. Wpływają też znacząco na koszty budowy, sposób pokrycia i zakres zabiegów konserwacyjnych.

 • Elementy konstrukcji dachu

  Elementy konstrukcji dachu

  MyBudujemy

  Decydując o wyborze konstrukcji więźby dachowej projektant bierze pod uwagę kilka czynników. Najważniejszy czynnik to obciążenie. Obciążenie dachu składa się z obciążenia stałego i obciążenia zmiennego. W skład obciążenia stałego wchodzą: ciężar więźby dachowej, ciężar izolacji oraz ciężar pokrycia dachowego, którego wartość zależy od rodzaju zastosowanego materiału.

 • Prefabrykowana więźba dachowa

  Prefabrykowana więźba dachowa

  MyBudujemy

  Wykonanie konstrukcji dachowej bezpośrednio na placu budowy wymaga dużego nakładu czasu i pracy. Alternatywnym i znacznie szybszym rozwiązaniem jest zastosowanie więźby prefabrykowanej.

 • Paroizolacja dachów i wiatroizolacja

  Paroizolacja dachów i wiatroizolacja

  MyBudujemy

  Wykonanie ocieplenia dachów, ścian i stropów chroni przed utratą ciepła, aby jednak przegroda dobrze spełniała swoje funkcje należy chronić ją przed wilgocią.

 • Folia dachowa

  Folia dachowa

  MyBudujemy

  film prezentujący układanie folii dachowej

 • Krok po kroku do dachu

  Krok po kroku do dachu

  MyBudujemy

  .

 • Więźba dachowa

  Więźba dachowa

  MyBudujemy

  Konstrukcja dachu na którym układamy pokrycie dachowe popularnie nazywane jest więźbą dachową. Przekroje poszczególnych elementów więźby dachowej dobiera się na podstawie obliczeń statyczno-wytrzymałościowych. Wyniki tych oblicz...

 • Impregnacja więźby dachowej

  Impregnacja więźby dachowej

  MyBudujemy

  Elementy więźby dachowej powinny być odpowiednio wysuszone i zabezpieczone przed działaniem czynników biologicznych oraz ognia. Najskuteczniejsza jest impregnacja próżniowo-ciśnieniowa wykonywana metodą przemysłową przez wyspecjalizow...

 • Dom, który oddycha naturalnie

  Dom, który oddycha naturalnie

  MyBudujemy

  Nowa generacja membran dachowych, czyli rewolucja na dachu

 • Cele i zasady stosowania folii i membran dachowych.

  Cele i zasady stosowania folii i membran dachowych.

  MyBudujemy

  Monier – producent dachówki Braas i RuppCeramika oraz akcesoriów dachowych, jako wiodąca na rynku firma wyspecjalizowana w zagadnieniach dachów spadzistych służy radą i pomocą we właściwym wyborze.

 1. 1z 8