Krok po kroku

Porady budowlane - Przed budową

 1. 1z 8
 • Przed budową domu

  Przed budową domu

  MyBudujemy

  Za zgodność wykonania pracy z opisem podanym w pozwoleniu na budowę i z wymaganiami przepisów budowlanych odpowiedzialny jest inspektor nadzoru inwestorskiego. Jest to osoba, która ma dbać o dobrą jakość wykonywanych prac, a także wyłapywać wszelkie nieprawidłowości podczas budowy domu.

 • Po co kierownik budowy?

  Po co kierownik budowy?

  MyBudujemy

  Do obowiązków inwestora należy zorganizowanie procesu budowy, w tym zapewnienie opracowania projektów oraz wykonania i odbiorów robót budowlanych przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych.

 • Kogo należy zatrudnić na budowie

  Kogo należy zatrudnić na budowie

  MyBudujemy

  Budowa domu to duże wyzwanie i jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć. Z uwagi na fakt, że większość inwestorów nie posiada praktycznej wiedzy budowlanej i odpowiednich uprawnień, konieczne jest powierzenie realizacji budowy i nadzoru nad nią odpowiednim specjalistom.

 • Projekt budowlany

  Projekt budowlany

  MyBudujemy

  Jakość projektu gotowego bywa rozmaita, toteż należy zwrócić szczególną uwagę na zawartość nabywanej dokumentacji. Im bardziej szczegółowy jest projekt, im więcej zawiera rozwiązań projektowych, dotyczących konstrukcji i instalacji, tym łatwiejsze i tańsze jest późniejsze budowanie.

 • Pozwolenie na budowę

  Pozwolenie na budowę

  MyBudujemy

  Gdy jesteśmy już właścicielami działki budowlanej i posiadamy projekt domu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami możemy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

 • Budowa domu- wybór systemu budowania

  Budowa domu- wybór systemu budowania

  MyBudujemy

  Do niedawna najbardziej powszechnym sposobem budowania było budowanie systemem gospodarczym, polegającym na samodzielnym angażowaniu przez inwestora ekip odpowiedzialnych za poszczególne etapy budowy. Sposób ten jest obciążony dużym ryzykiem popełnienia błędów, o ile inwestor nie posiada solidnej wiedzy i doświadczenia budowlanego.

 • Dom pasywny- nowa idea w podejściu do oszczędzania energii

  Dom pasywny- nowa idea w podejściu do oszczędzania energii

  MyBudujemy

  Dom pasywny to inwestycja, która dość szybko się zwraca. Koszty ogrzewania domu pasywnego o powierzchni 120m2 w sezonie grzewczym szacuje się na około 500zł! Dodatkowo z uwagi na znakomitą izolację termiczną oszczędza się latem na klimatyzacji, ponieważ dom pasywny utrzymuje stałą temperaturę wnętrz.

 • Parterowy, z poddaszem użytkowym, czy może piętrowy?

  Parterowy, z poddaszem użytkowym, czy może piętrowy?

  MyBudujemy

  Startując z budową domu, jednym z pierwszych etapów, który trzeba przejść jest wybór projektu. Będąc na początku, niejeden inwestor z entuzjazmem przerzuca strony katalogowe, czy surfuje po pasażach internetowych szukając swojego wymarzonego obrazka.

 • Czy łatwo budować tanio?

  Czy łatwo budować tanio?

  MyBudujemy

  Jeśli wierzyć tzw. fachowym publikacjom lub opiniom osób budujących dom na forach internetowych jest to zdanie niemożliwe. Wszyscy twierdzą, że budowa to nerwy, przeciągane terminy, niesolidni wykonawcy i budżet przekroczony o 200%.

 • Formalności związane z budową domu

  Formalności związane z budową domu

  MyBudujemy

  Przymierzając się do budowy domu nie sposób obejść się bez załatwiania formalności urzędowych. Przeczytaj jakie kolejne kroki należy przejść aby uzyskać pozwolenie na budowę.

 1. 1z 8