Krok po kroku

Porady budowlane - Instalacje wewnętrzne, przyłącza mediów

 1. 1z 5
 • Instalacja wodna w budynkach

  Instalacja wodna w budynkach

  MyBudujemy

  Dostawa wody i jej rozprowadzenie wewnątrz budynku jest jednym z ważniejszych zagadnień zarówno na etapie projektowania jak i wykonania budynku. Najprostszym a zarazem najwygodniejszym rozwiązaniem jest zasilanie wewnętrznej instalacji wodnej budynku z miejskiego wodociągu.

 • Wykonanie instalacji kanalizacyjnej

  Wykonanie instalacji kanalizacyjnej

  MyBudujemy

  Instalacja kanalizacyjna do odprowadzania ścieków bytowo-gospodarczych z budynków mieszkalnych składa się z segmentów, których część znajduje się wewnątrz a część na zewnątrz budynku.

 • System cichej kanalizacji

  System cichej kanalizacji

  MyBudujemy

  Do wykonania instalacji kanalizacyjnych stosuje się najczęściej systemy wykonane z tworzyw sztucznych. Są one tanie, a rury z tworzywa sztucznego są lekkie, co znacznie ułatwia montaż instalacji. Jednakże zasadniczą wadą instalacji wykonanej z tworzyw sztucznych jest duży poziom hałasu wytworzony przy spływie ścieków.

 • Inteligentna instalacja elektryczna

  Inteligentna instalacja elektryczna

  MyBudujemy

  Budynki inteligentne wyposażone są w systemy sterowania, umożliwiające dostosowanie warunków wewnątrz obiektu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Systemy te pozwalają na swobodne sterowanie urządzeniami elektrycznymi i technicznymi, zapewniają ekonomiczne wykorzystanie energii.

 • Czym ogrzać dom?

  Czym ogrzać dom?

  MyBudujemy

  Powiało chłodem, co niewątpliwie oznacza dodatkowe obciążenie domowego budżetu kosztami ogrzewania. Jednym z najlepszych sposobów zmniejszenia tych kosztów jest wybór odpowiedniego kotła centralnego ogrzewania, posiadającego dużą sprawność i niskie koszty eksploatacji.

 • Budynek inteligentny

  Budynek inteligentny

  MyBudujemy

  Koncepcja inteligentnego budynku narodziła się w połowie lat 80 jako wspólny projekt koncernów informatycznych i lotniczych, obejmujący organizację nowoczesnej sieci korporacyjnej w scentralizowanym przedsiębiorstwie.

 • Centralne odkurzanie

  Centralne odkurzanie

  MyBudujemy

  Centralne odkurzanie to nowoczesna i najzdrowsza technologia, zapewniająca znakomite i komfortowe warunki bezpowrotnego usuwania brudu, kurzu i wszelkich drobnoustrojów z pomieszczeń mieszkalnych.

 • Działanie instalacji odgromowej

  Działanie instalacji odgromowej

  MyBudujemy

  Wykonanie instalacji odgromowej nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia chroniącego przed skutkami wysokonapięciowych prądów o dużym natężeniu, jakie mogą być indukowane przez piorun w przewodach sieci elektrycznej.

 • Pompy ciepła

  Pompy ciepła

  MyBudujemy

  Ogrzewanie domu jednorodzinnego pompą ciepła jest rozwiązaniem bardzo popularnym w wielu krajach, szczególnie w Skandynawii. W Polsce ten typ ogrzewania postrzegany jest ciągle jako ciekawostka ekologiczna, choć jest to bezsprzecznie ogrzewanie najtańsze

 • Czy warto mieć rekuperator?

  Czy warto mieć rekuperator?

  MyBudujemy

  Współczesne budownictwo, przy sprzyjającej koniunkturze przeżywa kolejny intensywny rozkwit. Z biegiem czasu zmieniają się nie tylko trendy architektoniczne, ale również technologie i materiały, z których powstają nasze domy i miejsca pracy.

 1. 1z 5