Krok po kroku

Porady budowlane - Fundamenty

 1. 1z 2
 • Podział fundamentów

  Podział fundamentów

  MyBudujemy

  Fundament jest podstawowym elementem konstrukcyjnym budowli. Jego zadaniem jest przekazanie obciążeń z budowli na podłoże gruntowe w taki sposób, aby cały układ konstrukcyjny budynku był stateczny.

 • Techniki fundamentowania

  Techniki fundamentowania

  MyBudujemy

  Wykonanie fundamentu jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na właściwą pracę przyszłej budowli, warto więc zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami i wskazaniami dotyczącymi fundamentowania.

 • Hydroizolacja fundamentów

  Hydroizolacja fundamentów

  MyBudujemy

  Niekorzystne zjawiska spowodowane obecnością wilgoci mogą wystąpić nie tylko z powodu braku hydroizolacji, ale również z powodu niewłaściwego jej wykonania czy też źle dobranych materiałów izolacyjnych. Rodzaj zastosowanej hydroizolacji zależy od izolowanego obiektu i od warunków jego pracy.

 • Hydroizolacyjne materiały budowlane

  Hydroizolacyjne materiały budowlane

  MyBudujemy

  Obecność wilgoci w budynku pociąga zawsze daleko idące konsekwencje. Oprócz zagrożenia trwałości części konstrukcyjnych obiektu wilgoć wpływa również destruktywnie na zdrowie mieszkańców.

 • pogoda

  pogoda

  MyBudujemy

  wiem , nazwa tematu dziwna, ale wyjasniam juz o co chodzi, zorientowalam sie na etapie wytyczania domu, ze co , ze TRZEBA PATRZEC NA POGODE  gdy masz umowic sie z geodeta nic nie przekladac jesli jest ladna pogoda, przywoz materialu na budowe, JAK...

 • Płyta fundamentowa

  Płyta fundamentowa

  MyBudujemy

  Jak szybko wykonać trwałe posadowienie budynku? Dlaczego izolacja części podziemnych jest ważna? Dlaczego płyta fundamentowa tak szybko zdobywa popularność?

 • Zamknij stan zero przed zima

  Zamknij stan zero przed zima

  MyBudujemy

  Piękny początek tegorocznej jesieni sprawił, że sezon w budownictwie trwa na dobre, a wszelkie prace budowlane idą pełną parą. Październik i listopad to z pewnością ostatnie miesiące, kiedy bezpiecznie można wylewać fundamenty. Jak to zrobić aby bez ryzyka zamknąć stan zero przed zimą? Ekspert Lafarge podpowiada na co zwrócić uwagę i jak uniknąć kluczowych błędów podczas stawiania fundamentów.

 • Płyta izolacyjna - etapy budowy w Domu Modelowym

  Płyta izolacyjna - etapy budowy w Domu Modelowym

  MyBudujemy

  Zobacz jak powstaje fundament Domu Modelowego w Jankach k. Warszawy dzięki technologii firmy IZODOM 2000 Polska. W wideo-poradniku możesz zobaczyć w krótkim czasie zalety płyty fundamentowej oraz poznać z czego powstaje oraz jakie są zalety płyty izolacyjnej pod fundament Domu Modelowego. Ciekawy poradnik pokazuje jak powstaje płyta fundamentowe krok po kroku dzięki udziale specjalisty z firmy IZODOM2000.

 • Płyta Fundamentowa - etap wylewania betonu, zbrojenia i końcowych prac

  Płyta Fundamentowa - etap wylewania betonu, zbrojenia i końcowych prac

  MyBudujemy

  W wideo-poradniku możesz zobaczyć w krótkim czasie jak powstaje płyta fundamentowa: z czego powstaje beton, jak jest zbrojona płyta fundamentowa oraz w jaki sposób jest wylewany beton na płytę.Ciekawy poradnik pokazuje jak powstaje płyta fundamentowe krok po kroku jak powstaje płyta fundamentowa.

 • Posadzka dobrze zaizolowana

  Posadzka dobrze zaizolowana

  MyBudujemy

  Wysokiej jakości stolarka otworowa, docieplenie ścian oraz właściwa izolacja fundamentów i podłóg to kluczowe elementy każdej inwestycji budowlanej. Odpowiednio wykonane, rozwiązania te pozwalają na ograniczenie strat ciepła i kompl...

 1. 1z 2