Krok po kroku

Porady budowlane - Ogród, ogrodzenie, bruk

 1. 1z 8
 • Ogród funkcjonalny

  Ogród funkcjonalny

  MyBudujemy

  Zazwyczaj najważniejszą funkcją ogrodu jest rekreacja. Może to być rekreacja mniej, lub bardziej czynna. Ktoś może po prostu chcieć usiąść na ławeczce z dala od zgiełku, ktoś inny potrzebuje kącika na spotkania z przyjaciółmi.

 • Ogród dynamiczny

  Ogród dynamiczny

  MyBudujemy

  Projektując ogród podejmujemy się zadania pod pewnymi względami bardziej złożonego niż wtedy, gdy przedmiotem projektu jest na przykład budynek. Ogród nie jest zjawiskiem statycznym: zmienia się w zależności od pory roku, rośnie i wypełnia się z wiekiem.

 • Przygotowanie terenu pod trawnik

  Przygotowanie terenu pod trawnik

  MyBudujemy

  Teren, na którym chcemy zakładać trawnik nie powinien mieć spadków przekraczających 20% (czyli zmian wysokości przekraczających 20 cm na 1 metr odległości).

 • Budowa ogrodzenia – przepisy i porady

  Budowa ogrodzenia – przepisy i porady

  MyBudujemy

  Budowa ogrodzenia nie wymaga zezwolenia. Zamiar budowy ogrodzenia o wysokości większej niż 2,20m wystarczy zgłosić do Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego.

 • Odgrodzenia wewnętrzne i bramy garażowe

  Odgrodzenia wewnętrzne i bramy garażowe

  MyBudujemy

  Oprócz ogrodzeń zewnętrznych często wykonuje się również odgrodzenia wewnętrzne, którymi można zaznaczyć granice ogródka warzywnego, wytyczyć ciągi spacerowe lub umocnić skarpy.

 • Basen to miejsce rekreacji i wypoczynku

  Basen to miejsce rekreacji i wypoczynku

  MyBudujemy

  Tegoroczna aura zdecydowanie wyprzedziła wszystkie kalendarzowe terminy toteż i w naszym portalu powiało wiosną. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów dotyczący sposobów zagospodarowania terenu wokół domu.

 • Wyrównanie działki, przygotowanie pod trawnik. – zagospodarowanie części ogrodowej.

  Wyrównanie działki, przygotowanie pod trawnik. – zagospodarowanie części ogrodowej.

  MyBudujemy

  Zapewne większość szczęśliwych posiadaczy ziemskich marzy o pięknym, zagospodarowanym ogrodzie i równo przystrzyżonej, soczystej trawie. Zwykle przy pierwszym koszeniu odkrywamy nierówności terenu, kamienie, a zamiast pięknej trawy wyras...

 • Drewno czy kompozyt - co wybrać?

  Drewno czy kompozyt - co wybrać?

  MyBudujemy

  WPC - brzmi tajemniczo? A nie powinno! Zwłaszcza dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem materiału, z którego zostanie zbudowany ich wymarzony taras lub z którego ma powstać elewacja domu. Oto krótki przewodnik po świecie drewna, któremu poważnie zagraża WPC, kompozyt drewna i polimerów, łączący w sobie zalety obu materiałów.

 • Naprzeciw wyzwaniom - obrzeża basenowe z kompozytu

  Naprzeciw wyzwaniom - obrzeża basenowe z kompozytu

  MyBudujemy

  Basen w lecie? Każdemu na myśl przychodzi beztroskie wylegiwanie się w wolnym czasie przy lekko falującym brzegu. Niestety, relaks mogą nam zakłócić problemy z obrzeżem basenowym. Dlaczego do jego budowy warto wybrać kompozyt? O tym poniżej. ...

 • Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia , barierki balkonowej,

  Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia , barierki balkonowej,

  MyBudujemy

        Wymagania prawa budowlanego dot. ogrodzenia   Przepisy prawa nie regulują kwestii związanych z finansowaniem budowy ogrodzenia. Treść art. 154 § 1 Kodeksu cywilnego pozwala domniemywać, że mu...

 1. 1z 8