Krok po kroku

Ozdoby ścian z przeszłością

Puste ściany w minimalistycznym wnętrzu wyglądają dobrze, jednak tylko tam. W przeważającej większości pomieszczeń się nie sprawdzają. Sugerują zbyt chłodne wykończenie wnętrza, co nie przemawia na ich korzyść. Czasami są utożsamiane z pewnym brakiem i pustką, którą koniecznie należałoby zapełnić.

 

 

Co powiesić na ściany?Piekny Portret Sióstr - Reprodukcja

 

Pierwsze co przychodzi na myśl to obrazy olejne w pięknych, stylizowanych ramach, często znane reprodukcje. Najchętniej wybierane w klasycznych odsłonach, przedstawiające martwą naturę, portrety, czy pejzaże.

 

Obrazy uznawane są za naturalny i najbardziej oczywisty sposób udekorowania ściany. Są również wyborem bardzo praktycznym, istnieje bowiem możliwość dobrania obrazu w 100% dopasowanego do oczekiwań – poziomego, pionowego, o różnych wymiarach. Wiele osób poszukując tego typu ozdoby, często poza subiektywnym odczuciem, czy to, co przedstawia obraz się podoba, czy nie, kierują się również jego kolorystyką, dobierając ją do tej utrzymanej w danym pomieszczeniu.

 

 

 

Stylowy Relief z Aniołkami w Owalnej RamieReliefy – oryginalna dekoracja na ścianie

 

Mimo tego, że wybór obrazu wydaje się dość oczywisty, okazuje się, że istnieją również inne równie interesujące opcje dekorowania ścian. Jednym z nich są reliefy, czyli płaskorzeźby. Wyjątkowo interesująco na ścianie prezentują się jako kompozycje wykonane na płycie z kamienia, metalu, czy drewna. Ozdoby tego typu mogą być wykonane różnymi technikami, w zależności od stopnia wypukłości produkt końcowy określa się jako: płaski, wypukły, wklęsły, czy wykonany techniką łączną.

 

 

Całkiem inne praktyczne ozdoby

 

Osoby praktyczne, chcące połączyć funkcję dekoracyjną z praktyczną, z pewnością z entuzjazmem przyjmą możliwość zawieszenia na ścianie czegoś, co ma poza znaczeniem dekoracyjnym konkretną funkcję użytkową. Dekoracje ścienne takie jak półka, czy inaczej konsolka, dostępna jest w różnych stylach. Można otrzymać konsolki w stylu barokowym, utrzymane w romantycznej odsłonie, czy w stylu secesyjnym.

 

Wspaniałe Lustro z Reliefem KobietyŚciany mogą również stanowić idealne miejsca na umieszczenie świecy pozwalającej na uzyskanie niepowtarzalnej atmosfery w danym wnętrzu. Na niejednym oryginalnym kinkiecie znajdzie się na nią miejsce. Efekt? Tajemniczy blask oświetlający dane pomieszczenie. Innym sposóbem praktycznego wykorzystania takiego kinkietu jest ułożenie na nim oryginalnej kompozycji z kwiatów.

 

W mniejszych pomieszczeniach, które będziemy chcieli optycznie powiększyć sprawdzą się lustra zawieszane na ścianie. W ozdobnych ramach oraz w różnych stylach będą się doskonale komponować z całym wystrojem wnętrza.