Krok po kroku

Porady budowlane - Wykańczanie budynku (elewacja, wnętrza)

 1. 1z 12
 • Ocieplanie domu - ocieplanie ścian zewnętrznych

  Ocieplanie domu - ocieplanie ścian zewnętrznych

  MyBudujemy

  Należy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie i zamocowanie płyt. Niestaranność w wykonaniu ocieplenia może być przyczyną powstawania mostków termicznych, a w konsekwencji również przyczyną kondensacji pary wodnej.

 • Masy samopoziomujące

  Masy samopoziomujące

  MyBudujemy

  Masy samopoziomujące pozwalają uzyskać równą powierzchnię o idealnej gładkości, która może stanowić samodzielną posadzkę, lub podłoże pod panele, płytki czy wykładzinę.

 • Posadzki w budynkach mieszkalnych

  Posadzki w budynkach mieszkalnych

  MyBudujemy

  Podłoga w budynkach mieszkalnych składa się z dwóch zasadniczych elementów - podkładu i wykończenia. Podkład stanowi najczęściej warstwa zaprawy betonowej zwana wylewką.

 • Podłogi z żywicy i kamienia

  Podłogi z żywicy i kamienia

  MyBudujemy

  W ostatnich latach bardzo popularne stały się posadzki wykonywane z żywic epoksydowych i poliestrowych. Podłogi te charakteryzuje wysoka estetyka, trwałość, odporność na uderzenia i zarysowania.

 • Posadzki ceramiczne

  Posadzki ceramiczne

  MyBudujemy

  Rozwój podłogowych systemów grzewczych spowodował, że materiały ceramiczne coraz częściej stosuje się nie tylko na posadzki kuchenne i łazienkowe, ale również w holach, jadalniach a nawet w salonach i sypialniach.

 • Płytki ceramiczne

  Płytki ceramiczne

  MyBudujemy

  Podłogowe płytki ceramiczne nie mają zbyt długiej tradycji w polskim budownictwie indywidualnym. Wiąże się to zarówno z polską tradycją wykańczania wnętrz i stosunkowo wysoką ceną tego materiału jak również z tym, że podłogi pokryte płytkami ceramicznymi powszechnie są uważane za podłogi zimne.

 • Korek jako materiał budowlany

  Korek jako materiał budowlany

  MyBudujemy

  Korek jest znakomitym materiałem budowlanym wykorzystywanym ze względu na swoje unikalne właściwości do produkcji różnego typu okładzin, w tym również do wykonania posadzek podłogowych.

 • Wykładziny podłogowe

  Wykładziny podłogowe

  MyBudujemy

  Popularnym materiałem stosowanym do wykończenia podłóg są wykładziny. Tworzą one eleganckie i trwałe posadzki dostępne przy stosunkowo niewielkim nakładzie kosztów.

 • Kolorystyka wnętrz

  Kolorystyka wnętrz

  MyBudujemy

  Każdy kolor naznaczony jest swoim indywidualnym działaniem, ma swoją „naturę”. Te znane właściwości kolorów od lat znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia, od medycyny, poprzez sztukę kulinarną, aż po architekturę.

 • Łazienka w bieli i kolorach

  Łazienka w bieli i kolorach

  MyBudujemy

  Urządzając łazienkę powinniśmy dokładnie przemyśleć elementy wyposażenia, jej wystrój i kolorystykę. W otoczeniu jakich barw będziemy czuć się najlepiej przygotowując poranną toaletę.

 1. 1z 12