Należy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie i zamocowanie płyt. Niestaranność w wykonaniu ocieplenia może być przyczyną powstawania mostków termicznych, a w konsekwencji również przyczyną kondensacji pary wodnej.
Masy samopoziomujące pozwalają uzyskać równą powierzchnię o idealnej gładkości, która może stanowić samodzielną posadzkę, lub podłoże pod panele, płytki czy wykładzinę.
Podłoga w budynkach mieszkalnych składa się z dwóch zasadniczych elementów - podkładu i wykończenia. Podkład stanowi najczęściej warstwa zaprawy betonowej zwana wylewką.
W ostatnich latach bardzo popularne stały się posadzki wykonywane z żywic epoksydowych i poliestrowych. Podłogi te charakteryzuje wysoka estetyka, trwałość, odporność na uderzenia i zarysowania.
Rozwój podłogowych systemów grzewczych spowodował, że materiały ceramiczne coraz częściej stosuje się nie tylko na posadzki kuchenne i łazienkowe, ale również w holach, jadalniach a nawet w salonach i sypialniach.
Podłogowe płytki ceramiczne nie mają zbyt długiej tradycji w polskim budownictwie indywidualnym. Wiąże się to zarówno z polską tradycją wykańczania wnętrz i stosunkowo wysoką ceną tego materiału jak również z tym, że podłogi pokryte płytkami ceramicznymi powszechnie są uważane za podłogi zimne.
Korek jest znakomitym materiałem budowlanym wykorzystywanym ze względu na swoje unikalne właściwości do produkcji różnego typu okładzin, w tym również do wykonania posadzek podłogowych.
Popularnym materiałem stosowanym do wykończenia podłóg są wykładziny. Tworzą one eleganckie i trwałe posadzki dostępne przy stosunkowo niewielkim nakładzie kosztów.
Każdy kolor naznaczony jest swoim indywidualnym działaniem, ma swoją „naturę”. Te znane właściwości kolorów od lat znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia, od medycyny, poprzez sztukę kulinarną, aż po architekturę.
Urządzając łazienkę powinniśmy dokładnie przemyśleć elementy wyposażenia, jej wystrój i kolorystykę. W otoczeniu jakich barw będziemy czuć się najlepiej przygotowując poranną toaletę.