Czeka Cię budowa domu? "Od czego zacząć" lub "jak budować dom" – takie pytania nie dają Ci spać po nocach? Budowa domów jednorodzinnych to dla Ciebie czarna magia? Przeraża Cię myśl, że nie wiesz tak naprawdę, jaki jest końcowy koszt budowy domu? Niepotrzebnie! Wystarczy, że skorzystasz z naszego bogatego działu redakcyjnego. Jest to miejsce wymiany informacji i kompleksowy bank danych na ten temat budowy domów. Dbamy o pełną funkcjonalność naszego serwisu i łatwy, przejrzysty dostęp do wszystkich danych. Niezależnie od potrzeb i zakresu pożądanych informacji, każdy może tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Zachęcamy do lektury oraz zamieszczania uwag przez osoby, dla których budowa domu jest prawdziwą specjalnością. Mogą one podzielić swoimi doświadczeniami lub szczegółową informacją, jak wyglądała ich budowa domu od podstaw.
W naszym dziale redakcyjnym jest przedstawiona budowa domu krok po kroku. Od zakupu właściwej działki i dopatrzenia wszystkie formalności, przez odpowiedź na pytanie jak budować dom, którą technologię i materiały wybrać, aż po budowanie domu od podstaw, czyli od przygotowania fundamentów, aż do wykończenia i czynności wieńczących budowę domu.
Zgromadzone w tym miejscu porady budowlane obejmują także szereg informacji szczegółowych, pochodzących od osób, przed którymi budowanie domów nie ma tajemnic. Zawarte są tu dane techniczne wszystkich elementów – stolarki, instalacji, kominów, a nawet wyposażenia czy elewacji. Każdy, przed którym stoi budowa domu i pytanie od czego zacząć, z pewnością doceni zawarte tu informacje.
Szczególnie istotna mogą się okazać informacje obejmujące koszt budowy domu. Porady fachowców pozwolą wybrać najtańsze materiały, a w razie konieczności uzyskać profesjonalną pomoc, dzięki której budowanie domów nie będzie już takie straszne, a przede wszystkim okaże się nie takie drogie, jak się pierwotnie wydawało.
Planując budowę domu bądź renowację dachu w nadchodzącym sezonie już teraz warto szukać inspiracji, które pomogą nam wybrać dachówkę zarówno funkcjonalną, jaki i dobrze prezentującą się na połaci. Zima to czas, kiedy dach przechodzi prawdziwą próbę wytrzymałości. Dowiedz się, na co zwracać uwagę dopasowując dachówkę do wymagającego klimatu i zmiennej temperatury. Radzi Michał Kacprzak, Kierownik Akademii CREATON.
Pokrycie dachu zwykle determinuje wybór barwy i materiału, którym będzie wykończona elewacja oraz pozostałe elementy bryły naszego domu. Paleta kolorów i rozwiązań, które możemy zastosować na połaci jest znacznie ograniczona w porównaniu z gamą materiałów wykończeniowych przeznaczonych na inne fragmenty budynku. W związku z tym, wybór pokrycia – jego barwy i stylu, to jedna z decyzji, która może zdeterminować podejmowanie kolejnych wyborów w trakcie budowy domu. Szczególnie gdy chcemy, by dach dobrze komponował się z fasadą oraz stolarką otworową.
Przyznajmy, że choć w ciągu dnia raczej nikt nie przejmuje się szumem z wentylacji, tak już nocą zaczyna on przeszkadzać i powoduje problemy ze snem. Głośna wentylacja to coraz częstszy problem źle zaprojektowanych budynków mieszkalnych. Jeśli izolacja ciągów wentylacyjnych została wykonana niepoprawnie lub użyto do tego celu słabej jakości materiałów, szybko usłyszymy efekt w postaci dźwięków dochodzących z kratek wentylacyjnych. Hałas z wentylatora to niekiedy wina samej wydajności sprzętu, ciśnienia, prędkości powietrza, wielkości lub kształtu obudowy. O to, czy użyto odpowiedniej izolacji akustycznej kanałów wentylacyjnych trzeba koniecznie zapytać dewelopera lub architekta budynku jeszcze przed zakupem mieszkania.
CREATON wprowadza kolejną w tym roku nowość kolorystyczną dla modelu TITANIA. Gama odcieni czołowego produktu marki została wzbogacona o barwę kasztanową w wersji glazurowanej FINESSE.
Jeden z najważniejszych wyborów przy budowie domu – zakup dachówki. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy to jej rodzaj i kolor. Dużą popularnością w Polsce cieszą się dachówki ceramiczne, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji, łączą w sobie tradycję, innowacyjne rozwiązania, wysoką jakość i walory wizualne. Do wyboru mamy dachówki płaskie doskonale komponujące się z domami o współczesnej architekturze, a także karpiówki, esówki, holenderki, marsylki, które pasują do budynków tradycyjnych. Nie każdy jednak typ pasuje stylem do określonego budynku. Tu o pomoc warto poprosić architekta, dekarza czy też doradcę sprzedaży, którzy przedstawią różnice między nimi.