powrót
Wysłany: czw, 22 kwiecień 2010 o godz. 22:17
Temat wątku: Wymogi przy oddaniu budynku do użytkowania :: Temat postu: Odp: Wymogi przy oddaniu budynku do użytkowania
Nie możecie również zapomnieć, że obecnie wymagane jest świadectwo energetyczne, a co za tym idzie prawie konieczne jest zrobienie docelowej elewacji / może poza samym kolorem (tak aby potem nie przechodzic drugi raz ponownej weryfikacji i kosztów - u mnie będzie to kosztowało ok. 400zł - świadectwo) .
Wysłany: czw, 22 kwiecień 2010 o godz. 22:24
Temat wątku: Okna i drzwi w projekcie gotowym :: Temat postu: Odp: Okna i drzwi w projekcie gotowym
Może warto zadać sobie pytanie - po co chcesz zmieniać wymiary okien i drzwi - pamietaj że to wpływa na zmianę wyglądu elewacji, przeciez nie po to architekt to tak własnie dobrał . Chciałbym również dodać, ze obecnie większość producentów okien bierze wymiar i dostarcza okna na zamówienie. Jak pare miesięcy temu kupowałem okna - to usłyszałem że standardowe wymiary - juz nie istnieją, no chyba że w marketach. W każdym sklepie, który ma towar od producenta - zamawiasz jaki chcesz wymiar - oczywiście ograniczony tylko w kilku aspektach technologicznych.
Wysłany: czw, 22 kwiecień 2010 o godz. 22:28
Temat wątku: jaka izolacja na fundamenty budynku :: Temat postu: Odp: jaka izolacja na fundamenty budynku
Pamiętać należy, że to w dużej mierze zalezy od gruntu - czy podmokły itp. Zaizolowac to mało tylko dysperbit, a gdzie steropian (przecież ziemia przemarza i mamy dużą stratę ciepła) + np. folię kubełkową (zabezpieczenie steropianu)
Wysłany: czw, 22 kwiecień 2010 o godz. 22:43
Temat postu: Połączenie elewacji tradycyjnej z drewnianą ?
Czy któryś z projektów Studia Atrium ma w projekcie lub po zmianach w realizacji połączenie dwóch różnych elewacji? Byc może ktoś ma jakies wskazówki co mozna a czego nie lub jakieś zdjęcia z takiej realizacji ?
Zastanawiam się nad takim połączeniem w swoim GL252 (RELAX).
Wysłany: pią, 30 kwiecień 2010 o godz. 13:27
Temat wątku: Malowanie ścian :: Temat postu: Odp: Malowanie ścian
Dulux - OK. Tikurila - OK. A co chcesz malowac - znaczy które ściany - pokój czy lazienka, kuchnia. Do kuchni i łazienki polecam te odporne na ścieranie. Musisz się też zastanowi czy chcesz gotowe czy robione. Jesli robione - ważny jest - jaka baza z mieszalnika.
Wysłany: pon, 17 maj 2010 o godz. 16:39
Temat wątku: Schody lane czy drewniane? :: Temat postu: Odp: Schody lane czy drewniane?
Lane - to podwójny koszt - trzeba wydac na konstrukcję i beton , a obłożenie później drzewem to analogiczny koszt jak budowa wolnostojących schodów drewnianych.
jedyny minus schodó drewnianych to taki, że do chwili wykończenia domu - nie można z nich korzystac (w realu robi sie je na samym końcu prac wykończeniowych), a z wylanych od razu się korzysta - jeszcze w trakcie budowy. Ale warto czekac ...
Wysłany: pon, 19 lipiec 2010 o godz. 22:42
Temat wątku: strop drewniany czy teriwa :: Temat postu: Odp: strop drewniany czy teriwa
Ja mam drewniany z bali - super wyglada z dołu. A to że skrzypi i nie jest najlepszej akustycznej izolacji to też prawda. Ważne żebyś się świadomie zdecydował. Mi to nie przeszkadza bo to mój dom weekendowo - wakacyjny, a z drugiej strony atrakcja :-)
Wysłany: pon, 19 lipiec 2010 o godz. 22:46
Temat wątku: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku? :: Temat postu: Odp: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku?
Jak juz kolega wspomniał podatek póxniejszy po odbiorze jest większy dla wolnostojącego. Ale in minus warto też dodac - ze jest to dodatkowy słaby punkt jesli chodzi o włamania, eleminuje się to oczywiście ale koszty rosną z tym związane.
Wysłany: pon, 19 lipiec 2010 o godz. 22:57
Temat wątku: jak wyrównać nową działkę? :: Temat postu: Odp: jak wyrównać nową działkę?
Cżęść szczególnie przy obrzerzach pryskałem chwastoksem - to bardziej do wytepienia akacji- fajna sprawa chwasty nawet z korzeniami giną. Ale zaciekawiła mnie sprawa glebogryzarek. Posprawdzalem poczytałem fora i tak naprawdę nie opłaca się kupować, małe są słabe, dobre i mocne spalinowe - strasznie drogie, ale fajnie że są miejsca gdzie można na dobe lub więcej takową wypożyczyć. Koszt wypożyczenia od 80zł do 200zł za dobę /w zalezności od wielkości sprzętu (ta za 200zł - nawet metr obejmuje. Gośc pisał że w 4 godziny to przejechał wzdłuż i szerz kilka razy działkę 1600m2 (tą duż maszyną i spalił tylko 4 litry ropy).
Wysłany: pon, 19 lipiec 2010 o godz. 23:00
Temat wątku: vat :: Temat postu: Odp: vat
No oczywiście zamiast usługi firma może wpiosac /jesli ma taka możliwośc/ materiały - za które inny nie chiał faktury :-)
ale to indywidaulna sprawa ...
Wysłany: wto, 3 sierpień 2010 o godz. 09:44
Temat wątku: proszę o wiedzę na temat całości położenia wieżby i dachu ... :: Temat postu: Odp: proszę o wiedzę na temat całości położenia wieżby i dachu ...
100 tys. za dach - to lekka przesada. Poproś wykonawce o szczegóły -co za ile i z czego wykonane. Ile masz m3 - więźby z projektu ?
Wysłany: wto, 3 sierpień 2010 o godz. 20:23
Temat wątku: Jak duży powinien być dom? :: Temat postu: Odp: Jak duży powinien być dom?
Musisz wprowadzić kilka danych : ile osób na stałe ma mieszkać - jakie preferencje mają mieszkańcy - co oprócz podstawowych pomieszczeń chcesz mieć w domu . Może chcesz miec saunę, jakies pokoje goscinne czy spożarnia, czy garderoby , pralnia itd. Jak sobie to zaplanujesz to możesz szukac wgm tych kryteriów domu. pamiętaj że w domu więcej odchodzi m2 na np. wiatrołap , klatke schodową, pomieszczenia techniczne. Te 150 m2 na 4 osobową rodzinę jest OK - jeśli nie masz zbyt wygórowanych potrzeb. Powodzenia w wyszukiwaniu .
Wysłany: czw, 5 sierpień 2010 o godz. 16:07
Temat wątku: ile można zaoszczędzić na kolektorach słonecznych :: Temat postu: Odp: ile można zaoszczędzić na kolektorach słonecznych
A jak sobie poradzic z wyparowywaniem płynu chłodzącego, który ogrzewa nam wodę ? Szczególnie dotyczy to okresu letniego, kiedy wyjeżdzamy na wakacje itd. i nie używamy wody ciepłej ?
Wysłany: czw, 5 sierpień 2010 o godz. 21:52
Temat wątku: Przyłącza :: Temat postu: Odp: Przyłącza
Ale przynajmniej na czas budowy powinno byc taniej i rejeon energetyczny powinien wydac warunki pozytywne bez rozbudowy czy budowy łącza. Ostatecznie można to obejsc na czas budowy. wysatrczy ze składajac projekt budowlany dopiszesz ze na czas budowy bedziesz korzysatal z agregatu pradotwórczego , a tak naprawde mozesz ciągnąc z istnieącego :-)
Wysłany: czw, 26 sierpień 2010 o godz. 14:38
Temat wątku: jakie macie kominki ?????pokażcie :))) :: Temat postu: Odp: jakie macie kominki ?????pokażcie :)))
Ja nie mam kominka - ale mogę z czystym sumieniem polecic kozę - ja mam akurat kozę norweską (jotul) - pali można wszystkim, a czas utrzymywania ognia - zrobił na mnie wrażenie (dobrej jakości kłoda może się palic nawet do 8h). Ten mój typ ogrzewa do 70m2, ale są różne moce - wymiary i udziwnienia. Koza ma tę przewagę nad kominkami - że koszty są znacząco niższe i natychmiast po zakupie - można jej używac (wystarczy tylko odpowiednio wpiąc się do komina spalinowego). Poza tym zajmuje mniej miejsca.
Wysłany: czw, 26 sierpień 2010 o godz. 14:44
Temat wątku: kominy :: Temat postu: Odp: kominy
Zastanawia mnie dlaczego inwestujecie tyle w gotowe kominy, wydaje mi się, że taniej jest wybudowanie z cegły pełnej o klasie 20.
Wysłany: pią, 3 wrzesień 2010 o godz. 10:58
Temat wątku: ubezpieczenie domu w budowie :: Temat postu: Odp: ubezpieczenie domu w budowie
No cóż, doświadczenie w zakresie wykorzystania po ew. szkodach - nie mam - na szczęście. Ubezpieczyłem na 250tys. wariant w trakcie budowy w Allianz za 100zł / roczna opłata (ale mam maksymalne zniżki za inne ubezpieczenia). Niestety wariant nie obejmuje ew. szkód jeśli jakieś drzewo się zwali na dom. obejmuje implozje, eksplozje, wichury, upadek statku powitrznego itd. Ja wszystko ubezpieczam - żeby spac spokojnie.
Wysłany: pią, 3 wrzesień 2010 o godz. 11:00
Temat wątku: Dysperbit :: Temat postu: Odp: Dysperbit
ja tu i tu, potem na zewnątrz styropian i folię kubełkową.
Wysłany: pią, 3 wrzesień 2010 o godz. 11:05
Temat wątku: pompa ciepła :: Temat postu: Odp: pompa ciepła
Zgadzam się z Rafałem, jakiś czas temu sprawdzałem że koszt jest dośc duży na wstępie, a potem i tak za jakieś ok. 10 lat taka pompa i tak do wymiany, czy od nowa zabawa. Jak liczyłem - to zanim mi by się to zwróciło - musiałbym ją wymienic - czyli zysk żaden. Ale moze przez ostatnie dwa lata jest już lepiej w tym zakresie. Poza tym musisz miec dostępny kawałem działki żeby te rury rozciągnąc w ziemi.
Wysłany: pią, 3 wrzesień 2010 o godz. 11:09
Temat wątku: jaki zbiornik przy wychodku? :: Temat postu: Odp: jaki zbiornik przy wychodku?
Wystarczy wykopac odpowiedni dół, i wymurowac jego boki np. z bloczka betonowego a spód wybetonowac - co umożliwi wybrac to cos po jakims czasie przez odpowiednie służby. Nie będzie wtedy problemów co by nic cywilizowanego tam urosło. A kiedys bedzie mozna zasypac takie opróźnione.