powrót
Wysłany: pon, 13 wrzesień 2010 o godz. 09:41
Temat wątku: Białkowanie - czy warto? :: Temat postu: Odp: Białkowanie - czy warto?
wystarczy tak jak kolega powiedział - wymieszac grunt z białą farbą. Tak ja miałem robione - i nie widzę żadnych "negatywnych efektów".
Wysłany: czw, 16 wrzesień 2010 o godz. 11:11
Temat wątku: Styropan do Fundamentu :: Temat postu: Odp: Styropan do Fundamentu
Jest styropian do styku z gruntem (twardy) - ja ten dawałem, a najlepszy jest taki zielony (odporny na wodę) - tylko ten ziolony z tego co wiem jest dużo droższy. Moim zdaniem jesli dajesz jeszcze izloację pionową przeciwilgociową - ten twardy wystarczy w zupełności - tylko daj z frezem.
Wysłany: czw, 16 wrzesień 2010 o godz. 11:15
Temat wątku: ubezpieczenie domu w budowie :: Temat postu: Odp: ubezpieczenie domu w budowie
farko napisał(a):
Hmm, dziwne Baloo, że ubezpieczenie obejmuje upadek statku powietrznego na dom, a drzewa już nie.
Wydaje się, że upadek statku powietrznego jest mało prawdopodobny, a drzewa przy najmniej u mnie dosc prawdopodobny, dlatego wycinam (po uzuskaniu zgody od gminy) te zagrażające domowi. A po odbiorze budynku w wariancie komfort - ubezpieczenie obejmuje również upadek drzewa.
Wysłany: czw, 16 wrzesień 2010 o godz. 11:21
Temat wątku: Ile to będzie kosztować :: Temat postu: Odp: Ile to będzie kosztować
Ja robiłem systemem gospodarczym i troszkę podobny domek - i do wprowadzenia - mam za niecałe 250tys. zł.
Wysłany: pon, 20 wrzesień 2010 o godz. 13:00
Temat wątku: Styropan do Fundamentu :: Temat postu: Odp: Styropan do Fundamentu
kołków do steropianu przy fundamentach (w ziemii) nie dawałem.
Wysłany: śro, 22 wrzesień 2010 o godz. 12:43
Temat wątku: Styropan do Fundamentu :: Temat postu: Odp: Styropan do Fundamentu
To dołóż w koło bloczki betonowe - na zaprawie (rozumie ze i tak będziesz wylewał chudziak).
Wysłany: pon, 27 wrzesień 2010 o godz. 11:01
Temat wątku: m2 na poddaszu :: Temat postu: Odp: m2 na poddaszu
Chyba chodzio Ci o m2 powierzchni pomieszczeń ze skosami ?
Jesli tak - to liczysz tylko powierzchnię pomiesczenia - gdzie jej wysokosc ma min. 180 cm.
Wysłany: pon, 27 wrzesień 2010 o godz. 11:06
Temat wątku: okna - dwu czy jednoskrzydłowe :: Temat postu: Odp: okna - dwu czy jednoskrzydłowe
Zwrócił bym uwagę na niewygodne otwieranie dużych jednoskrzydłowych okien. Dodatkowy plus jednoskrzydłowych - że większa powierzchnia - do oświetlenia. Dla tego projektu dwuskrzydłowe - też ładnie by wygladały - ale gdyby dołożyc im szprosy - najlepiej wewnętrzne (z praktycznego względu). Ale to oczywiście kwestia gustu i czy budynek ma byc bardziej nowoczesny czy wiejski.
Wysłany: pią, 1 październik 2010 o godz. 10:55
Temat wątku: Balkony :: Temat postu: Odp: Balkony
Na żelbetowy - najlepiej położyc ocieplenie (wyeliminowac straty ciepła - przecież to niezły mostek terminczny) i tynk jak na elewacji (najlepszy silikonowy).
Wysłany: nie, 3 październik 2010 o godz. 21:20
Temat wątku: Wylewka-Chudziak :: Temat postu: Odp: Wylewka-Chudziak
Pamietajcie że to tylko chudziak i ona ma jedynie spełnic rolę wyrównania gruntu pod izolację jedynie (czyli, żeby utwardzic grunt aby się izolacja nie załamywała, pekała itd),. Jakośc jego moze byc kiepska tj wystarczy B10, B15 to przesada.
Ja zrobiłem ok. 10cm grubości. Nie wiem po co dawac jeszcze siatkę do chudziaka ? Siatkę daje się do wylewek (po izolacji). ALe może chodzi w tym wypadku - jeszcze o cos innego ?
Wysłany: wto, 5 październik 2010 o godz. 09:50
Temat wątku: Wylewka-Chudziak :: Temat postu: Odp: Wylewka-Chudziak
Nie bardzo sobie wyobrażam aby chudziak został uniesiony przez wodę lub mróz ? Czy ten majster coś takiego kiedykolwiek zaobserwował / był świadkiem ? Chyba, że wie że nadchodzi epoka lodowcowa albo jakieś żródło wody jest pod Twoim domem. Ja się z czymś takim nie spotkałem. Zobacz lepiej co masz w projekcie - ja się tego trzymałem (te dane z kosztorysu z dokładnymi wyliczeniami i parametrami materiałów) i nie żałuję.
Wysłany: wto, 5 październik 2010 o godz. 14:36
Temat wątku: Z czego budowac? :: Temat postu: Odp: Z czego budowac?
Ja już przezimowałem z porothermem i mogę powiedziec - ze ma dobre właściwości cieplne. Zima zresztą wiecie jaka była. Nie miałem w tę zimę ocieplenia na pustaku i dało się przeżyc. Czuc było kolosalną różnicę tam gdzie nie było pustaka, a były np. wieńce itp.
Potwierdzam również, że nie ma tylu odpadów po cięciu co z laiera (porównywałem u kolegi).
Ale tak czy inaczej ocieplic trzeba - chocby ze względu na występujące mostki typu: fundament, strop, balkon, wieńce, nadproża itd. Najlepiej sprawdzic jak w projekcie jest dobrane i jakie chcesz parametry otrzymac - co w konsekwencji przełoży sięna zużycie energi do ogrzania domu. Powodzenia w wyliczeniach.
Wysłany: wto, 12 październik 2010 o godz. 10:47
Temat wątku: ile może trwać ta budowa? :: Temat postu: Odp: ile może trwać ta budowa?
Na tak ogólne pytanie można odpisac : od 3 miesięcy do np. 10 lat. Jak masz kasę to możesz to zrobic szybko - odliczyc tylko musisz przerwy technologiczne - w przypadku drewnianego - ich po prostu nie ma (no poza fundamentem).
Wysłany: pią, 5 listopad 2010 o godz. 20:06
Temat wątku: czy trzeba pozwolenie albo zgloszenie na studnie wiercona ? :: Temat postu: Odp: czy trzeba pozwolenie albo zgloszenie na studnie wiercona ?
Co do kosztów to nie chodzi tylko o głebokośc (m) ale również o rodzaj studni (jesli głebinowa - czyli pomba zanurzona - jest drożej , ale dłużej pochodzi, a taka tylko rura zanurzona a pompa jest zaraz pod ziemią lub w hydroforni na powioerzchni - dużo taniej wychodzi - ale niestety musimy ponowic wpuszczenie rury po ok. 10 latach.) Ja mam ten drugi wariant - i mnie kosztowało samo wpuszczenie do 30m - 1200zł. Oczywiście dodac do tego należy koszty pompy i hydrofora (to już od potrzeb uzycia ilości wody, odległości od domu oraz wysokości domu (chodzi o wielkosc i moc pompy).
Wysłany: pią, 5 listopad 2010 o godz. 20:11
Temat wątku: Drewno na schody :: Temat postu: Odp: Drewno na schody
Z krajowych to tylko dąb lub jesion. Co do kolorystyki , dąb jest ciemniejszy niż jesion. Ja mam z dębu mieszanego (jasne i ciemne). Można tez bejcowac drewno, ale ja na schodach tego nie robiłem bo bałem się że się "znudzi" po pewnym czasie , adrewno naturalne (polakierowane) ma swój urok.
Wysłany: pią, 5 listopad 2010 o godz. 20:17
Temat wątku: ubezpieczenie domu w budowie :: Temat postu: Odp: ubezpieczenie domu w budowie
Kwiatuszku, drzewa mają swój urok, ale jeśli zagrażają życiu i mieniu - powinny byc wycięte - nie powinni robic kłopotu. U mnie nie wiedziec czemu czesc obok sąsiada uschła - moze cos im zaszkodziło ?
Wysłany: śro, 15 grudzień 2010 o godz. 16:15
Temat wątku: GL 252 Relax - piwnica :: Temat postu: Odp: GL 252 Relax - piwnica
Nawet przez chwilę o tym myślałem ale koszty szacunkowe mnie przeraziły. Trzeba zadac pytanie sobie - po co Wam ?
Wysłany: śro, 15 grudzień 2010 o godz. 16:25
Temat wątku: okna ze szprosami czy bez? :: Temat postu: Odp: okna ze szprosami czy bez?
Czesław napisał(a):
Moja opinia na ten temat: Okna ze szprosami są eleganckie, ale drogie i kłopotliwe do utrzymania w czystości. Jeżeli są umieszczone wewnątrz szyb powodują obniżenie ich izolacyjności cieplnej.
Dlatego polecam zastosowanie szprosów zawieszanych, które są łatwe w demontażu, dzięk czemu mniej kłoptliwe w utrzymaniu czystości.
Nie rozumiem jak szpros wewnętrzny moze obniżyc izolację cieplną okna ? Przecież to kawałek plastiku. Szpros wewnętrzy jest OK, dla utrzymania czystości, ten zewnętrzny to dopiero siedlisko wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ...
Wysłany: pon, 20 grudzień 2010 o godz. 11:33
Temat wątku: Co zrobić aby mieć dom energooszczędny? :: Temat postu: Odp: Co zrobić aby mieć dom energooszczędny?
Jak już kogoś stac na inteligentny dom - to powinien zapewnic - zasilanie awaryjne (agregat) - no i zapewnic mu odpowiednie miejsce. Ale jak np. dla swojego domku przeliczałem - to najwięcej strat ciepła idzie wentylacją. Jeśli chodzi o ogrzewanie - dobrze miec możliwośc awaryjnego ogrzewania . U mnie np. mam piec na ekogroszek i do tego potrzebny jest prąd (pompa i podajnik), ale w przypadku braku zasilania można jakiś czas palic na ruszcie awaryjnym - niestety trzeba co jakis czas samemu ładowac paliwo. Po za tym mam kozę w salonie - która ma dużą wydajnosc i ogrzewa nieźle i potrafi utrzymac płomień nawet do 8 godzin. Dłuższe awarie prądu to już kataklizm. W takich wypadkch nalezy dobrze przekalkulowac jakie mamy ryzyko w danej okolicy i czy nas stac jest żeby się maksa w każdym aspekcie zabezpieczyc ...
Wysłany: pon, 20 grudzień 2010 o godz. 11:37
Temat wątku: OKNA DACHOWE :: Temat postu: Odp: OKNA DACHOWE
Tez mam fakro (w pokojach na poddaszu i łazience) i po 2 latach - mogę powiedziec OK.