powrót
Wysłany: sob, 17 kwiecień 2010 o godz. 09:58
Temat wątku: z piwnicami czy bez piwnic :: Temat postu: Odp: z piwnicami czy bez piwnic
Fajne wyliczenie hann64. Sam też zastanawiam się nad piwnicami ale boję się kosztu. W Twojej kalkulacji nie widzą przy piwnicach kosztów schodów, świetlików, tynków wewnętrznych, płytek i stropu nad piwnicami.
Obawiam się jednak że ten koszt może być bardzo podobny.
Przy okazji to orientuje się ktoś czy w wysokości piwnic może być dowolność. Czy mogę zrealizować piwnice o wysokości 2m?
Wysłany: sob, 17 kwiecień 2010 o godz. 10:02
Temat wątku: ogrodzenie działki :: Temat postu: Odp: ogrodzenie działki
sam jestem ciekawy jak wygląda układanie ogrodzenia w oparciu o takie elementy prefabrykowane. Troszkę nie uśmiecha mi się wylewanie tego betonem.
Wysłany: śro, 21 kwiecień 2010 o godz. 15:56
Temat wątku: Okna i drzwi w projekcie gotowym :: Temat postu: Odp: Okna i drzwi w projekcie gotowym
Zmiany w zakresie stolarki na pewno wymagają zgody autora, a potem wrysowania w projekt - i tu się nie mylę ;)
Znajomy, który właśnie zrealizował swój domek wprowadził głównie dwie zmiany. Podniósł ściankę kolankową oraz zastosował standardową stolarkę i... niestety ten dom nie wygląda jak ta wersja z obrazka. Nie wiem ile można zaoszczędzić ale już wiem jak można zrobić z ładnej koncepcji koszmarek. (Z pozdrowieniami dla znajomego)
Wysłany: śro, 21 kwiecień 2010 o godz. 23:00
Temat postu: Harmonogram prac krok po kroku
Czy ktoś dysponuje jakimś zestawieniem, harmonogramem prac. Tak, aby można było zaplanować sobie całą budowę.
Mam już zaplanowane i częściowo zrealizowane następujące etapy: :)
Przed budową
1. Wybór działki.
2. Wypis z planu zagospodarowania.
3. Zgodna sąsiadów na udostępnienie mediów.
4. Zakup działki.
5. Wybór projektu
??
Wysłany: wto, 4 maj 2010 o godz. 16:10
Temat wątku: ogrodzenie działki :: Temat postu: Odp: ogrodzenie działki
czy stosował ktoś może ogrodzenie leśne (zwane też farmerskim)? Przy 100m można podobno zamknąć się w 1000zł. Jak jest z jego trwałością?
Wysłany: wto, 4 maj 2010 o godz. 16:43
Temat postu: jak wyrównać nową działkę?
Przez długi weekend miałem przyjemność kosić swoją nową działkę. Niestety okazało się, że znajduje się na niej sporo kolein, kretowisk i w ogóle to ona nie jest taka jak stół. Wiem, że w połowie będzie rozjechana przez sprzęt budowlany. Natomiast drugą jej część chciałbym już zacząć zagospodarowywać. Czy ktoś ćwiczył może ten temat?
Słyszałem coś o jakimś bronowaniu, walcowaniu...?
Wysłany: śro, 5 maj 2010 o godz. 11:11
Temat wątku: ogrodzenie działki :: Temat postu: Odp: ogrodzenie działki
Dziękuję za informację. Może faktycznie szkoda dwa razy wydawać pieniądze. Prawdopodobnie z dwóch stron postawimy standardowe ogrodzenie. Jedynie przód będzie prowizorycznie zamknięty leśną siatką. Tak, aby można było łatwo zdemontować podczas budowy.
Wysłany: śro, 5 maj 2010 o godz. 11:13
Temat wątku: Harmonogram prac krok po kroku :: Temat postu: Odp: Harmonogram prac krok po kroku
Czy wynajmowaliście geodetę do wytyczenia granic działki?
Wysłany: śro, 5 maj 2010 o godz. 11:45
Temat wątku: z piwnicami czy bez piwnic :: Temat postu: Odp: z piwnicami czy bez piwnic
czy ktoś może poradzić w jaki sposób sprawdza się, czy na działce można i warto robić podpiwniczenie budynku?
Wysłany: czw, 6 maj 2010 o godz. 22:22
Temat wątku: jak wyrównać nową działkę? :: Temat postu: Odp: jak wyrównać nową działkę?
właśnie zaprosiłem osobę dysponującą ciągnikiem i odpowiednimi końcówkami. :) Sam dyponuje zdecydowanie mniejszą powierzchnią, ale stwierdziłem, że szkoda zdrowia na takie "amatorskie" grzebanie w ziemi. Po wizycie dam znać co zostało ustalone.
Wysłany: czw, 6 maj 2010 o godz. 22:42
Temat wątku: ogrodzenie działki :: Temat postu: Odp: ogrodzenie działki
Działkę mam w prostokącie więc zakładam, że połowa zostanie nietknięta. Od razu niestety nie ruszę z budową bo muszę środki nazbierać. :( Jak już uda się postawić domek to nie chciałbym znowu czekać lata na w miarę wyglądający ogródek.
Co do ogrodzenia to mam huśtawkę. Byłem już przekonany na docelowe ogrodzenie dwóch stron działki. Niemniej jednak robocizna z materiałem to około 105zł za metr. Daje to min. 7000zł. Trochę szkoda wyskakiwać z tej kasy, kiedy budowa w planie. Zwłaszcza, że postawienie ogrodzenia leśnego to całkowity koszt około 700zł. (wyszło mi dokładnie tyle co u krissa) Wszystkich 3 stron (4 jest już ogrodzona).
Dowiedziałem się też że stemple mogę stawiać co 5m. Później dziury będą do wykorzystania pod stałe ogrodzenie w którym słupki będą co 2,5 metra.
Widziałem ceny metra siatki od 3zł do 5zl. Różni się to czymś (grubością), czy to tylko uroki rynku?
Wysłany: czw, 6 maj 2010 o godz. 22:47
Temat wątku: Harmonogram prac krok po kroku :: Temat postu: Odp: Harmonogram prac krok po kroku
Plan zagosodarowania realizuje na mapce do celów projektowych pobranej z gminy. Znaczy się geodeta wytycza mi granice działki przed jej grodzeniem lub na etapie wytyczenia budynku? A co i kiedy mam zanieść do geodezji... rozumiem, że to też jest w gminie?
Wysłany: czw, 6 maj 2010 o godz. 23:10
Temat wątku: Jakie szambo? :: Temat postu: Odp: Jakie szambo?
temat ciekawy więc chciałbym odświeżyć. Tak jak beti i michal stoję przed dylematem bo mają skanalizować teren do 2013. Zapewne jednak będę chciał wcześniej zanieczyścić trochę wody więc szambo będzie niezbędne. Ciekawi mnie jednak co z takim szambem robi się po podłączeniu do kanalizacji. Zasypuje się, czy jest jakaś inna forma wykorzystania tego zbiornika?
Wysłany: czw, 6 maj 2010 o godz. 23:25
Temat wątku: Usytuowanie domu na działce :: Temat postu: Odp: Usytuowanie domu na działce
zasady w sumie rozsądne. Dodałbym do tego kuchnie od strony północnej i sypianie od wschodu. Sam mam działkę z wjazdem od południa i wizję domu gdzie wejście będzie z boku budynku. NIe wiem czemu architekci w proponowanych planach sytuacyjnych nie przewidują takiej lokalizacji budynku. :)
Wysłany: nie, 9 maj 2010 o godz. 21:50
Temat wątku: ogrodzenie działki :: Temat postu: Odp: ogrodzenie działki
beti i michał napisał(a):
Zależy też od wielkości działki. Jak jest mała to szkoda bo sprzęt musi objechać dom ( koparka czy podnośnik teleskopowy ) ale jak ktoś dysponuje znacznym areałem to spokojnie może wyznaczyć sobie "bezpieczną strefę" i powoli ją zagospodarowywać bo ogród wymaga czasu odbry żywopłot rośnie bardzo wolno
Rzeczowa uwaga, niemniej jednak troszkę mnie zmartwiłeś. Nie brałem pod uwagę, że sprzęt będzie musiał operować w około domu.
Mam nadzieję, że wystarczy 4 metry obrysu na potrzeby budowlane. Widziałem realizacje na bardzo wąskich działkach i całkiem dzielnie dawano sobie rady.
Wysłany: pon, 10 maj 2010 o godz. 19:05
Temat wątku: Jakie szambo? :: Temat postu: Odp: Jakie szambo?
Na taką oczyszczalnię to trzeba zapewne kilka tysięcy wydać. Opłaca się taka inwestycja w obliczu kanalizacji?
Wysłany: śro, 12 maj 2010 o godz. 08:16
Temat postu: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku?
mam taki dylemat, a że nigdy nie miałem garażu nie wiem jakie są plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Liczę na wszelkie informacje, które pozwolą mi wybrać.
Wysłany: śro, 12 maj 2010 o godz. 08:43
Temat wątku: Usytuowanie domu na działce :: Temat postu: Odp: Usytuowanie domu na działce
też mnie dziwi, że tak mało projektów zlokalizowanych jest frontem od południa. Zwłaszcza, że procentowo jest tyle samo działek tak zlokalizowanych co tych z wjazdem od północy.
W moim przypadku plusem jest to, że działka na wjeździe (czyli od południa) ma dłuższy bok. Dodatkowo droga jest tylko dojazdem do mojej posesj i jeszcze na jedną działkę. Dlatego biorę pod rozwagę usytuowanie domu bokiem. Ganek wejściowy będzie od wschodu, a garaż wolnostojący. Dzięki temu zwiększa się ilość możliwych do wybrania projektów.
Ten Jelonek Rex wygląda fajnie. Szkoda trochę, że ściana południowa to kuchnia i jadalnia. No i oczywiście odbicie lustrzane, bo pokój dzienny od wschodu to jakaś pomyłka. :)
Wysłany: śro, 12 maj 2010 o godz. 23:05
Temat wątku: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku? :: Temat postu: Odp: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku?
dzieki za wartościowe informację. Sądząc po nie pierwszym poście to pozazdrościć wiedzy i liczę na więcej. :) Dowiedziałem się jeszcze, że nie bez znaczenia są większe opłaty w przypadku garażu wolnostojące. W naszej gminie od garażu w bryle pobierane jest 0,56zł od metra przy wolnostojącym około 4,30zł.
Wysłany: czw, 13 maj 2010 o godz. 10:09
Temat wątku: Jakie szambo? :: Temat postu: Odp: Jakie szambo?
kjk2106 napisał(a):
Ja mam propozycję oczyszczalni za 2400 zł z pełnym wyposażeniem, zbiornik 2200 (chyba). Montaż podobno jest strasznie prosty. A gwarancję mam 15 lat. Jeśli się zdecyduję, to wyniesie mnie taniej niż szambo. A też mam widmo kanalizcji.
a mógłbyś zamieścić jakieś szczegóły techniczne tej oczyszczalni? Rozumiem, że cena obejmuje wyłącznie sprzęt bez montażu.