powrót
Wysłany: czw, 13 maj 2010 o godz. 10:22
Temat wątku: ogrodzenie działki :: Temat postu: Odp: ogrodzenie działki
z jednego boku budynku planuje garaże więc tam pozostawie większy plac. Wstępnie zaczynam planować zagospodarowanie działki więc dzięki za cenne uwagi.
Wysłany: nie, 16 maj 2010 o godz. 16:13
Temat wątku: jak wyrównać nową działkę? :: Temat postu: Odp: jak wyrównać nową działkę?
już jestem po ustaleniach. Postanowiliśmy w pierwszej kolejności zaorać całą działkę. Musimy jednak poczekać aż przestanie padać i działka troszkę przeschnie. Następnie liczymy na troszkę deszczu, aby ziemia zbiła się po zaoraniu. Wjedzie się wtedy ponownie z broną. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. :)
Jeżeli chodzi o koszty to oranie 70zł, bronowanie 100zł.
Wysłany: pon, 17 maj 2010 o godz. 22:08
Temat wątku: z piwnicami czy bez piwnic :: Temat postu: Odp: z piwnicami czy bez piwnic
no to się wyleczyłem z piwnic! Dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność udzielać się przy osuszaniu piwnic. Myślałem, że to podtopienie to wyjątek wśród wszystkich innych. Gdzie tam. Rozpuściłem wici i nagle tam podtapia, tam wilgocią podchodzi, tu grzybek, tam inne ustrojstwo. brrrr....
Wysłany: pon, 17 maj 2010 o godz. 22:21
Temat wątku: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku? :: Temat postu: Odp: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku?
Zdaje się, że garaż wolnostojący wymaga odrębnego pozwolenia na budowę. Zapewne dałbym to na minus, ale co sie z tym wiąże? - tego jeszcze nie wiem. :)
Wysłany: wto, 18 maj 2010 o godz. 12:29
Temat wątku: Jakie szambo? :: Temat postu: Odp: Jakie szambo?
właśnie spotkałem się z problemem zapełniania i wybijania szamba. Przy tych deszczach znajomemu momentalnie wypełnia się szambo. Prawdopodobnie deszczówka wlewa się od góry. Jeszcze nie wiem, z czego to wynika, ale może ktoś doradzi jak się ustrzec przed takim problemem.
Wysłany: wto, 25 maj 2010 o godz. 10:03
Temat wątku: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku? :: Temat postu: Odp: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku?
próbowałem usytuować garaż wolnostojący na działce i wyszła mi duża strata w części ogrodowej. Myślę, że to też nie jest bez znaczenia.
Wysłany: śro, 9 czerwiec 2010 o godz. 16:56
Temat wątku: Usytuowanie domu na działce :: Temat postu: Odp: Usytuowanie domu na działce
Bowess ładnie rozwinęłaś, ale co do końcówki to stanę w opozycji. :) Odpowiednie doświetlenie budynku jest rzeczą równie istotną co sama jego funkcjonalność. Faktem jest, że oczekiwania mogą być różne i mogą one wynikać z przyzwyczajenia, ale...
Czy nie jest przyjemnie jak słońce Cię rano budzi? Po południu i wieczorem towarzyszy Ci w pokoju dziennym.
Czy przyjemnie jest kiedy w południe stoisz nad wrzącymi garami, a do tego letnie słoneczko podwyższa temperaturę już w i tak nagrzanej kuchni?
Można do tego oczywiście zapytać o lokalizację tarasu na który wyjście jest z pokoju dziennego.
Przyznajmy stronom świata, jakie to one są ważne. Projektów jest tyle, że nie warto iść na jakiekolwiek ustępstwa.
Wysłany: pon, 14 czerwiec 2010 o godz. 21:38
Temat wątku: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku? :: Temat postu: Odp: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku?
fajne podsumowanie bowess. Nie rozumiem jednak tego minusu "wychładzanie części domu zimą w przypadku garażu w bryle". Garaż w bryle, podobnie jak wolnostojący nie musi być chyba ogrzewany. Rozumiem w związku z tym, że w samym garażu temperatura będzie niższa niż w domu, ale i tak zdecydowanie wyższa niż na zewnątrz. (w zimie się rozumie) Natomiast dla pomieszczeń sąsiadujących będzie on naturalnym buforem, więc nie będzie większych strat niż przy ścianach zewnętrznych. Dobrze rozumuje? :)
Wysłany: pon, 14 czerwiec 2010 o godz. 22:04
Temat wątku: Usytuowanie domu na działce :: Temat postu: Odp: Usytuowanie domu na działce
a no to nie do końca zrozumiałem. Przechodzę na Twoją stronę. ;) Również uważam, że orientacja budynku względem stron świata, oznaczona przy projektach ma tylko dać do myślenia. OStateczne ustawienie powinno zależeć od własnych oczekiwań. Niemniej jednak na doświetlenie trzeba zwrócić uwagę na etapie wyboru projektu. Osobiście znam dwa przypadki kiedy po fakcie okazało się, że ta kwestia została zaniedbana i było przykro. :(
Wysłany: wto, 22 czerwiec 2010 o godz. 20:46
Temat wątku: jak wyrównać nową działkę? :: Temat postu: Odp: jak wyrównać nową działkę?
działeczka już zaorana. Teraz musimy odczekać dwa tygodnie aż "siądzie". Do Randapu nie przekonałem żony. Dyskutowaliśmy nad tym tematem przy panu traktorzyście i kiedy skwitował - a jak po tym Randapie to nic nie będzie się chciało przyjąć - temat dla mojej żony się skończył. :)
Po zaoraniu wygląda gorzej niż źle i trudno mi jakoś uwierzyć, że po bronowaniu będzie płaska jak stół. Zobaczymy...
Wysłany: wto, 29 czerwiec 2010 o godz. 17:34
Temat wątku: Taras..... :: Temat postu: Odp: Taras.....
znajomy zrobił też po dociepleniu budynku i położeniu tynków. Spodobala mi się jego koncepcja tarasu. Przy progu ma dwa schodki po których bezpośrednio z domu wychodzi się na taras. Sam taras jest równo z działką. Zaskakujące rozwiązanie, ale ma też sporo uroku.
A drewniany jest super, ale takiego to już chyba w ogóle nie ma co kłaść przed dociepleniem.
Wysłany: wto, 29 czerwiec 2010 o godz. 17:43
Temat wątku: jak wyrównać nową działkę? :: Temat postu: Odp: jak wyrównać nową działkę?
fajna instrukcja myszonka. W tym tygodniu jesteśmy umówieni na bronowanie. Obawiam się jednak, że nie będę miał okazji przypilnować Pana traktorzysty.
Mam nadzieję, że po bronowaniu będzie wyglądało to dobrze bo tak jak pisałem poniżej to po zaoraniu naszło nas zwątpienie.
Wystarczy spojrzeć:
Zastanawialem się równiez nad walcowaniem. Wydaje mi się jednak, że po pierwszych deszczach ziemia sama siądzie.
Wysłany: nie, 4 lipiec 2010 o godz. 09:31
Temat wątku: jak wyrównać nową działkę? :: Temat postu: Odp: jak wyrównać nową działkę?
Ile potrzebuję nasion trawy aby obsiać 9,2a? Słyszałem, że określane ilości na opakowaniach są naciągnięte i ze wstępnych inormacji wyliczyłem, że 10kg powinno mi spokojnie wystarczy. Słyszałem równiez, że przy siewie warto wymieszać nasiona z piaskiem. Podobno wtedy zdecydowanie łatwiej jest równomiernie rozsiać.
Wysłany: śro, 7 lipiec 2010 o godz. 18:54
Temat postu: ogrodzenie leśne (farmerskie)
przymierzam sie do postawienia takiego ogrodzenia. Wstępnie założyłem, że odstępy pomiędzy palami będą wynosily 3m. Zastanawiam się jednak jakiej minimlnej średnicy mogę zastosowac pale. Jeżeli orientuje się ktoś, czy nie ma żadnych przeciwwskazań w zastosowoaniu pali o średnicy 10cm to będę wdzięczny za informację i ewentualne inne sugestie związane z tym tematem.
Wysłany: sob, 10 lipiec 2010 o godz. 09:15
Temat wątku: ogrodzenie leśne (farmerskie) :: Temat postu: Odp: ogrodzenie leśne (farmerskie)
zgodnie z sugestią dałem sobie spokój z tartakiem i rozglądnąłem się za stemplami. (Zwłaszcza, że kobieta w tartaku wyjątkową łaskę robiła) Za chwilę jadę obejrzeć stemple. Ustalone jest 5zl. Wstępnie umówiony jest również transport 40zł do innego niż wyżej wspomniany tartak. Tam przycięcie do 220cm i ostrzenie. Same stemple mają mieć średnicę 8-10cm
Co do trwałości ogrodzenia to nie mam złudzeń. Liczę, że do 5 lat wytrzyma. Na wszelki wypadek zaimpregnuję dół pala. (to co ma styk z ziemią.
Wysłany: śro, 14 lipiec 2010 o godz. 14:56
Temat wątku: ogrodzenie leśne (farmerskie) :: Temat postu: Odp: ogrodzenie leśne (farmerskie)
stemple już zakupione i przewiezione do tartaku. Prace planujemy na ostatni tydzień lipca. Oczywiście całość prac udokumentuję i zamieszczę.
Mam jeszcze jeden zgryz. Zastanawiam się nad naciągnięciem siatki. Kierownik prac (p. Mieczysław) polecił nam zakupić 3 druty do naciągnięcia. Z drugiej strony nie widzę na zdjęciu zamieszczonym przez beti i michał naciągu, a siatka prezentuje się ładnie. Wczoraj znowu widziałem ogrodzenie leśne bez naciągu, które niezbyt sympatycznie zwisało. Czy może ktoś dysponuje doświadczeniem odnośnie właściwego naciągnięcia siatki leśnej? - minimalizując przy tym koszty.
Wysłany: czw, 15 lipiec 2010 o godz. 09:24
Temat wątku: ogrodzenie leśne (farmerskie) :: Temat postu: Odp: ogrodzenie leśne (farmerskie)
dzięki za informację. W takim razie jak wskazane są trzy druty do naciągu to niech tak będzie.
Wysłany: śro, 21 lipiec 2010 o godz. 22:20
Temat wątku: ogrodzenie leśne (farmerskie) :: Temat postu: Odp: ogrodzenie leśne (farmerskie)
dzisiaj w Castoramie zakupiłem siatkę - 100m za 474zł. Jutro Izohan W2 za 68zł do zaimpregnowania pali. Akcja zaplanowana na 26/27 lipca godz. 8:00.
Szczegóły niebawem...
Wysłany: czw, 5 sierpień 2010 o godz. 07:58
Temat wątku: Jak duży powinien być dom? :: Temat postu: Odp: Jak duży powinien być dom?
słusznie koleżanka Myszonka zauważyła, że będziesz miała 3 razy więcej do sprzątania i 3 razy więcej do ogrzania. :) Dodatkowo każdy metr przy budowie podobno kosztuje około 3000zł. czyli przy 150m2 musisz się nastawić na wydatek 450 000zł. 120m to już tylko 360 000zł! :) i to musisz wiedzieć.
Sam też jestem teraz przy wyborze projektu. Określiłem jakie chce pomieszczenia i jaki rozkład funkcjonalny domu. Nie chcę kurduplastych pokoi i też mi wychodzi około 150m2. Nie mam z czego zrezygnowac więc mówi się trudno. Najwyżej będę się budował trrrrooooszkę dłużej. Sprzątać będzie żona, a do zimna można się podobno przyzwyczaić. ;)
Wysłany: czw, 5 sierpień 2010 o godz. 08:16
Temat wątku: Ruszczkarz :: Temat postu: Odp: Ruszczkarz
kiedyś był program z cyklu usterka. Wyszło, że większość różdżkarzy to naciągacze. W podsumowaniu geolog wypowiadał sie że każdy teren posiada odpowiednio ukształtowane warstwy wodonośne. Jeżeli ktoś jest z okolicy to wie na jakiej głębokości powinno się szukać.
Rozmawiałem na ten temat ze znajomym geologiem i on sam potwierdza ważną rolę różdżkarzy. Pod ziemią są cieki wodne - podziemne rzeki na które powinno się trafić. My mamy jednego sprawdzonego różdżkarza - stara szkoła. Sprawdzał nam dwa mieszkania. Niebawem chcemy go zaprosić równiez na działkę. Wszystko to bardziej w kontekście złego oddziaływania żył wodnych.