powrót
Wysłany: czw, 17 wrzesień 2015 o godz. 14:18
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Jeśli chodzi o cegły ręcznie formowane, to ja jestem fanem cegły Long John - prawie pół metra długości, kilka cm wysokości :)
Wysłany: czw, 17 wrzesień 2015 o godz. 14:24
Temat wątku: Dachówka Orea 9 :: Temat postu: Odp: Dachówka Orea 9
Dachówka nie jest od izolacji termicznej! Od tego jest... izolacja termiczna :P Ale na pewno dużą robotę przy dachówkach robi sama masa materiału, która sprawia, że wolniej się nagrzewa i daje zdecydowanie lepszą akustykę. Orea 9 jest też dość "przewiewną" dachówką, więc izolacja ma znacznie większą szansę na schłodzenie się w krótkim czasie. Izolacja pod blachą jest jak zamknięta w puszce, przez co praktycznie jest przez cały czas nagrzana. Moim zdaniem ceramika jest więc zdecydowanie bardziej racjonalnym wyborem i nie ma nawet specjalnie co porównywać koszty, bo w przypadku użytkowego poddasza nie ma prostu alternatywy. Może tylko dachówka betonowa, ale ona ma z kolei inne wady (np. słaba trwałość koloru...)
Wysłany: czw, 24 wrzesień 2015 o godz. 12:35
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Jeżeli to jest dom piętrowy z symetrycznym rozkładem pomieszczeń na parterze i piętrze, to spokojnie może sobie zrobić nawet ściany działowe z Porothermu. Przy 8 cm materiale ściana nie będzie bardzo ciężka, ale za to da świetną akustykę i umożliwi wieszanie ciężkich szafek. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie, jeżeli ma się pustą przestrzeń bez sufitu i podłogi.
Wysłany: czw, 24 wrzesień 2015 o godz. 12:38
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
jakisczlowiek81 napisał(a):
fajne jest to też, że mają fachowców, których polecają i jest wtedy większa pewność, że pokrycie będzie położone dobrze i bez żadnych bubli, które wyjdą po paru latach, czy nawet wcześniej. No bo skoro pracują dużo z braasem to powinni być już dobrze zaznajomieni z ich produktami.
Fachowiec będzie potrafił położyć każdą dachówkę, nie tylko konkretnej firmy :) W ułożeniu dachówki brasa nie różnią się niczym od dachówek np. Koramic.
Wysłany: czw, 24 wrzesień 2015 o godz. 12:42
Temat wątku: Dachówka Orea 9 :: Temat postu: Odp: Dachówka Orea 9
jakisczlowiek81 napisał(a):
To, że jest różnica temepraturowa pomiędzy blachą, a dachówką chyba każdy racjonalnie myślący człowiek przyzna :) Przecież pod blachą nie idzie latem wytrzymać wręcz. całkiem niezła technologia w tym tegalicie, to jest betonowa dachówka,prawda?
Pigment ma obniżyć temperaturę dachówki? Spoko, to niech zaczną malować tym czymś blachodachówki :P Dachówki betonowe są okropne w utrzymaniu i każdy pigment czy powłoka zostanie z niej zmyty i starty w kilka sezonów. Jedyną gwarancję koloru można uzyskać na dachówki ceramiczne, które są barwione przed wypaleniem, a nie malowane już po wypaleniu...
Wysłany: wto, 20 październik 2015 o godz. 15:55
Temat wątku: Z jakiej cegły postawić dom :: Temat postu: Odp: Z jakiej cegły postawić dom
Cegła, czyli pewnie pustaki ceramiczne :P Na rynku jest cała masa materiałów, weź te, które są w Twoim regionie najtańsze i mają dobrą jakość (nie są spękane, nie nasiąknięte wodą, trzymają wymiar). Najlepsze pustaki w Polsce produkuje Wienerberger (to są pustaki Porotherm).
Wysłany: wto, 20 październik 2015 o godz. 16:00
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
Jedno to izolacja, a drugie pokrycie dachowe. Dachówki nie są przecież od izolowania termicznego poddasza - masz od tego grubą izolację, z dwiema szczelinami wentylacyjnymi (w tym jedna bezpośrednio pod pokryciem). Najlepszą membranę na rynku robi Koramic i to potwierdzają sami dekarze. Membrana ma teraz cztery warstwy, jest bardzo wytrzymała i przez jakiś czas może nawet pełnić funkcję pokrycia dachowego, bo jest całkowicie wodoodporna. Nie jest oczywiście odporna na promienie UV, ale tymczasowo można ją użyć do tego.
Wysłany: pon, 21 grudzień 2015 o godz. 23:34
Temat wątku: Z jakiej cegły postawić dom :: Temat postu: Odp: Z jakiej cegły postawić dom
W takich sytuacjach najlepiej po prostu zdać się na projektanta, który zaproponuje optymalną kontrukcję pod kątem docelowych parametrów ścian i konkretnej bryły budynku. W studiach projektowych projekty są wstępnie rozpisane (najczęściej na Porotherm - bo najpopularniejszy), ale można to zmienić, jeśli zaistnieją jakieś szczególne okoliczności.
Wysłany: pon, 21 grudzień 2015 o godz. 23:41
Temat wątku: Wykończenie Ściany. :: Temat postu: Odp: Wykończenie Ściany.
Miękkie płytki niestety będą bardzo mało trwałe i na pewno szybko złapią sporo kurzu... Sensowniejszą opcją będzie coś bardziej trwałego - kamień albo klinkier. Teraz jest taki wybór faktur lica, że można już odejść od klasycznego "ceglanego" wyglądu takiej ściany. Polecam np. cegły Long John (pół metra długości, 5 cm wysokości :P).
Wysłany: śro, 30 grudzień 2015 o godz. 01:48
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
Ściany jednowarstwowe to zawsze jest ryzyko... Trzeba mieć nie tylko dobrego wykonawcę, ale i świetny materiał, który będzie w stanie utrzymać wszystkie kluczowe parametry (nośność, termiczność, akustyka). Tak naprawdę jedynym materiałem, który może sprostać tym wymaganiom jest ceramika poryzowana. Każdy inny materiał ma bardzo istotne słabości (silikat = słaba termiczność, beton komórkowy = słaba nośność).
Wysłany: śro, 30 grudzień 2015 o godz. 01:56
Temat wątku: Dachówka betonowa? :: Temat postu: Odp: Dachówka betonowa?
Dachówki płaskie generalnie wyglądają bardzo dobrze, ale nie jestem przekonany do dachówek betonowych. Powód jest prosty: te dachówki z reguły nie mają podwójnych zamków, przez co są one trudniejsze do ułożenia, a to jest kluczowe, żeby cała połać wyglądała sensownie. Polecam dachówki ceramiczne z podwójnymi zamkami właśnie (np. dachówki płaskie Koramic) - taka połać wygląda zdecydowanie lepiej.
Wysłany: sob, 21 maj 2016 o godz. 00:07
Temat wątku: Blachodachówka :: Temat postu: Odp: Blachodachówka
Koro575 napisał(a):
A w przypadku dachówek betonowych Braas mamy również 30 letnia gwarancję na produkt, a trwałość szacowana jest na 80-90 lat, więc nie wiele mniej od ceramiki.
Bzdury. Dachówka betonowa nigdy nie będzie mieć trwałości ceramiki - na pewno nie w kwestii koloru czy innych kwestii wizualnych. (przebarwienia od słońca i deszczu, etc). Trwałość dachówek ceramicznych w tym zakresie jest wielokrotnie lepsza niż betonowych. To jest niestety fakt!
Wysłany: sob, 21 maj 2016 o godz. 00:26
Temat wątku: Połącznie koloru/kształtu dachówki z kolorem elewacji? :: Temat postu: Odp: Połącznie koloru/kształtu dachówki z kolorem elewacji?
Do wyboru do koloru. Polecam :)
http://wienerberger.pl/produkty?wb_condition=ProductType:1366180315782
Wysłany: sob, 21 maj 2016 o godz. 00:35
Temat wątku: Dachówka Orea 9 :: Temat postu: Odp: Dachówka Orea 9
Duża masa pokrycia dachowego nie jest wadą, tylko zaletą! Przy blachodachówce płaty blachy mają po 2-3 kg na m2. Przy dachówkach - od 40 kilo. Ciężkie pokrycie jest bezpieczniejsze przy silnych wiatrach, daje też większą bezwładność cieplną i poprawia akustykę. Same plusy. Efekt jest taki, że ja na poddaszu krytym dachówką Orea mam w lecie max 2 stopnie cieplej niż na parterze.
Wysłany: wto, 31 maj 2016 o godz. 23:40
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
Porotherm T to na pewno doskonały materiał, ale ma on też swoją (niemałą) cenę... Zastanowiłbym się nad nim, ale obawiam się, że mnie nie stać :P Standardowy Porotherm 25 + izolacja z wełny to też bardzo funkcjonalne rozwiązanie i izolacja termiczna na podobnym poziomie.
Wysłany: wto, 31 maj 2016 o godz. 23:45
Temat wątku: Dachówka Orea 9 :: Temat postu: Odp: Dachówka Orea 9
Daniello012 napisał(a):
W domkach gdzie nie ma klimatyzacji lub chcemy na tym zaoszczędzić to Tegalit Protegon jest najlepszym rozwiązaniem jakie do tej pory pojawiło się na naszym rynku.
Bez przesady, dachówka nie zastąpi porządnej wentylacji czy klimy w domu. To pobożne życzenia. U mnie przy dachówce ceramicznej Koramic z 20 cm izolacji i dwoma szczelinami wentylacyjnymi mam na poddaszu bardzo podobną temperaturę co na parterze. Wynika to z samej właściwości ceramiki, która nie nagrzewa się równomiernie w całym przekroju. Robotę robi też spora masa elementów, dzięki czemu rośnie tzw. bezwładność cieplna dachówek. Żadne malowania tutaj nie pomogą - to klasyczny efekt "placebo" :)
Wysłany: nie, 26 czerwiec 2016 o godz. 00:19
Temat wątku: strop monolityczny (lany) :: Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
Okta napisał(a):
No i teraz ja stoję przed takim problemem albowiem mam strop nad najwiekszym pomieszczeniem 555x532 i słyszałem dwie propozycje a mianowicie strop 15cm ze zbrojeniem krzyżowym albo strop 10cm z czymś co zrozumiałem jako żebra czyli takie pogrubienia "w górę" na 15 cm. Z tym, że w pierwszym przypadku ma być wylewka wyrównująca i panele na wierzch a w drugim pomiędzy żebrami (co ok 1,5m) ma być styropian 5cm na to wylewka 5cm ze zbrojeniem siatkowym i dopiero okładzina posadzki.
Stropy betonowe z reguły nie są najcichsze, bo przenoszą dźwięki poziomo (pewnie idzie po zbrojeniu po prostu...). IMHO sensowniej pod względem akustycznym byłoby zrobić strop gęstożebrowy, dodatkowo z matami wygłuszającymi. To jest bardzo akustyczne rozwiązanie, moim zdaniem jedno z najlepszych i najszybszych dla domu jednorodzinnego. Oczywiście ważne jest też pokrycie podłogowe - wszystkie panele i deski kładzione na pływająco to zgroza pod względem akustyki. Najlepsze będzie drewno klejone bezpośrednio do podłoża. Sam mam takie rozwiązanie przy stropie Porotherm i akustycznie jest moim zdaniem prawie idealnie.
Wysłany: nie, 26 czerwiec 2016 o godz. 00:26
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
No jasne, że można zawsze zastosować ścianę 2W, ale to też nie jest tak, że ściany 1W są bezużyteczne. Nowoczesne materiały budowlane dają super parametry ścian nawet bez docieplania zewnętrznego
Wysłany: nie, 26 czerwiec 2016 o godz. 00:37
Temat wątku: PROPOZYCJA POKRYCIA DACHOWEGO INNEGO NIZ DACHÓWKA :: Temat postu: Odp: PROPOZYCJA POKRYCIA DACHOWEGO INNEGO NIZ DACHÓWKA
Koro575 napisał(a):
To prawda takie technologie jak CISAR czy Protegon to najbardziej innowacyjne i skuteczne technologie produkcji dachówek. Dającym maksimum efektów.
To nie są technologie produkcji dachówek. To są powłoki do dachówek betonowych, które próbują podnieść poziom tego materiału i zrobić z nich coś konkurencyjnego do ceramiki. Nie ma to sensu. Zwykły Koramic z powłoką angobowaną będzie lepszy :)
Wysłany: czw, 30 czerwiec 2016 o godz. 17:03
Temat wątku: Dachówka Orea 9 :: Temat postu: Odp: Dachówka Orea 9
Byłem na stronie, doczytałem tylko, że tam są dodawane jakieś pigmenty w procesie produkcji... I w czym ma to być lepsze od mojego zwykłego angobowanego Koramica? :)