powrót
Wysłany: śro, 17 luty 2016 o godz. 15:43
Temat wątku: Cana za wykonanie dachu :: Temat postu: Odp: Cana za wykonanie dachu
Koro575 napisał(a):
Dachówki ceramiczne w klasycznych kolorach miedziany i czerwień są tańsze od tych w pozostałych kolorach. A za to w dachówkach betonowych kolor nie ma wpływu na cenę. Dlatego właśnie dachówki w kolorze antracytowym, czarnym czy grafitowym możemy wybrać w kazdym modelu jak Teviva Cisar, Romańska czy Celtycka bez obaw :)
Dachówki betonowe są malowane na zakończenie procesu technologicznego. Dachówki ceramiczne są barwione w docelowym kolorze przed wypaleniem. Sam proces wypalania bardzo utrwala kolor. Efekt jest taki, że kiedy ja za 20 lat będę patrzył na ciągle czerwone dachówki Koramic, Ty będziesz już po dwóch malowaniach dachu... :)
Wysłany: śro, 17 luty 2016 o godz. 15:49
Temat wątku: Z jakiej cegły postawić dom :: Temat postu: Odp: Z jakiej cegły postawić dom
Domy z cegły są ostatnio coraz bardziej popularne :) Tylko że ta cegła jest oczywiście warstwą osłonową ściany trzywarstwowej. Fajne, chociaż niekoniecznie tanie, rozwiązanie... Ja mam tylko opaskę 1,5 metra z klinkieru Terca - wygląda fajnie i jest bardzo praktyczna - zabezpiecza izolację przed uszkodzeniem. Polecam :)
Wysłany: śro, 30 marzec 2016 o godz. 21:50
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
Ja jestem zwolennikiem ścian 2W i rozdzieleniem funkcji termicznej od nośnej. Koniec końców w ten sposób można osiągnąć lepszy efekt końcowy, czyli solidny i ciepły mur. Nie ma materiału dobrego we wszystkim...
Wysłany: śro, 30 marzec 2016 o godz. 21:55
Temat wątku: dach wentylowany czy pełny oraz jaką stosować izolację termiczną :: Temat postu: Odp: dach wentylowany czy pełny oraz jaką stosować izolację termiczną
Ja mam u siebie podwójną szczelinę izolacyjną (jedna pod pokryciem, a druga pod izolacją. Takie rozwiązanie daje bardzo dobre odprowadzanie wilgoci z domu i jednocześnie nie przepuszcza wilgoci opadowej z pokrycia. Pod dachówkami mam membranę paroizolacyjną Koramic, pokrycie też jest tej firmy. Na całej połaci mam kilkanaście dachówek wentylacyjnych. Efekt jest taki, że przy pochmurnym dniu, czterech osobach wewnątrz i garach na kuchni mam na poddaszu jakieś 55-60% wilgotności powietrza. 60% (czyli sensowną normę dla domu) zdarzyło mi się przekroczyć może ze dwa razy, ale to było spowodowane jakimiś totalnie nietypowymi sytuacjami. Generalnie uważam, że przy użytkowym poddaszu podwójna szczelina wentylacyjna pokrycia to jedyna rozsądna opcja!
Wysłany: śro, 30 marzec 2016 o godz. 22:00
Temat wątku: dachówka czy blachodachówka :: Temat postu: Odp: dachówka czy blachodachówka
Sprawdziłem sobie i wychodzi, że większość tych kolorków jest dostępna tylko w dachówkach glazurowanych. To najdroższa wersja dachówek, ale względnie najłatwiej zrobić tam jakiś inny kolor. Prawdziwa sztuka to zrobienie fajnego koloru w dachówce angobowanej. Dlatego polecam sobie sprawdzić ofertę marki Koramic. A potem jeszcze porównać cenę za m2... :P
Wysłany: śro, 27 lipiec 2016 o godz. 11:11
Temat wątku: Z jakiej cegły postawić dom :: Temat postu: Odp: Z jakiej cegły postawić dom
U mnie w okolicy murowane są dwa domy z cegły klinkierowej - co z tego, że drogo, skoro kogoś stać i ma na to fantazję? :) Wygląda coś takiego superacko! Poniżej fasada domu z cegły klinkierowej Terca.
Wysłany: wto, 2 maj 2017 o godz. 00:34
Temat wątku: PŁYTY WARSTWOWE - MATERIAŁ DO BUDOWY ŚCIAN I DACHU + IZOLACJA W JEDNYM :: Temat postu: Odp: PŁYTY WARSTWOWE - MATERIAŁ DO BUDOWY ŚCIAN I DACHU + IZOLACJA W JEDNYM
Domu jednorodzinnego bym z tego nie postawił... Wolę coś klasycznego, np. pustaki ceramiczne Porotherm. Na halę przemysłową to może, ale jakie korzyści miałbym stawiając dom jednorodzinny??
Wysłany: wto, 2 maj 2017 o godz. 00:50
Temat wątku: Dachówki :: Temat postu: Odp: Dachówki
Ciężko powiedzieć jaki producent jest najlepszy... Trzeba patrzeć gdzie są produkowane określone partie, bo w Polsce ponoć nie ma zbyt wielu dobrych fabryk zajmujących się dachówkami ceramicznymi. Na pewno bardzo dobre jakościowo dachówki pochodzą z fabryki w Kunicach na Dolnym Śląsku. Tam produkuje się z tego co kojarzę dachówki Koramic i jeszcze jakiegoś jednego producenta. Podobno jest tam najnowocześniejsza linia produkcyjna dachówek w Polsce.
Wysłany: wto, 2 maj 2017 o godz. 00:57
Temat wątku: Dachówka Orea 9 :: Temat postu: Odp: Dachówka Orea 9
Orea 9 to świetna dachówka - bardzo ładna i dodatkowo łatwa i tania w montażu (tylko 9 szt. dachówek na m2, zamki na krawędzi pionowej i poziomej). Do tego mają fajne powłoki - nie ma np. glazury, a powłoka angobowana jest specjalnie matowiona, żeby dawać taki a nie inny efekt końcowy. To naprawdę fajna, nie rzucająca się w oczy dachóweczka. Wbrew pozorom nie jest też droga (w przeliczeniu na m2 gotowego pokrycia), bo pojedyncze dachówki są na tyle duże, że koniec końców na całej połaci potrzeba ich mniej niż w konkurencyjnych dachówkach płaskich. Generalnie tę dachówkę ma moja siostra i moim zdaniem wygląda to rewelacyjnie.
Wysłany: czw, 1 luty 2018 o godz. 13:25
Temat wątku: Strop drewniany czy gęstożebrowy ? :: Temat postu: Odp: Strop drewniany czy gęstożebrowy ?
Nie potrzeba żadnego ciężkiego sprzętu do stropu gęstożebrowego. HDS potrzebny tylko do rozładunku pustaków stropowych, bo to przyjeżdża na paletach. Cała reszta to robota ręczna. Wychodzi tanio, strop jest doskonałej jakości - jak się go dobrze wykona oczywiście :D W moim przypadku strop to pustaki ceramiczne Porotherm rozłożone na płytach żelbetowych. Zalane 0,5 cm warstwą betonu rozmieszanym na miejscu w betoniarce.
Wysłany: czw, 1 luty 2018 o godz. 13:29
Temat wątku: Stare dachówki " holenderka" :: Temat postu: Odp: Stare dachówki
Holenderskie esówki to rzeczywiście ciekawa dachówka, ale niekoniecznie trzeba ją zamawiać "z odzysku". Są to produkty jak najbardziej produkowane współcześnie - może nie każdy producent ma to w ofercie, ale ja się akurat spotkałem z tym produktem w katalogu firmy Koramic. Można więc zapytać gdzieś w składzie czy mogą te dachówki ściągnąć. Na żywo widziałem je tylko raz, w składzie we Wrocławiu. Wyglądały jak postarzane, z wybarwieniami powłoki. Te co ja widziałem (a to były na 99% esówki Koramica) to była ceramika bez powłoki angobowanej, matowa i bez połysku. Tak jak mówię - mega ciekawy wzór. Kosztów nie sprawdzałem, ale zakładam, że i tak będą tańsze w kupnie i ułożeniu od karpiówki... :P
Wysłany: czw, 1 luty 2018 o godz. 13:48
Temat wątku: Szklane Ściany Działowe - Dzielenie pomieszczeń :: Temat postu: Odp: Szklane Ściany Działowe - Dzielenie pomieszczeń
To chyba tylko do biura? Ściany działowe mają dawać jakąś namiastkę prywatności. Po co komu takie akwarium w domu? :-) U mnie jest jedna ściana działowa wykonana z cegieł klinkierowych Terca Long John i wygląda to jak połączenie starego drewna z jeszcze starszym klinkierem. Ludzie wchodzą i się dziwią :P Akwarium to też trochę takie dziwo, ale nie wiem do czego to komuś potrzebne w domu :)
Wysłany: nie, 25 luty 2018 o godz. 23:09
Temat wątku: Strop drewniany czy gęstożebrowy ? :: Temat postu: Odp: Strop drewniany czy gęstożebrowy ?
A jakie masz konkretnie potrzeby? Jeśli to zwykły dom jednorodzinny, bez jakiegoś gigantycznego pomieszczenia na parterze to spokojnie wystarczy ci strop gęstożebrowy. To jest najtańsza i najłatwiejsza metoda wykonania stropu w domu jednorodzinnym. Nie trzeba ciężkiego sprzętu czy choćby HDSa - przynajmniej w systemie, który ja wykorzystywałem (Porotherm). Wszystko można zrobić samodzielnie, nawet murując metodą gospodarczą w 2-3 osoby spokojnie idzie to skończyć w kilka dni pracy. Warstwę nadbetonu zalewa się bezpośrednio z taczki, także też nie trzeba płacić za dowóz betonu. Tanio, czysto i higienicznie :)
Wysłany: nie, 25 luty 2018 o godz. 23:12
Temat wątku: Jaki kolor kominów do brązowego dachu? :: Temat postu: Odp: Jaki kolor kominów do brązowego dachu?
Zawsze można wykonać obudowę komina z brązowego klinkieru :) Jak najbardziej są takowe. Na komin polecam coś standardowego - jak choćby Terca Dresden. Ale z tego co kojarzę to nawet i z takiego odjechanego wzoru jak Iluzo da się obudować komin :)
Wysłany: nie, 25 luty 2018 o godz. 23:18
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
Na rynku dachówkowym jest akurat spore rozdrobnienie. Ciężko powiedzieć żeby ktoś był zdecydowanym liderem. Dla mnie najmocniejsi gracze to akurat Koramic i Roben. Koramic robi bardzo ciekawe dachówki, głównie z przeznaczeniem na rynek niemiecki i austriacki, więc jakość jest naprawdę bardzo wysoka...
Wysłany: pon, 23 kwiecień 2018 o godz. 22:10
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
Skład pustaków ceramicznych u każdego producenta będzie trochę inny. Tak samo jak ich masa czy podstawowe parametry (może poza Mpa, bo to się już raczej nie zmienia). Generalnie Porotherm uchodzi za raczej ciężką odmianę ceramiki, co jest moim zdaniem bardzo korzystne, jeżeli ma się w planach ściany 2W.
Wysłany: pon, 23 kwiecień 2018 o godz. 22:13
Temat wątku: Ściany! Ściany w kuchni! :: Temat postu: Odp: Ściany! Ściany w kuchni!
W kuchni teraz to już ludzie kombinują i uciekają od glazury jak najdalej. Widziałem już panele szklane, drewno, a nawet płytki klinkierowe Terca - jako alternatywa dla standardowych płytek ceramicznych. Każdy pomysł dobry, byle było funkcjonalnie i ciekawie. Idea z klinkierem jest dość kontrowersyjna, ale takie wnętrze jest bardzo loftowe, czyli modne w ostatnim czasie...
Wysłany: pon, 23 kwiecień 2018 o godz. 22:26
Temat wątku: Cana za wykonanie dachu :: Temat postu: Odp: Cana za wykonanie dachu
Porównywanie kosztów wykonania dachu "na gotowo" zawsze jest obarczone dużym marginesem błędu. Za dużo niuansów, żeby się dało powiedzieć czy to drogo czy tanio. W moim przypadku koszty dachu to jakieś 35 tys. zł, z pokryciem z ceramiki (Koramic Alegra 9, angoba). Dach dwuspadowy, powierzchnia 260 m2. Czy dużo czy mało - nie wiem tego. Z dachu jestem tak czy inaczej mega zadowolony i dla mnie to dobra decyzja.
Wysłany: sob, 29 wrzesień 2018 o godz. 20:35
Temat wątku: PŁYTY WARSTWOWE - MATERIAŁ DO BUDOWY ŚCIAN I DACHU + IZOLACJA W JEDNYM :: Temat postu: Odp: PŁYTY WARSTWOWE - MATERIAŁ DO BUDOWY ŚCIAN I DACHU + IZOLACJA W JEDNYM
Płyty warstwowe nie są elementem nośnym. No chyba, że przy budownictwie szkieletowym... Ale bardziej mnie interesuje ile to coś ma izolacyjności akustycznej? Czy jest to produkt konkurencyjny do np. pustaka Porotherm (prawie 50 db izolacji akustycznej). Poza tym do takiej płyty niczego się nie da przyczepić (w sensie np. szafki lub półki), więc to rozwiązanie jest moim zdaniem średnio użyteczne...
Wysłany: sob, 29 wrzesień 2018 o godz. 20:37
Temat wątku: Jaka dachówka :: Temat postu: Odp: Jaka dachówka
Dachówka ceramiczna, bo ma zdecydowanie najlepsze parametry termiczne i akustyczne. Mi się podobają modele z połyskiem, np. czarna Actua 10 wykończona glazurą.