powrót
Wysłany: pon, 25 marzec 2013 o godz. 12:14
Temat wątku: pokrycie dachu w drewutni :: Temat postu: Odp: pokrycie dachu w drewutni
Pierwsza myśl to papa, żeby było najtaniej :) Ale napisz jaki spadek ma ten daszek. Na papie nie powinna stać zbyt długo woda, więc jak spad jest bardzo mały, to lepsza blacha!
Wysłany: pon, 25 marzec 2013 o godz. 12:18
Temat wątku: Dom parterowy czy z poddaszem :: Temat postu: Odp: Dom parterowy czy z poddaszem
I tak i nie... Wszystko zależy od metrażu :) O ile nie planujesz tam meblościanek pod sufit, to poddasze jest całkiem funkcjonalne. No i ten klimat - idealnie zrobić sobie tam np. sypialnię z małą łazienką plus schowek w drugim pomieszczeniu. Ja mam tak u siebie i jest to IMHO fajne rozwiązanie!
Wysłany: pon, 25 marzec 2013 o godz. 12:25
Temat wątku: Z czego stawiać dom :: Temat postu: Odp: Z czego stawiać dom
Właśnie miałem pisać, że zabrakło tutaj ceramiki budowlanej :)
Prawda jest taka, że jest mnóstwo różnych systemów i materiałów do budowy. Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników - na forach raczej nie rozstrzygniesz który z nich jest najlepszy :)
Ja powiem tak: mam dom zbudowany z Porotherm 25 + docieplenie styropianowe. Dom jest ciepły, na ogrzewanie (gaz) wydaję mniej niż sąsiad, który ma dom z silki (też oczywiście docieplonej). Ja jestem zwolennikiem ceramiki, bo to naturalny materiał, szybko i bezproblemowo się z niego buduje, a ściany mają dobre parametry termiczne i akustyczne. Ja jestem bardzo zadowolony z wyboru chociaż nie ukrywam że nie było łatwo! Ale tak jak mówię - wybierz takie rozwiązanie, które będzie odpowiadać twoim potrzebom!
Wysłany: pon, 25 marzec 2013 o godz. 12:34
Temat wątku: lakierowac czy olejować podłogi?? :: Temat postu: Odp: lakierowac czy olejować podłogi??
no tak, ale olejować trzeba chyba raz na 2-3 lata, a lakierować wystarczy raz na minimum 5? :)
Wysłany: pon, 25 marzec 2013 o godz. 16:25
Temat wątku: moja :: Temat postu: Odp: moja
Wow, jestem pod wrażeniem opisu. Na pewno będę miał na uwadzę żeby nic tej firmie nie zlecać, bo to trochę przechodzi ludzkie pojęcie, jak bardzo można być niekompetentnym przy tak ważnym elemencie konstrukcji jakim jest dach!!
Natomiast co do Koramica - ja też się z nimi konsultowałem przez infolinię techniczną i również mogę powiedzieć same pozytywy. Kompetentni ludzie, którzy wiedzą co sprzedają, a czego nie mają w ofercie... Zero ściemy i nawijania makaronu na uszy!
Wysłany: wto, 18 czerwiec 2013 o godz. 11:25
Temat wątku: dachówka czy blachodachówka :: Temat postu: Odp: dachówka czy blachodachówka
W temacie blachodachówka czy dachówka - zdecydowanie dachówka ceramiczna :) Jest dużo cieplejsza i lepiej tłumi hałasy. Poza tym nie przenosi dźwięków np. padającego deszczu. Przy użytkowym poddaszu myślę że ceramika to tak naprawdę jedyny sensowny wybór. Sama waga pokrycia też jest w sumie zaletą, bo cała konstrukcja jest znacznie bardziej odporna na działanie silnych wiatrów. A płaty blachy niestety potrafią się poderwać przy wichurach - sam widziałem niestety...
Więcej o dachówkach ceramicznych tutaj: http://www.projektoskop.pl/a-1740-dachowki-ceramiczne-zawsze-w-cenie.html
Wysłany: wto, 18 czerwiec 2013 o godz. 11:31
Temat wątku: Dom drewniany czy murowany? :: Temat postu: Odp: Dom drewniany czy murowany?
W przypadku domu pytanie o to który będzie tańszy i bardziej eko jest drugorzędne. Zdecydowanie ważniejsze jest zadanie sobie pytania o to, który dom postoi bez osiadania 50 lat i wytrzyma mrozy, burze i wichury. I tu odpowiedź jest oczywista: ceramika budowlana jest zdecydowanie lepsza od płyt OSB! :)
Wysłany: wto, 18 czerwiec 2013 o godz. 11:41
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
E-rzecznik Knauf Insulation napisał(a):
Proszę też zwrócic uwage, że ściany dwuwarstwowe mogą mieć czasem lepszy współczynnik przenikania ciepła. Wynika to z możliwosci użycia materiału termoizolującego o wyższych parametrach termicznych. Zaletą ściany jednowarstwowej jest jednak zawsze możliwośc jej ociepleniea w przypadku, gdyby komfort termiczny nieodpowiadał mieszkańcom.
Plusem takiego rozwiązania jest też to, że można sobie bez problemu przetestować taki dom jednowarstwowy na jednym sezonie grzewczym i dopiero potem zdecydować o ewentualnym wykonaniu docieplenia. Poza tym takie rozwiązanie jest też uzasadnione ekonomicznie, bo koszty budowy są rozłożone w czasie i wtedy bolą troszkę mniej niż jak się robi wszystko naraz :) Ale jak tak rozmawiam ze znajomymi to okazuje się, że raczej nikt nie dociepla już porządnej jednowarstwówki. Taki Porotherm 44 ma współczynnik przenikania na poziomie niecałe 0,3 i to już jest naprawdę dobry wynik, który zwróci się na kosztach ogrzewania (być może się zwróci...) w 15-20 lat. Czyli w czasie, kiedy docieplenie znowu trzeba będzie wymieniać żeby utrzymać parametry przenikalności cieplnej, bo tak zalecają producenci np. styropianu.
Wysłany: czw, 27 czerwiec 2013 o godz. 14:10
Temat wątku: pustak firmy polskiej CERPOL? co powiecie na ten temat? :: Temat postu: Odp: pustak firmy polskiej CERPOL? co powiecie na ten temat?
Przepraszam a co ma do rzeczy fakt skąd jest centrala firmy? Gdyby się trzymać tej teorii to jeździlibyśmy polonezami, ewentualnie Daewoo i oglądalibyśmy TV na odbiornikach Unimor. Także proponuję nie wpadać w przesadę. Wienerberger - ogromna globalna firma - też produkuje swoje produkty w Polsce, z dobrych polskich surowców i jakość pustaków/dachówek/klinkieru jest bez zarzutu.
Wysłany: czw, 27 czerwiec 2013 o godz. 14:36
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
mlody napisał(a):
malo kto stawia podwojne mury sa to dodatkowe koszty!!!!ja osobiscie stawiam pojedynczy z suporeksu na to 12 styropian i w naszych warunkach klimatychnych zupelnie starczy!!!
Podwójne mury nie mają trochę sensu, ale ściana trzywarstwowa to już czemu nie... Słyszałem o takich pomysłach i mają one bardzo korzystny współczynnik izolacyjności cieplnej. Ale również uważam, że na polski klimat spokojnie wystarcza zwykły Porotherm + styro/wełna mineralna w rozsądnej grubości (12-15 cm). Taka ściana ma wtedy U na poziomie mniejszym niż 0,2, a to już gwarancja przyzwoitych cen ogrzewania i spokoju na lato, bo mieszkanie nie będzie są mocno przegrzewało. Oczywiście ściana to nie wszystko, bo trzeba pamiętać, że mnóstwo ciepła ucieka przez drzwi i okna, a także przez dach. Dlatego samo fiksowanie się na dobrą izolacyjność cieplną ścian kosztem np. gorszych jakościowo okien czy mniejszej izolacji na poddaszu to błąd. Rozwiązaniem mogą być też ściany jednowarstwowe - Porotherm 44 w wersji szlifowanej (Profi) ma U poniżej 0,3, tak więc też jak najbardziej dopuszczalną na polskim rynku.
Wysłany: pią, 27 wrzesień 2013 o godz. 13:25
Temat wątku: pustak firmy polskiej CERPOL? co powiecie na ten temat? :: Temat postu: Odp: pustak firmy polskiej CERPOL? co powiecie na ten temat?
LukaszAdamczyk napisał(a):
Kolego źle mnie zrozumiałeś.
A cegielnie, gdzie wypalany jest Porotherm są zdaje się w Polsce... :) Technologia z zachodu, a produkcja i surowiec z Polski. Moim zdaniem to całkiem dobry układ, bo w kwestii technologii niemcy i austriacy są akurat dość bezkompromisowi...
Wysłany: pią, 27 wrzesień 2013 o godz. 13:38
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
kurak napisał(a):
Uważam, że dachówka nie jest praktyczna, przeciwnie uważana jest za przeżytek, jednakże jesli już bardzo chcesz najlepiej wybrać dachówkę z firmy Brass. Mają pewne i sprawdzone materiały.
Przeżytek?! Kolego, przecież teraz wszyscy wracają do dachówek :) A wszystkie nowoczesne budynki w Europie mają tzw. dachówkę płaską, z których zresztą robi się też fragmenty elewacji. Popatrz sobie ile jest obecnie rodzajów dachówek i ich zastosowań:
http://www.projektoskop.pl/a-0273-dachowka-ceramiczna-idealna-w-kazdym-stylu.html
Wysłany: pią, 27 wrzesień 2013 o godz. 13:46
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
W przypadku ceramiki też można wybrać zaprawę cienkospoinową (są pustaki specjalnie szlifowane do tego celu). Wtedy zyskujemy idealnie gładki mur, bez widocznych spoin pionowych i poziomych. Samą ścianę - np. w systemie Dryfix - układa się jak z klocków lego :) Czy to murowanie jest szybsze niż z betonu komórkowego? Pewnie nie... Choćby wynika to z samej wielkości pojedynczych elementów. ALE: twierdzę, że różnice czasowe są raz że niewielkie, a dwa że mało istotne! Ściany z ceramiki na zaprawie cienkospoinowej można wymurować w kilkadziesiąt roboczogodzin - czyli w praktyce w niewiele więcej niż tydzień czasu. Nie trzeba robić przerw technologicznych, nie trzeba czekać na osiągnięcie pełnej wytrzymałości obciążeniowej (ściana w Dryfix ma ją po 24h), nie trzeba też osuszać ścian przed tynkowaniem itp.
Wysłany: pią, 27 wrzesień 2013 o godz. 13:50
Temat postu: Cokoły ogrodzenia oklejone płytkami Terca - jaka wytrzymałość?
Witam! Chciałbym zapytać czy ktoś może kleił do betonowych cokolików ogrodzenia płytki klinkierowe? Akurat mam możliwość taniego kupienia płytek Terca w ładnym czerwonym kolorze i wymyśliłem, że obłożę nimi cokoły - tylko pytanie jak to jest z wytrzymałością i mrozoodpornością? Nie będzie to to odpadać np. po zimie? :)
Wysłany: pią, 27 wrzesień 2013 o godz. 14:04
Temat wątku: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku? :: Temat postu: Odp: garaż wolnostojący, czy garaż w bryle budynku?
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest garaż przyklejony do bryły budynku - choćby ze względów praktycznych (nie musisz w zimie łazić po mrozie, tylko przechodzisz sobie przez drzwiczki wewnętrzne i już jesteś. Tym bardziej, że garaż nie służy tylko do parkowania auta, ale też jako podręczny składzik dóbry wszelakich :)
Ale jesteś inna kwestia - ja mam dom z Porothermu, garaż też jest zbudowany z tego materiału (jest nieocieplony). Ale mimo wszystko jest w nim dość ciepło (przy -20 na zewnątrz miałem w nim zeszłej zimy kilka stopni na plusie). A taki garaż jest też fajnym izolatorem dla domu, który z tej strony nie będzie się szybko wychładzać.
Podsumowując mają przydługą dywagację - polecam garaż w bryle! :)
Wysłany: pon, 24 listopad 2014 o godz. 14:29
Temat wątku: Co wybrać na ściany zewnętrzne? :: Temat postu: Odp: Co wybrać na ściany zewnętrzne?
Co za różnica jaka firma? Kluczowe są parametry izolacji i docelowe parametry całej ściany. Kto wybiera izolację pod kątem jej metki? Przecież to nie są spodnie albo buty :P Dom dobrze zaizolowany zrobisz nawet w technologii jednowarstwowej. beton komórkowy czy Porotherm T dają takie możliwości, bez dodatkowych (sporych) nakładów na izolację...
Wysłany: pon, 24 listopad 2014 o godz. 14:32
Temat wątku: pękający strop :: Temat postu: Odp: pękający strop
Witam. Ale jaki to jest strop? Monolityczny czy na belkach stropowych? Pokaż też zdjęcie całego stropu i zaznacz jak przebiegają pęknięcia. Z tych zdjęć nic się nie da wywnioskować
Wysłany: pon, 24 listopad 2014 o godz. 14:37
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
Ehe, komórka na narzędzia kryta dachówką ceramiczną. Szacun, pokaż zdjęcie tego cuda :P
Ja waszego Braasa nie kupiłem, bo zbyt dużo szumu wokół tej firmy w internecie. Trolle nie próżnuję i piszą o tej firmie niestworzone historie :) Wziąłem więc dachówkę Koramic, która ma znacznie lepszą opinę u wykonawców, a w internecie o niej względnie cicho (ciekawe czemu)...
Wysłany: śro, 17 luty 2016 o godz. 15:14
Temat wątku: Komin stalowy czy ceramiczny? :: Temat postu: Odp: Komin stalowy czy ceramiczny?
cziken napisał(a):
U mnie jest wkład kominowy ze stali nierdzewnej, a część powyżej dachu jest obudowana klinkierem Terca 7-szczelinowym. Cegły wybrane takie, żeby miał jak najniższy parametr nasiąkliwości. Podobno w przypadku komina jest to dość istotne.
Tymi cegłami Terca można wymurować komin nawet bez wkładu :) Bardzo dobry materiał, jeden z niewielu w Polsce do tego typu zastosowań (pomijając oczywiście cegły pełne, które są niestety dosyć drogie...).
Wysłany: śro, 17 luty 2016 o godz. 15:21
Temat wątku: Dachówka betonowa? :: Temat postu: Odp: Dachówka betonowa?
13 dachówek na metr kwadratowy to całkiem sporo jak na ten kształt... Nie zdecydowałbym się na taki wariant, skoro konkurencja robi większe dachówki, co wpływa oczywiście na koszty więźby i wykonawstwa. Przy porównywalnej dachówce Koramic pokrycie jest lżejsze o kilkanaście kilo na metrze kwadratowym, przez co sama więźba może być trochę odchudzona. Poza tym pokrycie z większych dachówek (np. Alegra 9, gdzie potrzebnych jest raptem 9 dachówek na metr) powstaje po prostu szybciej. Ale oczywiście wiem jak to jest - klient na początku porównuje sobie ceny za jedną sztukę dachówki, więc Braas wykombinował, że w ten sposób pokaże, że jest najtańszy. Otóż nie jest... :) Polecam zawsze sprawdzać ceny za m2!