powrót
Wysłany: pon, 20 grudzień 2010 o godz. 11:48
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
Słuchajcie z tą pompą ciepła to nie jest takie halo, raczej wszyscy piszą że się przy małych domach nie zwróci, po zatym co 20 lub 30 lat od nowa iwestycja - bo dłużej to chyba taka pompa nie wyrobi. Mnie przeraża ponowne kopanie - po tylu latach na zadbanej posesji i ponowne inwestycję ... Z tą pompą to nie jest tak wesoło. Najwęcej strat jest w wentylacji i tu są największe zyski.
Wysłany: pon, 20 grudzień 2010 o godz. 11:54
Temat wątku: Taras..... :: Temat postu: Odp: Taras.....
Taras można zrobic zarówno przed elewacją jak i po.
Po elewacji najlepiej - bo unikniemy (rozdrobnienia prac i ew. uszkodzeń czy to mechanicznych czy chemicznych). (tu warto przewidziec łatwośc późniejszego montażu barierek lub innych ograniczeń)
Przed elewacją tez można, jeśli się ociepli tę częśc budynku gdzie dochodzi taras.
Wysłany: pon, 20 grudzień 2010 o godz. 12:07
Temat wątku: z piwnicami czy bez piwnic :: Temat postu: Odp: z piwnicami czy bez piwnic
A czemu ten stół miałby stac w piwnicy ? A nie bardziej cywilizowane byłoby gdyby stał na poddaszu, albo na parterze w dedykowanej sali rekreacyjno-sportowej. Jesli koszta sie nie liczą - to chyba kulturalniej na parterze , a nie chowac sie pod podałogą :-)
Wysłany: pon, 20 grudzień 2010 o godz. 12:13
Temat wątku: Lawy fundamentowe :: Temat postu: Odp: Lawy fundamentowe
Zastanawia mnie tylko w tej dyskusji, dlaczego nie stosujecie sie do projektu i adaptacji - przecież tam są wymienione wszystkie elementy i ich kolejnośc oraz uwagi adaptujacego (który zna teren), po zatym jest kierownik budowy który to wszystko ma przed sobą plus własne doświadczenie ?
Wysłany: pon, 20 grudzień 2010 o godz. 12:19
Temat wątku: zwrot Vat z budownictwa :: Temat postu: Odp: zwrot Vat z budownictwa
kwiat9uszek napisał(a):
Witam wszystkich! Właśnie zabrałam sie poraz kolejny za wypełnianie dok VZM-1 wraz z załącznikiem i mam problem bo nie wiem czy okna dachowe Fakro oraz blachodachówkę, gąsiory, membrana, blacha płaska, wyłaz Fakro mogę odliczyć niestety nie mam na fakturę wyspecyfikowanych nr PKWiU proszę o pomoc. Jeżeli ktoś już odlicza to napewno pamieta jakie materiały dachowe wpisywał do odliczenia.Z góry dziękuję.
Ja odliczyłem w ubiegłym roku blachodachówkę, gąsiory, membrany, blacha płaska. Okien dachowych nie odliczałem, ale tylko dla tego, że miałem je z usługą - czyli na 7%. - ale TY mozesz jesli je kupowałaś bez usługi montażu.
Niestety śrubki, wkręty i tym podobnych (np. gwoździe) - nie można.
Wysłany: pią, 31 grudzień 2010 o godz. 12:07
Temat wątku: roben czy winnenberger co wybrać? :: Temat postu: Odp: roben czy winnenberger co wybrać?
Ja mam winnerbergera, polecam. Kolega robił z robena i mniej więcej z tej samej ilości pustaków - ja mialem około dwóch taczek odpadów z całego domu, a kolega miał kilkanaście. Ale słyszałem, że to tak naprawdę dużo też zalezy od fabryki z której robią oraz partii, bo i tu i tu moze sie trafic bardziej krucha. A i oczywiście od wykonawcy - czy robi to po bożemu czy nie przykłada się ...
Wysłany: pią, 31 grudzień 2010 o godz. 12:13
Temat wątku: tynki :: Temat postu: Odp: tynki
Różnie ludzię polecają, ale ja mam cementowo-wapienny, który według mojej wiedzy lepiej znosi zmiany wilgotnosci, zmiany temeparatur, ale nie jest taki gładki jak gipsowy. Robocizna jest podobna. Co do kosztów materiałow to nie porównywałem, ale mnie 350m2 tynku cem-wap. kosztowały materiały 3,5 tys. zł.
Wysłany: pią, 31 grudzień 2010 o godz. 12:16
Temat wątku: dach :: Temat postu: Odp: dach
Blachodachówka nie jest dużo tańsza od dachówki (cementowej) ale na robociźnie jest kolosalna różnica.
Wysłany: pią, 31 grudzień 2010 o godz. 12:18
Temat wątku: Taras..... :: Temat postu: Odp: Taras.....
Garmin ma rację, ale np. dla drewnianego już nie ma takiego kłopotu (ja taki miałem).
Wysłany: pią, 31 grudzień 2010 o godz. 12:23
Temat wątku: Schody :: Temat postu: Odp: Schody
Jaki wysięg ?, rozumie że chodzi o nosek, ale to tak nie możesz dodawac, przeciez nosek dochodzi co prawda, ale stopien wyższy odejmuje tę "głębokośc". Ja zrobilem : szerowkośc 100cm, wysokośc, 15cm i głębokośc 30cm (ale to na odcinku prostym). Na zabiegu mają głębokośc od 60cm (od ściany do 10cm przy barierce wewnętrznej).
Wysłany: pon, 3 styczeń 2011 o godz. 16:41
Temat wątku: OKNA DACHOWE :: Temat postu: Odp: OKNA DACHOWE
Okna dachowe - montuje dekarz (ten od dachu) - to powinno by w jego zakresie prac. Owszem liczy dodatkowo za każde okno (oprócz m2 powierzchni dachu) - ja nie pamiętam ile takie okno jak u mnie 140 -70cm - liczył, ale przy kosztach całości dachu - to były nie wielkie pieniądze ok. 100zł za sztukę (ale mogę się mylic - bo nie wyszczególniaem aż tak jego kosztow).
Wysłany: wto, 18 styczeń 2011 o godz. 13:51
Temat wątku: OGRZEWANIE PODŁOGOWE WODNE :: Temat postu: Odp: OGRZEWANIE PODŁOGOWE WODNE
Ja nie mam podłogówki, z uwagi na fakt, że praktycznie wszędzie drewniana podłoga (poza wiatrołapem i gospodarczym). Na pewno fajna sprawa - ale z reguły stosuje się pod podogi nie drewniane. A podłoga np. z terakoty nawet latem (nieogrzewana) - jest nie miła do chodzenia.
Wysłany: wto, 18 styczeń 2011 o godz. 13:58
Temat wątku: solary :: Temat postu: Odp: solary
Pamiętac nalezy że dla takich instalacji solarnych (szczególnie w lecie) gdy słońce świeci , a nie będziemy codziennie używac wody (bo akurat jesteśmy na wyjazdowym urlopie) - to mozemy stracic płyn (wyparuje) i trzeba go uzupełnic ..., a to tez będzie kosztowało - bo to nie woda.
Wysłany: wto, 25 styczeń 2011 o godz. 10:42
Temat wątku: Co zrobić aby mieć dom energooszczędny? :: Temat postu: Odp: Co zrobić aby mieć dom energooszczędny?
eprestige napisał(a):
Mieszkam 2 rok w domu energooszczędnym. Thermomur 45 cm. Ogrzewam gazem PROPAN. Dzienne zużycie 2,5 m3.Ogrzewanie + woda użytkowa. Gdybym miał budować znowu wybrałbym te technologię.
Dorzuc parę szczegółów, żebyśmy mieli odniesienie tj. Jaki to projekt, powierzchnia otworów (o jakim współczynniku), jaką izolację dałeś na ocieplenie dachu, przeciez same mury to tylko 1/4 strat. A co z wentylacją ? Czy wspomagasz się kolektorami i/lub pompą ciepła ?
Wysłany: wto, 25 styczeń 2011 o godz. 10:52
Temat postu: kostka brukowa
Piszcie ile płaciliście lub będziecie za ułożenie kostki brukowej oraz związane z tym koszty.
Wysłany: pią, 28 styczeń 2011 o godz. 10:43
Temat wątku: roben czy winnenberger co wybrać? :: Temat postu: Odp: roben czy winnenberger co wybrać?
albinos2010 napisał(a):
oj nie tylko sie brudzi, instalacje poprowadzic jest koszmar, chyba ze daje sie natynkowo...
Ale o co chodzi z tym koszmarem ? Przeciez instalację jak położysz na mur to i tak ją przykryje tynk ? A mocowania instalacji nie robisz w pustaku tylko na fugach(zaprawa) - najlepiej.
Wysłany: wto, 1 luty 2011 o godz. 12:30
Temat wątku: roben czy winnenberger co wybrać? :: Temat postu: Odp: roben czy winnenberger co wybrać?
No tak rury to trzeba schowac, ale nie przesadzajcie - widziałem jak hydraulik u mnie w pustakach robił bruzdy wycinał - jak w maśle (owszem kurzu było) - ale to przeciez plac budowy na tym etapie.
Wysłany: pon, 21 marzec 2011 o godz. 11:51
Temat wątku: ściana 1-warstwowa cz 2 :: Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
tytan napisał(a):
po rozmowach z różnymi firmami zdecydowaliśmy się n 2-warstwową z ceramiki oczywiście
Dobry wybór, przy tej 1W (pomimo wyboru najlepszego wspołczynnika) i tak powstała by strata na łączeniach - chyba, że specjalny klej byśmy stosowali - strasznie z kolei drogii.
Ceramika tez dobry wybór - ma dobre wspłczynnki. Tylko polecam na P+W - z uwagi na mniejszą ilośc łączeń (praktycznie bez pionowych) - co zwiększa oczekiwany efekt energetyczny ...
Wysłany: pon, 21 marzec 2011 o godz. 12:01
Temat wątku: Co lepsze wełna czy styropian? :: Temat postu: Odp: Co lepsze wełna czy styropian?
christof napisał(a):
zmierzam po prostu do tego, że materiał na ścianę też jest ważny i nie można brać byle czego.
Trudno się nie zgodzic - przeciez to najważniejsza sprawa - konstrukcja - która musi utrzymac inne elementy i przetrwac próbę czasu :-)
Wysłany: pon, 21 marzec 2011 o godz. 12:15
Temat wątku: Aranżacja wnętrza salonu :: Temat postu: Odp: Aranżacja wnętrza salonu
Czy siepodoba to kwestia gustu, ja nie zrobił bym sobie takich kasetonow pod oknami. Zauwaz że to hotel - gdzie gosc przebywa krótko. Pamietaj ze w swoim domu przebywasz sporą częśc życia - a to moze Ci się znudzic i co gorsza draźnic. Mi się taki coś kojarzy z masówką (ale to tylko moje zdanie).
Co do drewna może to byc kilka gatunków - ale wnosząc po okolicy (woda - czyli duża wilgotnosc powietrza) drewno o podwyższonych parametrach. Choc po zdjęciach widze że w tym hotelu potraktowali to drewno jak lamperię - i mogli dac niskiej jakości.