powrót
Wysłany: czw, 3 grudzień 2009 o godz. 18:25
Temat wątku: ogrzewanie :: Temat postu: Odp: ogrzewanie
A co to takiego?
Wysłany: sob, 9 styczeń 2010 o godz. 14:46
Temat wątku: Ile pieniędzy na budowe? :: Temat postu: Odp: Ile pieniędzy na budowe?
Najwięcej można zaoszczędzić przy wykonczeniach i instalacjach. Wydaje mi się że do stanu surowego budowę można powierzyć firmie, ponieważ tutaj nie wiele zaoszczędzisz. Chociaz znajomy stawiał dom sam do momentu więźby. Dom ok 100 m2 postawił za jakieś 150 tys. Tylko że to też było ok 5 lat temu.
Wysłany: wto, 12 styczeń 2010 o godz. 17:13
Temat wątku: kocioł na paliwa stałe ? :: Temat postu: Odp: kocioł na paliwa stałe ?
A jakiego dokładnie szukasz. Czy to ma byc na eko groszek. Polecam osobiście Ling Duo 25. Koszt ok. 8000 zeta
Wysłany: wto, 9 marzec 2010 o godz. 21:34
Temat wątku: Opinia o projekcie - dyskusja. :: Temat postu: Odp: Opinia o projekcie - dyskusja.
Witam,
Mam pytanie odnośnie kosztów budowy tego domu. Dom wydaje się mieć bardzo prostą konstrukcję, prosty dach, niewielką powierzchnię. Interesuje mnie koszt budowy tego domu.
Pozdrawiam
Wysłany: śro, 10 marzec 2010 o godz. 20:15
Temat wątku: Kolorystyka okien :: Temat postu: Odp: Kolorystyka okien
Osobiście poleciłabym okna ciemne, ale zależy też od tego jaki kolor elewacji ostatecznie dobierzesz. Moi rodzice jak remontowali chałupe, to zamontowali sobie okna od środka białe, ale na zewnątrz były ciemne. Spoko to wyglądało. Aha, jeszcze jedno. Do białych okien już zacznij szukać ekipy do mycia okien. Ja tam wole ciemne.
Wysłany: pią, 12 marzec 2010 o godz. 14:52
Temat wątku: Opinia o projekcie - dyskusja. :: Temat postu: Odp: Opinia o projekcie - dyskusja.
Dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Tylko pozazdrościć że macie już cały temat budowy za sobą
Wysłany: sob, 13 marzec 2010 o godz. 10:15
Temat wątku: Opinia o projekcie - dyskusja. :: Temat postu: Odp: Opinia o projekcie - dyskusja.
Pewnie że warto. Budowa to męcząca życiowa przygoda, ale po tym zmęczeniu przychodzi mega zadowolenie. I tego Wam życzę....
Wysłany: wto, 6 kwiecień 2010 o godz. 20:10
Temat wątku: ceramiczna porotherm + styropian czy porotherm 38 bez styropianu?????? :: Temat postu: Odp: ceramiczna porotherm + styropian czy porotherm 38 bez styropianu??????
Zastanawialiśmy się z mężem nad cegłą porotherm 44. Czy w przypadku ściany o takiej grubości uzyskam lepsze właściwości cieplne i akustyczne niż przy ścianie z pustaka 25 cm + ocieplenie z wełny mineralnej.?
Wysłany: wto, 20 kwiecień 2010 o godz. 08:44
Temat postu: Okna i drzwi w projekcie gotowym
W projekcie gotowym najczęściej zaprojektowane są okna i drzwi o niestandardowych wymiarach. Czy opłaca się dokonywać zmian na etapie adaptacji, w przypadku okien i drzwi, żeby dostosować je do rozmiarów typowych?
Wysłany: pon, 17 maj 2010 o godz. 14:38
Temat wątku: bursztyn gl315 :: Temat postu: Odp: bursztyn gl315
Przyłączam się do prośby o zdjęcia w środku wybudowanego Bursztyna.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 15:08
Temat wątku: jak długo potrwa ta budowa? :: Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
Czas trwania budowy zależy w dużej mierze od wybranej technologii budowy. Przy wyborze wykonania ścian z gotowych elementów stan surowy domu można zrealizować w trzy tygodnie.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 15:27
Temat wątku: Jak dobrać moc kotła? :: Temat postu: Odp: Jak dobrać moc kotła?
Aby dobrać moc kotła należy określić zapotrzebowanie na ciepło pomieszczeń, które maja być ogrzewane. Ważne by określić również czy kocioł ten ma pełnić funkcje podgrzewania ciepłej wody i jakie jest na nią zapotrzebowanie. W prawie każdym projekcie zapotrzebowanie to jest wyliczone, jeżeli go nie ma trzeba wyliczyć to samemu.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 15:49
Temat wątku: kratka sciekowa :: Temat postu: Odp: kratka sciekowa
O tym że jest wymagana kratka ściekowa mówią warunki jakim powinny odpowiadać pomieszczenia pełniące funkcje kotłowni. Warunki mówią, że przy nowych obiektach pomieszczenie musi mieć wysokość 2,2 m, posadzka w całym pomieszczeniu powinna być wykonana z materiałów niepalnych, dojście do kotła powinno umożliwiać jego konserwację. Dodatkowo kotłownia musi być wyposażona w oddzielny kanał wentylacyjny o przekroju 14x14 cm.
Wysłany: czw, 5 sierpień 2010 o godz. 11:30
Temat wątku: ile można zaoszczędzić na kolektorach słonecznych :: Temat postu: Odp: ile można zaoszczędzić na kolektorach słonecznych
Oszczędności wynikająca z zastowania kolektorw słonecznych należy rozpatrywać w rozbiciu na sezon letni i zimowy. W zależności od rodzaju i sposobu wykonania sysytemu w sezonie letnim można zaoszczędzić ok. 90% energii potrzebnej do ogrzania ciepłej wody, w zimie te oszczędności spadają średnio o połowę.
Wysłany: czw, 5 sierpień 2010 o godz. 11:32
Temat wątku: Jak dobrać moc kotła? :: Temat postu: Odp: Jak dobrać moc kotła?
W przypadku nowych budynków straty ciepła są niższe, więc można przyjąć, że zapotrzebowanie na moc kotła węglowego będzie wynosiła ok. 70W/m2. Dla domu o powierzchni 150 m2 odpowiedniej mocy kocioł to 10-12 kW.
Wysłany: pią, 6 sierpień 2010 o godz. 14:08
Temat wątku: ogrodzenie działki :: Temat postu: Odp: ogrodzenie działki
Mam pytanie odnośnie wykonania ogrodzenia działki. Czy w tym przypadku muszę ubiegać się o pozwolenie na budowę, czy odbywa się to w jakiejś innej formie . Czy wymagany jest projekt ogrodzenia, czy taki projekt musi wykonać projektant, czy może to zrobić dowolna osoba.
Dzięki z góry za informacje
Wysłany: pią, 6 sierpień 2010 o godz. 15:21
Temat wątku: okna ze szprosami czy bez? :: Temat postu: Odp: okna ze szprosami czy bez?
W przypadku domu w stylu dworkowym wybrałabym okna ze szprosami. Podobno moda zmienia się i budujący szukają bardziej nowoczesnych rozwiązań. Patrząc na elewacje domu, nie wyobrażam sobie tego domu z oknami bez szprosów. Myślę że szprosy nie przeszkadzają w urządzeniu Twojego domu wewnątrz w nowoczesnym stylu. Wyposażenie domu w ciągu życia zmienia się, więc tutaj nie zwracałabym na to aż takiej uwagi.