Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 11:44
Temat postu: jak długo potrwa ta budowa?
Witam! Jak uważacie, jak długo może potrwać budowa domku jednorodzinnego o powierzchni około 100m2? Nie mam rozeznania w tym temacie, więc proszę o opinie
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 13:38
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
w 90% zależy to pewnie od możliwości finansowych. O ile mi wiadomo to taki dom można postawić nawet w dwa miesiące.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 15:08
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
Czas trwania budowy zależy w dużej mierze od wybranej technologii budowy. Przy wyborze wykonania ścian z gotowych elementów stan surowy domu można zrealizować w trzy tygodnie.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 15:59
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
Jeśli są pieniądze to postawienie domu pod klucz w krótkim czasie nie jest problemem. Nie warto jednak spieszyć się jeśli chcesz uniknąć przykrych i kosztownych poprawek. Przede wszystkim pozwól ścianom odstać, nie kładź odrazu tynków. Warto aby tynki dobrze schły, dlatego dom powinien być ogrzewany i wentylowany. Myślę że 1,5 roku to odpowiedni czas trwania budowy.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 19:54
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
W 100% zgadzam się z Kamką.Pośpiech nie prowadzi do niczego dobrego,a dom buduje sie na całe życie.
Wysłany: pią, 30 lipiec 2010 o godz. 21:21
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
Technologia poszła do przodu ( zamawiany jednorodny beton a nie mieszany w betoniarce jak się majstrowi nadawało, lepsze materiały, tradycyjna zaprawa jest wypierana/wyparta przez kleje, wiele materiałów oferije system P+W - brak spoin pionowych, oddychające dachy, tynki cienkowarstwowe itd. ) przyspieszyło to znacznie proces budowania. Jeśli kasa pozwala i pogoda w początkowym okresie nie przeszkadza to w 12 miesięcy jeśli komuś się spieszy jest do wykonania ... ale wszystko powinno być dobrze przemyślane ... Co do tego że dom buduje się na całe życie to tak do końca się nie zgodzę ...
Wysłany: sob, 31 lipiec 2010 o godz. 16:59
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
Dom to poważna inwestycja, ale wcale nie trzeba czekać aż 1,5 roku na zakończenie budowy. Moi znajomi zdecydowali się na budowę niewielkiego domku jednorodzinnego, około 100m2 i firma (Budwesta) postawiła go w około 3 miesiące, wygląda bardzo solidnie, bez żadnej fuszerki. Myślę, że czas wykonania zależy głównie od tego, komu zlecisz wykonanie domu. ale też materiały wykonania grają swoją rolę.
Wysłany: śro, 3 listopad 2010 o godz. 23:39
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
beti i michał napisał(a):
, oddychające dachy
Na czym to polega?
Dobra ekipa to ważna sprawa - nie ma wątpliwości? A materiały jakie są dobre do budowy tak żeby było solidnie i szybko? Wiem nie zawsze da rade to pogodzić, ale mi będzie zależało na czasie, więc muszę dom postawić jak najszybciej bo nie bede miał gdzie mieszkać:).
Wysłany: sob, 6 listopad 2010 o godz. 10:13
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
he to jak ci sie spieszy to kup odrazu dom po co masz stawiac :) A teraz powaznie to widzialem fachowcow co w miesiac stan surowy postawili nastepnie ekipy sie tylko wymienialy czasami pracowali jednoczesnie,Facet zaczol stawiac na pocztku wakacji a na pierwszego wrzesnia juz mieszkal tylko z tym ze po kilku miesiacach tynk pekal razem z karton-gibsem na poddaszu-Racjia technologia jest lepsza ale moim zdaniem dla murarza bo pojedynczy mur a nie jak kiedys podwujny, stawia sie na klej polowe zeczy mozesz kupic gotowe jak beton z gruchy czy nadproza a nawet widzialem strzemiona na zbrojenia wszystko jest ok ale tradycjia w budowaniu sie nie zmienia wiecha przetrwala to sciana tez musi odetchnac i posadowic sie na swoim miejscu.Ja nie proponowalbym budowy w dwa miesiace no chyba ze masz hajs i to mozesz wszystko:)
Wysłany: nie, 7 listopad 2010 o godz. 23:37
Temat postu: Odp: jak długo potrwa ta budowa?
korzen napisał(a):
Na czym to polega?
Zamiast pełnego deskowania i pamy stosuje sie membramy paraprzepuszczalne i dodatkowo dachówki wentylacyjne - zapewnia to wentylację-oddychanie dachu.