powrót
Wysłany: nie, 28 październik 2018 o godz. 21:56
Temat wątku: ceramiczna porotherm + styropian czy porotherm 38 bez styropianu?????? :: Temat postu: Odp: ceramiczna porotherm + styropian czy porotherm 38 bez styropianu??????
System jest porównywalny cenowo z innymi jednowarstwówkami w tej klasie, a poza tym nie ma co patrzeć na ceny systemów dwuwarstwowych i odnosić do nich cen materiałów 1W. Pamiętajcie, że przy ścianach 1W pomija się dodatkowe koszty robocizny, które nie są małe, a i ekipy od dociepleń miewają długie terminy realizacji... Także końcowa wycena ścian 1W i 2W będzie moim zdaniem bardzo zbliżona - ze względu właśnie na te niższe koszty robocizny.
Wysłany: nie, 28 październik 2018 o godz. 21:59
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Najlepszy materiał na ściany od lat jest ten sam - ceramika. Murowanie z porothermu to w zasadzie najbardziej racjonalny wybór, bo materiał jest i dobry termicznie i akustycznie. Tego nie da się powiedzieć o konkurentach (silikat, beton komórkowy, drewno...) - tam zawsze jeden z tych parametrów będzie dobry, a drugi słaby. W ceramice oba parametry są całkiem zbilansowane...
Wysłany: nie, 28 październik 2018 o godz. 22:04
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
Keramzyt to materiał dość drogi i mnie też nie do końca przekonuje. Porównując go np. do ceramiki poryzowanej to faktycznie wyjdzie jego przewaga w izolacyjności termicznej, ale to akurat nie jest dla mnie jakoś szczególnie decydujące, bo przecież ściany i tak idą do docieplenia zewnętrznego. W praktyce będzie więc potrzebne 2-3 cm mniej przy keramzycie. Różnica jest więc żadna. Natomiast realną przewagą ceramiki Porotherm jest izolacyjność akustyczna (szczególnie materiałów na ściany 2W) i dużo wyższa odporność na ściskanie, przez co można murować prostsze (i tańsze) konstrukcje. Cenowo również ciągle wygrywa ceramika...
Wysłany: nie, 28 październik 2018 o godz. 22:07
Temat wątku: Ściana działowa - ceramika vs bloczki gipsowe :: Temat postu: Odp: Ściana działowa - ceramika vs bloczki gipsowe
W domu albo mieszkaniu w stanie deweloperskim to jako działówki wyłącznie ceramika porotherm albo silikat. Betony albo bloczki gipsowe będą kilkukrotnie gorsze akustycznie, a to jest przecież kluczowy parametr dla ścian działowych. Rzecz druga to stabilność konstrukcji i możliwość obciążania. Tu też ceramika poryzowana wygrywa - jako materiał odpowiednio ciężki.
Wysłany: nie, 28 październik 2018 o godz. 22:22
Temat wątku: Dach - Deskowanie czy płyta ?? :: Temat postu: Odp: Dach - Deskowanie czy płyta ??
U mnie przy dachówce ceramicznej nie zostało wykonane pełne deskowanie, bo projektant przewidział izolację z membrany dachowej. Jest to spora oszczędność na robociźnie i materiałach. Sama izolacja sprawdza się jak na razie super - nic nie podwiewa i nie podmaka. Położona jest membrana dachowa trójwarstwowa marki Koramic. Przez kilka tygodni funkcjonowała zresztą jako dach tymczasowy i też wytrzymała... ;-)
Wysłany: nie, 28 październik 2018 o godz. 22:42
Temat wątku: Dachówki :: Temat postu: Odp: Dachówki
Jeżeli dachówki mające jakąś tam jakość są dla Ciebie za drogie to po prostu nie idź w ceramikę i zrób sobie dach z czegoś tańszego. Stracisz na jakości, ale będzie taniej :) Z dachówek ceramicznych jedną z fajniejszych i względnie tanich opcji jest Koramic Alegra 9 - to są bardzo duże dachówki, które wychodzą korzystnie w przeliczeniu na m2.
Wysłany: nie, 28 październik 2018 o godz. 22:46
Temat wątku: Titania glazurowana czy angobowana :: Temat postu: Odp: Titania glazurowana czy angobowana
Witam, ceglasta glazura jest np. dostępna przy dachówkach Koramic Alegra 9, które są dość podobne wizualnie i też jest to model wielkoformatowy (minimalne zużycie - 9 szt/m2).
Wysłany: nie, 25 listopad 2018 o godz. 23:27
Temat wątku: Ściana działowa - ceramika vs bloczki gipsowe :: Temat postu: Odp: Ściana działowa - ceramika vs bloczki gipsowe
Tu raczej nikt nie ma na myśli ścian magazynowych. To, co proponujesz charakteryzuje przede wszystkim niska cena i... przewiewność ;) Do budownictwa jednorodzinnego zdecydowanie sensowniejszym rozwiązaniem są ściany działowe z pustaków ceramicznych Porotherm. Takie ściany nie są już przewiewne, można je obciążać i mają dużo lepszą izolację akustyczną.
Wysłany: nie, 25 listopad 2018 o godz. 23:31
Temat wątku: komin :: Temat postu: Odp: komin
Kominy klasycznie stawia się z cegieł klinkierowych. Teraz tak robią już tylko zapaleńcy, bo to faktycznie piękne i klasyczne rozwiązanie, ale nie jest ono najtańsze. Co do samego materiału konstrukcyjnego to jedyne wymaganie jest takie, żeby cegła miała dopuszczenie do użytku w tego typu zastosowaniach - czyli, ze będzie trzymała odpowiednią szczelność i nie zacznie zaraz przesiąkać... Klasyczne dziurawki się do tego nie nadają, musi to być albo cegła pełna (najlepiej) albo specjalne cegły szczelinowe z dopuszczeniem do użytku na kominach przez ITB. Tego typu materiał ma swojej ofercie Terca. Czy ktoś jeszcze - nawet nie wiem.
Wysłany: nie, 25 listopad 2018 o godz. 23:34
Temat wątku: Dachówka na dach :: Temat postu: Odp: Dachówka na dach
To oczywista oczywistość, że nie każda dachówka nadaje się na każdy dach. Tak samo jest ze wszystkim na tym świecie ;) Co do samych pokryć dachowych to moim zdaniem w tej kwestii najfajniejsze są dachówki ceramiczne z zamkami, bo one są bardzo szczelne i pozwalają układać dachówki nawet w pionie (np. płaskie ceramiczne Koramic Orea 9). Przy bardzo małym spadzie też sobie spokojnie poradzą.
Wysłany: czw, 31 styczeń 2019 o godz. 23:37
Temat wątku: Ściana działowa - ceramika vs bloczki gipsowe :: Temat postu: Odp: Ściana działowa - ceramika vs bloczki gipsowe
wziku napisał(a):
Moim zdaniem zawsze na czasie będą ściany działowe z karton gipsu. Dobrze też wiedzieć gdzie można kupić akcesoria pomocne w budowie takiej ścianki działowej. Ja takie akcesoria kupuję w firmie METAL BERNAT z Częstochowy
Nie będą na czasie nigdy przy inwestycjach w stanie deweloperskim. Po co stawiać coś takiego? Murowanie Porothermu 8 cm to pod względem akustycznym zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Poza tym na ścianach z płyt GK niewiele da się powiesić - nawet wieszanie półki to karkołomne wyzwanie. U mnie na Porothermie wisi szafka 40 kg z telewizorem minimum 20 kg... Spróbuj to zrobić na płytach gipsowych ;)
Wysłany: pon, 29 kwiecień 2019 o godz. 18:24
Temat wątku: dachówka czy blachodachówka :: Temat postu: Odp: dachówka czy blachodachówka
renowik napisał(a):
Blachodachówka jest lekka (tańsza więźba), szybka i tańsza, szczególnie jeśli Twój dach ma skomplikowaną budowę. ale kiedy pada deszcz... mozna oszalec- jak karabin maszynowy. wiem bo mam.
Ja mieszkałem kiedyś w niby to nowym budownictwie na poddaszu krytym blachodachówką. Masakra, nie rozumiem jak można sobie się nawet do tego przyzwyczaić z czasem :) My wytrzymaliśmy tam rok. Nawet jak były roztopy to było słychać kapanie wody. Dramat. Co do kosztów akcesoriów do dachu ceramicznego - są one odpowiednio droższe, niż przy blachodachówce. Dlatego przy dachu ceramicznym nie ma co kombinować, tylko robić prosty dach dwuspadowy. Wykończenie jednej krawędzi to lepsza opcja niż wykańczanie dwóćh krawędzi :P Dodatkowo przy dużych dachówkach (np. Koramic Alegra 9) akcesoria typu gąsiory też są większe = wychodzą taniej. Przy karpiówce zgadzam się, że koszty są tak z +50% kosztu blachodachówki. Przy dużej ceramice jest to może 20-30%.
Wysłany: pon, 29 kwiecień 2019 o godz. 18:28
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Płyty OSB nie zastąpią termoizolacji ani izolacji akustycznej. Trzeba by było nawalić tego z pół metra, żeby miało to jakieś znaczenie dla tych dwóch parametrów. Co do samego materiału na ściany działowe - przy stanie deweloperskim najlepiej po prostu murować takie ściany. Izolacja to jedno, ale ściany murowane można też normalnie obciążać - np. drabinką gimnastyczną albo półką na książki. Z doświadczenia polecam Porotherm 11 cm - materiał ze świetnymi parametrami i stosunkowo tanim.
Wysłany: pon, 29 kwiecień 2019 o godz. 18:31
Temat wątku: pustaki......pomóżcie.... :: Temat postu: Odp: pustaki......pomóżcie....
Znajomy murował się z pustaków styropianowych i to też ciekawa technologia. ALE ma jednak trochę minusów - np. duże wymiary elementów, co potem rodzi sporo kompromisów - np. pod kątem wyboru okien. Jeśli ktoś ma dostęp do naprawdę tanich materiałów tego typu, to faktycznie może i warto. Ale w każdym innym przypadku najefektywniej jest murować się po prostu z ceramiki porotherm, która ma świetne parametry i jest w dobrej cenie.
Wysłany: nie, 2 czerwiec 2019 o godz. 21:22
Temat wątku: Jak wyizolować akustycznie strop :: Temat postu: Odp: Jak wyizolować akustycznie strop
Stropy drewniane generalnie bardzo słabo się izoluje akustycznie, bo sam materiał ma po prostu kiepskie parametry... Poza tym takiego stropu nie można też zbytnio obciążać. Generalnie izolacja akustyczna stropu to moim zdaniem skomplikowany temat i nie znam nikogo, kto by osiągnął jakieś fajne efekty. Raczej wszystkich namawiam, żeby nie oszczędzali na materiałach na strop. Sam mam gęstożebrówkę z wypełnieniem z pustaków ceramicznych (system Porotherm). Pustaki o względnie dużej wysokości i na szczęście to rozwiązanie jest świetne akustycznie (jak to ceramika). Znam człowieka, który ma taki strop, ale z pustakami betonowymi i ma lipę, bo akustyka bardzo średnia...
Wysłany: nie, 2 czerwiec 2019 o godz. 21:26
Temat wątku: Dachówki :: Temat postu: Odp: Dachówki
Bezpieczny dach to taki, który nie przecieka i nie odpada przy porywach wiatru... :) Ale jak chcesz pogadać o stosunku ceny do jakości to nie ma co porównywać betonu z ceramiką. Betony mają powłoki domalowywane do dachówek. Po kilku latach to po prostu musi ulec erozji - nie ma wyjścia, bo dachy są narażone na ekstremalne warunki atmosferyczne. Ja mam ceramikę (Koramic Alegra) i dach po kilku latach użytkowania wygląda tak naprawdę jak nowy.
Wysłany: nie, 2 czerwiec 2019 o godz. 21:28
Temat wątku: Kasztanowa Titania :: Temat postu: Odp: Kasztanowa Titania
Jest mnóstwo kasztanowych dachówek ceramicznych. Ma ją w ofercie od wielu lat np. marka Koramic - dachówka Alegra 9. Sam mam tę dachówkę, zakładaną w 2012 roku i to już wtedy nie była raczej żadna nowość... :D
Wysłany: nie, 2 czerwiec 2019 o godz. 21:31
Temat wątku: ile może trwać ta budowa? :: Temat postu: Odp: ile może trwać ta budowa?
W moim przypadku budowa do stanu SSZ trwała jakieś 9 miesięcy. Szybko, ale ,i dom prosty, a technologie... szybkie :) Ściany murowane bez wody (system Dryfix), stropy prefabrykowane, płyta fundamentowa... Pewnie na upartego da się jeszcze szybciej - my np. czekaliśmy 1,5 miesiąca na dostawę dachówek ceramicznych :D No a wykończenie to już inna bajka - znam takich co wykańczają przez kilka lat i wykończyć nie mogą :D
Wysłany: nie, 2 czerwiec 2019 o godz. 21:34
Temat wątku: pustaki......pomóżcie.... :: Temat postu: Odp: pustaki......pomóżcie....
Bardzo krótki czas, nie jestem pewien czy to możliwe... Chociaż fakt faktem, że same ściany w technologii Dryfix muruje się migiem (kilkanaście dni w moim przypadku), a przerw technologicznych na uzyskiwanie docelowej nośności nie ma (w sensie u mnie było tak, że w sobotę skończyli, a w poniedziałek już obciążali ścianę :D). Przy mokrej zaprawie teoretycznie trzeba by było czekać 30 dni.
Wysłany: czw, 27 czerwiec 2019 o godz. 23:21
Temat wątku: Dachówki ceramiczne :: Temat postu: Odp: Dachówki ceramiczne
Koro575 napisał(a):
Jeżeli o mnie chodzi to ja jestem zdecydowanie za dachówkami ceramicznymi ewentulanie betonowymi, moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie na pokrycie dachowe z którego będziesz mógł się cieszyć długie lata i praktycznie w niewielu przypadkach jest jakakolwiek potrzeba wymiany.
Nie no, nie stawiaj dachówek betonowych na równi z ceramicznymi. Różnica jest jednak znaczna - przede wszystkim w kwestii trwałości powłok zabezpieczających. Dachówki betonowe najlepiej wyglądają w składach budowlanych. Po założeniu na dachu zaczyna się powolna degradacja powłok. Po kilku latach różnica między ceramiką a betonem jest już dobrze widoczna. Cena natomiast jest porównywalna - tzn. beton to materiał drogi jak na swoją jakość. Ja wyceniałem kiedyś Koramic Alegra 9 i dachówkę betonową - jedną z bardziej znanych na rynku. Wyszło, że ceramika jest droższa o jakieś 5%... Także wybór miałem ułatwiony :)