powrót
Wysłany: czw, 12 styczeń 2017 o godz. 10:42
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
hohome napisał(a):
Długo zastanawialiśmy się nad wyborem odpowiedniego ogrzewania do naszego domu, w końcu stanęło na ogrzewaniu gazowym. Jest bezpieczne i dodatkowo wiem, że firma AmeriGas dzierżawi zbiorniki do takiego ogrzewania więc uniknęlibyśmy od razu tak dużego wydatku. Czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Co myślicie o takiej dzierżawie? Nas kusi, że przez cały okres dzierżawy nie martwimy się na przyklad awariami, bo wszystkim zajmuje się własnie firma.
Witam,
Instalacje grzewcze zasilane gazem LPG należą do jednych z droższych rozwiązań dostępnych na rynku. Cena zakupu samego paliwa jest znacznie wyższa w porównaniu do gazu ziemnego, a do tego należy jeszcze doliczyć koszty dzierżawy zbiornika. Jeżeli nie mają Państwo podłączenia do sieci gazowej, polecam zastanowić się nad wykorzystaniem gruntowej lub powietrznej pompy ciepła. Mimo wyższego kosztu inwestycyjnego, właściciel budynku uzyska znacznie niższe koszty rocznego ogrzewania, które na przestrzeni kilkunastu lat eksploatacji pozwolą na zwrot inwestycji. Dodatkowo jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ podczas jego eksploatacji nie są emitowane żadne zanieczyszczenia do otoczenia budynku. Roczne koszty ogrzewania za pomocą pompy ciepła są na niższym poziomie, niż w przypadku kotłów węglowych. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: śro, 18 styczeń 2017 o godz. 15:15
Temat wątku: Wentylacja mechaniczna :: Temat postu: Odp: Wentylacja mechaniczna
Witam,
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem oprócz oszczędności kosztów związanych z odzyskiem ciepła, niesie za sobą również inne korzyści. Po jej montażu w budynku nie będzie już potrzeby otwierania okien przy zachowaniu maksymalnego komfortu świeżego powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki temu w sezonie letnim zostaną również ograniczone problemy z owadami w budynku. Jest to rozwiązanie wskazane dla alergików, ponieważ w centrali wentylacyjnej zamontowane są filtry, które zatrzymują różnego rodzaju pyłki powodujące alergię. Rekuperator Logavent HRV2 marki Buderus posiada w standardowym wykonaniu wbudowany filtr klasy F4. Dodatkowo istnieje możliwość jego zamiany na wyższą klasę F7. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pią, 17 luty 2017 o godz. 10:40
Temat wątku: System rekuperacji - czy warto? :: Temat postu: Odp: System rekuperacji - czy warto?
mazi88 napisał(a):
o takie rzeczy to lepiej pytać w swoim urzędzie miasta albo gminy. Tam powinni mieć konkretne odpowiedzi. A taką rekuperację można wykorzystywać jako chłodzenie w lecie. A trzeba robić przeglądy instalacji jak przy klimatyzacji??
Mazi88,
Instalacja wentylacji mechanicznej, podobnie jak inne urządzenia grzewcze, powinny być poddawane corocznej konserwacji przez serwisanta. Pozwoli to na bezawaryjną pracę urządzenia oraz wyeliminowanie wszelkich usterek zwłaszcza przed sezonem grzewczym. Przy okazji, jeżeli zastanawiają się Państwo nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej w swoim budynku, polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Buderus. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: śro, 1 marzec 2017 o godz. 12:51
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
adam_f80 napisał(a):
hohome po pierwsze gaz nie jest w żadnym wypadku rozwiązaniem ekologicznym, bo emituje benzopiren chociażby o którym ostatnio tak głośno w kontekście smogu. dwa to dzierżawa zbiornika to koszt, który podywższa znacznie rachunki. ja nie masz dostępu do gazociagu, to lepiej pomysleć o czymś na prawdę eko i tanim w eksploatacji, czyli o pompie ciepła
Drogi adam_f80 ,
Nie mogę się zgodzić z zarzutem odnośnie zanieczyszczenia emitowanego przy spalaniu gazu. Zarówno gaz ziemny, jak i LPG, podczas spalania wydziela znacznie niższą emisję zanieczyszczeń w porównaniu do emisji emitowanej z urządzeń stałopalnych np. z paliw węglowych.
W spalinach występuje znacznie niższa zawartość dwutlenku węgla, tlenku węgla, związków siarki oraz azotu, które to głównie odpowiedzialne są za powstawanie smogu. Równocześnie przy spalaniu gazu praktycznie nie występuje emisja pyłu do atmosfery, co jest jednym z większych problemów związanych ze spalaniem w urządzeniach stałopalnych.
Oczywiście zgodzę się, że najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania budynku, gdyż jej praca nie polega na zjawisku spalania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: śro, 1 marzec 2017 o godz. 12:52
Temat wątku: jaki piec? :: Temat postu: Odp: jaki piec?
Witam,
Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem odpowiedniego typu źródła ciepła w swoim budynku, należy wziąć pod uwagę aspekty takie jak koszty inwestycyjne, koszty eksploatacji oraz praca związana z obsługą. Najniższe koszty eksploatacyjne gwarantuje pompa ciepła i kotły na paliwa stałe takie jak węgiel, pellet czy drewno opałowe. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że kotły na paliwo stałe wymagają ciągłej, wieloletniej obsługi oraz przeznaczenia dodatkowego pomieszczenia na składowanie opału. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie gazowego kotła, co jest opłacalne, zwłaszcza gdy do budynku podłączona jest sieć gazowa. Marka Junkers posiada w swojej ofercie wszystkie z wyżej wymienionych rozwiązań, dlatego zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/.
W razie pytań – chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: śro, 1 marzec 2017 o godz. 13:18
Temat wątku: Ogrzewanie domu ?????? :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie domu ??????
hohome napisał(a):
My też się zastanawialiśmy nad tym czym ogrzewać nasz dom. Rozważaliśmy i piec z podajnik na pellet i na ekogroszek. Ostatecznie jesteśmy zdecydowani na ogrzewanie gazowe. Ale dalej zastanawiam się ja, bo mąż jest przekonany, że to dobry wybór czy rzeczywiście ogrzewanie gazowe jeżeli jest dobrze ocieplony dom będzie atrakcyjne cenowo?
Witam,
Wybierając instalację grzewczą zasilaną pelletem lub innym paliwem stałym należy liczyć się z dodatkową pracą eksploatacyjną polegającą na dostarczaniu paliwa do kotła, co może powodować problemy osobom mającym mniej siły ze względu na wagę samego paliwa. Należy wziąć również pod uwagę czyszczenie kotła z popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego pelletu nigdy nie mamy pewności, czy zakupione przez nas paliwo ma odpowiednią kaloryczność oraz musimy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału. Należy wspomnieć, że wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata.
Mimo teoretycznie niższych kosztów eksploatacyjnych w porównaniu do kotłów gazowych, inwestor musi liczyć się z dodatkową pracą. Przy wyborze gazowego kotła kondensacyjnego, zasilanego gazem ziemnym koszty eksploatacyjne będą na nieznacznie wyższym poziomie, takie rozwiązanie ponadto jest całkowicie bezobsługowe oraz emisja zanieczyszczeń do atmosfery będzie na niższym poziomie. Natomiast gaz płynny będzie rozwiązaniem droższym. Dlatego zachęcam nad rozpatrzeniem montażu powietrznej pompy ciepła Wszelkie informacje dostępna są na stronie http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/powietrzne-pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: śro, 1 marzec 2017 o godz. 13:27
Temat wątku: Jak płacić mniej za ogrzewanie domu ? :: Temat postu: Odp: Jak płacić mniej za ogrzewanie domu ?
Daniello012 napisał(a):
Tak :) Tylko przy zakupie niestety musimy wydać kilkukrotie wiecej w porównaniu do kotła za pompe gruntową. Natomiast później będzie już energia prawie darmowa. Wtedy należy również dobrac odpowiednie odbiorniki ciepła. Ja ze swojej stronyy mogę polecić grzejniki oparte o technologię Kermi therm x2, które również świetnie zachowują się przy źródłach ciepła niskotemperaturowych :)
Witam,
Koszty inwestycyjne w przypadku wyboru gruntowej pompy ciepła są rzeczywiście wyższe w porównaniu do pozostałych rozwiązań, ponieważ wymagana jest budowa kolektora gruntowego. Alternatywą dla tego rozwiązania jest powietrzna pompa ciepła, która pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Jeżeli inwestor wybierze tego typu rozwiązanie już w czasie wyboru projektu budynku, może liczyć na oszczędności poprzez wyeliminowanie kominów spalinowych, pomieszczenia kotłowni, ewentualnego pomieszczenia do przechowywania paliwa, kosztów wykonania przyłącza gazowego lub dzierżawy zbiornika LPG. Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła jest niższe o ok. 30% w stosunku do kotła gazowego zasilanego gazem ziemnym oraz do 50% w porównaniu z kotłem zasilanym gazem LPG, co gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne.
Obydwa rozwiązania są praktycznie bezobsługowe oraz cechują się pewną i wysokosprawną pracą zwłaszcza przy współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego w budynku.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: śro, 1 marzec 2017 o godz. 13:28
Temat wątku: Jaka pompa ciepła najlepsza? :: Temat postu: Odp: Jaka pompa ciepła najlepsza?
Witam,
Wybór typu pompy ciepła powinien być przeprowadzony przez specjalistę w oparciu o obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło budynku, warunki klimatyczne regionu oraz parametry instalacji.
Zarówno powietrzna, jak i gruntowa pompa ciepła znakomicie sprawdza się w naszym klimacie. Powietrzna pompa ciepła może pracować do temperatury zewnętrznej -20oC. Jeżeli temperatura spadnie niżej, ogrzewanie będzie realizowane wyłącznie za pomocą dogrzewacza elektrycznego. W zależności od regionu taka sytuacja może mieć miejsce od kilku godzin do kilkunastu dni w ciągu sezonu grzewczego. Powietrzna pompa ciepła Logatherm przy pracy w parametrach A7/W35 osiąga COP=5,1, natomiast w parametrach A-7/W35, COP wynosi 2,55-2,96 (w zależności od wielkości pompy ciepła).
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pon, 6 marzec 2017 o godz. 16:35
Temat wątku: kociol gazowy wspolpracujacy z komikiem i wentylacja z odzyskiem ciepla :: Temat postu: Odp: kociol gazowy wspolpracujacy z komikiem i wentylacja z odzyskiem ciepla
perka napisał(a):
Wentylacja z odzyskiem ciepła to podstawa w każdym nowoczesnym domu. Rekuperator to połączenie wentylacji i odzysku ciepła. Poczytajcie sobie o tym: http://thesslagreen.com/
Witam,
Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonego rekuperatora, polecam centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cicha praca. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pią, 10 marzec 2017 o godz. 13:14
Temat wątku: Jakie ogrzewanie, dom 100m2 :: Temat postu: Odp: Jakie ogrzewanie, dom 100m2
Dzień dobry,
Jeżeli zastanawiają się Państwo nad zakupem nowego kotła gazowego, zachęcam do zapoznania się z ofertą produktową marki Junkers. Nasze kotły cechują się solidnym wykonaniem, posiadamy również fachowy i rozbudowany serwis.
W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym instalatorem pod numerem infolinii: 801 900 810.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: wto, 28 marzec 2017 o godz. 16:00
Temat wątku: System rekuperacji - czy warto? :: Temat postu: Odp: System rekuperacji - czy warto?
Witam,
Większym zagrożeniem dla rekuperatora są ujemne temperatury, ponieważ wymiennik ciepła w rekuperatorze jest wtedy narażony na zamarznięcie. Wysokie temperatury występujące w naszym kraju nie wpływają negatywnie na pracę rekuperatora. W przypadku centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus, możliwa jest praca z odzyskiem ciepła w sezonie zimowym do temperatury zewnętrznej wynoszącej -15°C.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: śro, 29 marzec 2017 o godz. 13:41
Temat wątku: Jakie ogrzewanie, dom 100m2 :: Temat postu: Odp: Jakie ogrzewanie, dom 100m2
Kotly-Kowalew_pl napisał(a):
A nie lepszą opcją zamiast ogrzewania lpg będzie Co i paliwo stałe, które może wyjść bardzo korzystnie pod warunkiem iż będzie kaloryczne, do tego dobry kocioł o większej mocy oraz odpowiednia izolacja domu, zastanów się nad tym.
Witam,
Instalacja grzewcza w budynku zasilana paliwem stałym w porównaniu do instalacji z kotłem gazowym będzie cechowała się niższymi kosztami eksploatacyjnymi. Należy jednak wziąć pod uwagę aspekty związane z dodatkową pracą eksploatacyjną polegającą na dostarczaniu paliwa do kotła. Jest to zwłaszcza uciążliwe dla osób mających mniej siły ze względu na wagę węgla lub ekogroszku. Następnym aspektem jest czyszczenie kotła z popiołu, składowanie paliwa, wynoszenie popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego paliwa, nigdy nie mamy pewności, czy zakupiony przez nas węgiel ma odpowiednią kaloryczność. Musimy ponadto przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału. Wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata, więc warto zastanowić się czy nie wybrać rozwiązania bezobsługowego oraz bardziej przyjaznego dla środowiska.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: śro, 29 marzec 2017 o godz. 13:43
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
Mazi88,
Dokładnie! Spalanie pelletu jest rozwiązaniem bardziej ekologicznym w porównaniu do spalania innych paliw stałych, ponieważ powstaje on z biomasy. Szacuje się, że biomasa potrzebuje do swojego wzrostu ilość dwutlenku węgla równą ilości powstałej ze spalania pelletu.
Natomiast pompa ciepła zarówno powietrzna, jak i gruntowa wytwarza ciepło poprzez przemianę termodynamiczną w oparciu o odwrócony cykl Carnota. Cykl polega na poborze ciepła niskotemperaturowego z gruntu lub bezpośrednio z powietrza, następnie za pomocą układu opartego na zastosowaniu sprężarki i zaworu rozprężnego uzyskiwane jest ciepło o odpowiedniej temperaturze do ogrzewania budynku. Takie rozwiązanie jest całkowicie ekologiczne, ponieważ nie emituje żadnych zanieczyszczeń w obrębie budynku.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: śro, 29 marzec 2017 o godz. 13:44
Temat wątku: Czym ogrzewać? :: Temat postu: Odp: Czym ogrzewać?
nerkv napisał(a):
Owszem może, ale jest to bardzo drogie ogrzewanie i przynajmniej ja nie wyobrażam sobie jakbym miał teraz płacić 5tysięcy za ogrzewanie mieszkania, które ma 70m2, a właśnie tyle kiedyś mnie wynosiło ogrzewanie. Było to po części spowodowane nieocieplonym budynkiem, ale teraz również kamienica, w której mieszkam nie jest ocieplona, a za eko groszek wychodzi mi około 1500zł rocznie, bo tu http://wegielsztygar.pl/ kupuje go w dużej ilości w niskiej cenie. Teraz widziałem, że są jest promocja na 3tony węgla, które kosztuja trochę ponad 2700złotych.
Witam,
Podana przez Pana różnica w rocznym koszcie ogrzewania nie będzie w rzeczywistości taka duża. Zgodzę się jednak, że ogrzewanie budynku za pomocą paliw stałych jest tańsze w porównaniu do kotła gazowego. Inwestor musi jednak wziąć pod uwagę aspekty związane z dodatkową pracą eksploatacyjną polegającą na dostarczaniu paliwa do kotła. Jest to zwłaszcza uciążliwa czynność dla osób mających mniej siły ze względu na wagę węgla lub ekogroszku. Następnym aspektem jest czyszczenie kotła z popiołu, składowanie paliwa, wynoszenie popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego paliwa, nigdy nie mamy pewności, czy zakupiony przez nas węgiel ma odpowiednią kaloryczność oraz musimy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału. Wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata, więc warto zastanowić się czy nie wybrać rozwiązania bezobsługowego oraz bardziej przyjaznego dla środowiska.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: czw, 30 marzec 2017 o godz. 15:27
Temat wątku: Jakie ogrzewanie, dom 100m2 :: Temat postu: Odp: Jakie ogrzewanie, dom 100m2
adam_f80 napisał(a):
co za bzdura. polecam zapoznać się z tymi danymi. zanieczyszczenia ekogroszku emitowane przy spalaniu 1 tony to:
adam_f80,
Przy emisji zanieczyszczeń emitowanych przez spalanie kotła na paliwo stałe, należy zwrócić uwagę na zawartość tlenku siarki i azotu, dwutlenku węgla oraz pyłu zawiesinowego. Te związki głównie wpływają na powstawanie smogu. W przypadku spalania paliwa gazowego (gaz ziemny lub LPG) w spalinach występuje znacznie niższa zawartość dwutlenku węgla, tlenku węgla, związków siarki oraz azotu. Równocześnie przy spalaniu gazu praktycznie nie występuje emisja pyłu do atmosfery, co jest jednym z większych problemów związanych ze spalaniem w urządzeniach stałopalnych.
Oczywiście najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania budynku, ponieważ takie rozwiązanie nie emituje żadnych zanieczyszczeń w obrębie budynku.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: czw, 30 marzec 2017 o godz. 15:29
Temat wątku: Czym ogrzewać? :: Temat postu: Odp: Czym ogrzewać?
Robert10015 napisał(a):
Ja polecam wszystkim ogrzewanie za pomocą pom ciepła. Ciekawą ofertę znalazłem tutaj https://remont.biz.pl/sklep/763-pompy-ciepla
Witam,
Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem pompy ciepła, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze odpowiedniego typu urządzenia i jego mocy oraz wykonają instalację. W zależności od rodzaju budynku oraz jego wyników obliczeń OZC instalator będzie w stanie polecić wybór powietrznej lub gruntowej pompy ciepła.
Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów, którzy pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia oraz wykonają instalację. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pon, 24 kwiecień 2017 o godz. 13:43
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
Kamil26 napisał(a):
Zawsze dogrzewać oraz ogrzewać wodę można przy użyciu energi słonecznej. Jest to już powszechne rozwiązanie i coraz więcej osób montuje na domach kolektory słoneczne. Jest bardzo dużo firm, które się tym zajmują. Ja osobiście myślałem aby czy nie kupić takich kolektorów od http://www.hewalex.pl/oferta/kolektory-sloneczne-i-osprzet tylko nie jestem pewien jaką oni mają opinie. Jak na razie jestem na etapie sprawdzania i badania innych ofert. Bo jak już sie zdecydowałem to chce jak mieć jak najlepszy sprzęt, który będzie mi się sprawdzał przez wiele lat.
Witam,
W tradycyjnym budownictwie kolektory słoneczne wykorzystywane są przeważnie do celów podgrzania ciepłej wody użytkowej ze względu na wysokie zapotrzebowanie na energię budynku oraz fakt, że najwięcej energii na cele grzewcze wymagane jest w sezonie zimowym oraz nocą. W tych warunkach uzyskiwanie ciepła z energii słonecznej jest znacznie ograniczone. Kolektory słoneczne mogą natomiast służyć jako instalacja wspomagająca ogrzewanie budynku lub mogą być podłączone do zasobnika CWU.
Przy okazji chciałbym polecić płaski kolektor FKT-2S marki Junkers, który posiada największą na rynku powierzchnię apertury wynoszącą aż 2,43 m2. Kolektor cechuje się solidnym wykonaniem miedziano-aluminiowego absorbera pokrytego powłoką PVD oraz wężownicą ułożoną w kształt podwójnego meandra. Więcej informacji o produkcie mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/technika-solarna/kolektory-sloneczne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 12 styczeń 2018 o godz. 10:46
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
mazi88 napisał(a):
tylko że pompa ciepła to rozwiązanie w Polsce mało powszechne. Każdy tylko kojarzy cenę takiej instalacji. A nikt nie kalkuluje że podczas wyboru takiego sposobu ogrzewania nie trzeba budować kotłowni, kominów. A w późniejszym czasie nie trzeba kupować opału i robić miejsca aby go przechowywać.
Witam,
Jak wspomniał przedmówca, wybór pompy ciepła zwłaszcza na etapie rozpoczynania budowy pozwoli na znaczne oszczędności, takie jak:
- brak potrzeby budowy kominów spalinowych,
- brak potrzeby wykonywania przyłącza gazu ziemnego/zakupu zbiornika LPG,
- możliwość przeznaczenia pomieszczenia kotłowni na inne cele jak spiżarnia, suszarnia lub pralnia,
- w przypadku zastąpienia pompą kotła na paliwo stałe nie będzie potrzeby przeznaczenia oddzielnego pomieszczenia do przechowywania opału.
Wszystkie te aspekty wpływają na dodatkowe oszczędności, które powinny być również uwzględnione przy wykonywaniu obliczeń opłacalności wyboru danego rozwiązania.
Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła marki Junkers z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/powietrzne-pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
Wysłany: śro, 17 styczeń 2018 o godz. 10:50
Temat wątku: Pompy ciepła :: Temat postu: Odp: Pompy ciepła
mazi88 napisał(a):
a rodzaj podłoża na jakim wybudowany jest dom też ma znaczenie przy wyborze pompy ciepła??
Witam,
Rodzaj gruntu w okolicy budynku ma bezpośredni wpływ na ilość uzyskiwanej energii z metra kolektora gruntowego (pionowego lub poziomego). Przy doborze gruntowej pompy ciepła w zależności od obliczeniowego zapotrzebowania na energię budynku oraz parametrów gruntu (wyrażanych w W/mb kolektora) możemy określić głębokość odwiertu. Na samą wydajność dolnego źródła pompy ciepła wpływ mają wilgotność gruntu oraz przepływy wód gruntowych. Najlepsze parametry dolnego źródła ciepła uzyskiwane są z gruntu wilgotnego lub jeżeli kolektor umieszczony jest bezpośrednio w strumieniu wody gruntowej. Takie rozwiązanie pozwala na szybką regenerację dolnego źródła oraz znacznie zmniejsza koszty inwestycyjne. Suchy oraz piaszczysty grunt ma natomiast najmniej korzystne parametry do odbioru ciepła. W przypadku odwiertów gruntowych możemy uzyskać ok. 40-50W/mb.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: śro, 17 styczeń 2018 o godz. 10:54
Temat wątku: Pompa ciepła - opinie za i przeciw :: Temat postu: Odp: Pompa ciepła - opinie za i przeciw
Witam,
Trafna uwaga. Jeżeli wybierzemy do ogrzewania pompę ciepła przed rozpoczęciem budowy, istnieje możliwość dodatkowych oszczędności ze względu na wyeliminowanie potrzeby budowy kominów spalinowych, pomieszczenia kotłowni oraz ewentualnego pomieszczenia do przechowywania paliwa stałego. Nie będzie także potrzeby wykonania przyłącza gazowego lub zakupu zbiornika LPG.
Na zakup i montaż pompy ciepła możemy uzyskać dofinansowanie z samorządu gminy lub powiatu, w którym znajduje się budynek. Dofinansowanie można również uzyskać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Wspierają one wszystkie działania proekologiczne, takie jak wymiana źródła ciepła lub termomodernizacja budynku zgodnie z kryteriami ustalonymi przez zarząd danego województwa.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
_______________________________
Konsultant marki Buderus