powrót
Wysłany: pią, 4 marzec 2016 o godz. 11:35
Temat wątku: System rekuperacji - czy warto? :: Temat postu: Odp: System rekuperacji - czy warto?
Weno37 napisał(a):
Odzysk ciepła w rekuperacji jest super sprawą. Szczegónie w budnkach energooszczędny jest bardzo czesto wykorzystywany. Natomiast nie ma co ukrywać, że kosztuje i to całkiem sporo. Dlatego wszystko zalezy od budynku do jakiego chcemy go wykorzystać :)
Witam,
Nawiązując do tematu na forum marka Junkers posiada w swojej ofercie również rekuperatory do wentylacji mechanicznej. Urządzenie jest przystosowane do wykorzystania w budynkach nowo budowanych, jak i również w modernizowanych. Rekuperator dostępny jest w trzech wersjach przystosowanych do nominalnych przepływów powietrza 140 m3/h, 230 m3/h i 350 m3/h. Wysoka efektywność odzysku ciepła do 90% pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Cenę rekuperatora oraz pozostałych produktów marki Junkers można znaleźć w cenniku dostępnym na stronie: http://www.junkers.pl/materialy/cennik.html. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej http://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/aerastarcomfort.html w celu zapoznania się z parametrami technicznymi urządzenia. W razie pytań – chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 25 marzec 2016 o godz. 10:30
Temat wątku: Jaką pompę ciepła wybrać? :: Temat postu: Odp: Jaką pompę ciepła wybrać?
michalzagan napisał(a):
Planuję zrobić modernizację systemu ogrzewania u siebie w domu i rozglądam się po necie jeśli chodzi o oferty pomp ciepła. Jak na razie najbardziej przypadły mi do gustu pompy ciepła Mitsubishi Electric (link do dystrybutora) ale nie jestem pewien którą opcję najlepiej będzie wybrać w mojej sytuacji. Waham się pomiędzy pompą typu powietrze-powietrze i powietrze woda. Chętnie zaoszczędziłbym na konieczności robienia otwiertów na działce, ale z drugiej strony mam pewne wątpliwości co do wydajności takiej pompy na powietrze przy niższych temperaturach (a dogrzewać grzałkami to trochę się mija z celem). Jeśli ktoś ma doświadczenie w korzystaniu z takich instalacji to bardzo prosiłbym o opinię o ewentualną poradę.
Witam,
Nawiązując do tematu poruszonego na forum odnośnie wyboru rodzaju ogrzewania w budynku, chciałbym polecić zastosowanie powietrznej pompy ciepła, pobierającej ciepło bezpośrednio z otoczenia budynku. Kompaktowa pompa Logatherm WPL AR posiada najwyższy współczynnik COP na rynku wynoszący 5,1. Brak potrzeby montażu kolektorów gruntowych, jak w przypadku gruntowych pomp ciepła, znacznie obniża koszty inwestycyjne tego typu rozwiązania. Urządzenie posiada nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz posiada wbudowany moduł internetowy pozwalający na sterowanie pompąza pomocą komputera. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/powietrzne/logatherm-wpl-ar.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pią, 25 marzec 2016 o godz. 10:31
Temat wątku: Ogrzewanie domu ?????? :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie domu ??????
emeek87 napisał(a):
a ile trzeba przeznaczyć pieniędzy na pompę?
Witam,
Ceny katalogowe produktów marki Buderus dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/files/BUDERUS_Cennik_OZE_PL.pdf. Wykonanie odwiertów dolnego źródła ciepła może zostać wykonane przez firmę wiertniczą współpracującą z marką Buderusa. W celu uzyskania dokładnych informacji zachęcam do kontaktu telefonicznego z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pon, 16 maj 2016 o godz. 12:48
Temat wątku: Wentylacja mechaniczna :: Temat postu: Odp: Wentylacja mechaniczna
kazimierz778 napisał(a):
Witajcie. Zastanawiam się nad instalacją wentylacji mechanicznej w domu. Do tej pory mieliśmy wentylację grawitacyjną, niestety nie spełnia ona swoich funkcji. Jestem teraz na etapie wyborów elementów wentylacjyjnycjh tj. kanały wentylacyjne http://www.centrumklima.pl/pl,produkty-wentylacja-klimatyzacja,1,kanaly-i-ksztaltki-prostokatne.html i obliczeniem kosztów całego przedsięwzięcia. Czy ktoś ma z Was ma doświadczenie w tej kwestii i mógłby doradzić w jakie kanały najlepiej zainwestować? Okrągłe czy prostokątne? Z jakiego tworzywa?
Witam,
Do wentylacji mechanicznej polecam zastosować kanały o przekroju okrągłym wykonane ze stali ocynkowanej. Tego typu kanały cechują się mniejszymi oporami liniowymi niż kanały o przekroju prostokątnym oraz zapewniają lepszy rozpływ powietrza w instalacji. Jeżeli nie wybrał Pan jeszcze producenta centrali wentylacyjnej z rekuperatorem zachęcam do zapoznania się z ofetrą marki Buderus. Cenatrala wentylacyjna Logavent HRV2 może być sterowana za pomocą prostego regulatora w urządzeniu, pilota zdalnego sterowania RCV lub bezpłatnego programu komputerowego Configuration Tool. Urządzenie dostępne jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka sprawność do 90% co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. W celu pomocy z doborem odpowiedniej wielkości oraz montażu polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
W razie dalszych pytań, postaram się pomóc.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pon, 16 maj 2016 o godz. 12:50
Temat wątku: Ogrzewanie domu ?????? :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie domu ??????
Weno37 napisał(a):
Do pompy ciepła polecam dobrac odpowiednie grzejniki naścienne, które będą świetnie współpracowały ze źródłe niskotemperaturowym. Takim rozwiązaniem jest Kermi therm x2 z szeregowym przepływem, które zwiększają do 100% udział promieniowania a przez to pozwalają na zaoszczędzenie nawet 11% energii
Witam,
Bardziej efektywnym rozwiązaniem ogrzewania przy współpracy instalacji z pompą ciepła jest zastosowanie ogrzewania podłogowego. Takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie temperatury zasilania instalacji co znacząco wpłynie na optymalizację pracy pompy ciepła. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pon, 16 maj 2016 o godz. 12:51
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
arturo9000 napisał(a):
na pewno ciekawym i ekologicznym rozwiązaniem do ogrzewania domu jest pompa ciepła. Nie ma tutaj procesu spalania więc żadne związki chemiczne nie dostają się do atmosfery. Dodatkowo jest to rozwiązanie przyjazdne w obsłudze ponieważ nie ma jak przy tradycyjnym ogrzewaniu problemu z zakupem opały. Transporcie tego opału do kotłowni a później do pieca. No i wyniesieniu tego co się nie spaliło.
Witam,
Jak słusznie napisał Arturo9000, pompy ciepła są obecnie najbardziej ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku przy jednocześnie bezobsługowej pracy. Właściciel budynku, który wybierze takie rozwiązanie nie będzie ponosił ryzyka wzrostu cen opału, gdyż instalacja jest zasilana głównie poprzez źródło niskotemperaturowe (ciepło z gruntu lub z powietrza) przy współpracy z energią elektryczną, która jest pobierana z sieci.
Polecam wybór pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Marka posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla.
Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 600 801.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: wto, 17 maj 2016 o godz. 12:31
Temat wątku: Jaką pompę ciepła wybrać? :: Temat postu: Odp: Jaką pompę ciepła wybrać?
Witam,
Według naszego programu doborowego w budynku o zapotrzebowaniu ciepła wynoszącemu 10kW wystarczy pompa ciepła Logatherm WPL 11 AR. Więcej szczegółów można uzyskać u autoryzowanych instalatorów marki Buderus.
Pozdrawiam,
_______________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: wto, 26 lipiec 2016 o godz. 01:23
Temat wątku: Jaką pompę ciepła wybrać? :: Temat postu: Odp: Jaką pompę ciepła wybrać?
adam_f80 napisał(a):
czy takowa pompa powietrzna ogrzeje nasz dom o pow 200 m2, cwu i sprawnie będzie działać zimą przy -20?
Witam,
Pompa ciepła może funkcjonować w temperaturach sięgających -20°C, a także niższych dzięki dogrzewaczowi elektrycznemu uzupełniającemu stopniowo pracę sprężarki. Aby zwiększyć sprawność układu zaleca się zastosowanie w budynku ogrzewania podłogowego.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: wto, 23 sierpień 2016 o godz. 03:25
Temat wątku: Co wybrać - pelet czy ekogroszek? :: Temat postu: Odp: Co wybrać - pelet czy ekogroszek?
KominyPolska napisał(a):
Napełnianie podajnika i ten pył - co kto lubi - ja żałuje że nie mam możliwości podłaczenia gazu.
Witam,
Aby porównać właściwości pelletu oraz ekogroszku powinniśmy zwrócić uwagę głównie na aspekty eksploatacji, gdyż w obydwu rozwiązaniach może być użyty ten sam rodzaj kotła. Pellet znacznie lepiej sprawdza się pod kątem transportu oraz składowania, gdyż pakowany jest w zgrzane worki foliowe, które dodatkowo chronią przed wilgocią. Dzięki temu wilgotność pelletu wynosi 6-8%, a dla porównania ekogroszek może posiadać nawet 20% wilgotności. Istotną zaletą pelletu jest niska zawartość popiołu po spalaniu, wynosząca ok. 1%. Pozwoli to na rzadsze opróżnianie popielnika - nawet raz na parę tygodni. Dla porównania ekogroszek po spalaniu zawiera średnio 8-15% popiołu. Pellet traktowany jest jako biopaliwo, gdyż powstaje ze sprasowanych trocin. Dzięki temu przyjmuje się, iż do produkcji materiału drzewnego wymagana jest taka sama ilość dwutlenku węgla, jak przy emisji podczas spalania pelletu. Warto również dodać, że kocioł na pelet ma automatyczny zapłon, a w przypadku ekogroszku trzeba go rozpalać ręcznie.
Polecam w związku z tym wybór kotła na paliwa stałe Logano G221 marki Buderus, który cechuje się wysoką sprawnością oraz wysoką jakością wykonania. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-podajnikiem-automatycznym/loganog221automatic.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus
Wysłany: wto, 6 grudzień 2016 o godz. 12:01
Temat wątku: System rekuperacji - czy warto? :: Temat postu: Odp: System rekuperacji - czy warto?
Witam,
Oczywiście, że warto. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest opłacalne, ponieważ taka forma wentylacji pozwoli na polepszenie jakości powietrza w budynku przy jednoczesnym ograniczeniu wentylacyjnych strat ciepła. Rozwiązanie takie wymaga zakupu dodatkowych urządzeń oraz rozprowadzenia sieci przewodów wentylacyjnych, lecz oszczędność płynąca z ograniczenia strat ciepła pozwala na dość szybki czas zwrotu inwestycji.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: wto, 6 grudzień 2016 o godz. 12:01
Temat wątku: Jaka pompa ciepła najlepsza? :: Temat postu: Odp: Jaka pompa ciepła najlepsza?
Witam,
Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonej powietrznej pompy ciepła do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej, zachęcam do zapoznania się z oferta marki Buderus. Pompa ciepła Logatherm WPL AR posiada najwyższy współczynnik COP na rynku wynoszący 5,1. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz ma wbudowany moduł internetowy, pozwalający na sterowanie pompą za pomocą smartfona. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/powietrzne/logatherm-wpl-ar.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: nie, 18 grudzień 2016 o godz. 21:50
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
Witam,
Wybierając instalację grzewczą zasilaną węglem, należy liczyć się z dodatkową pracą eksploatacyjną, polegającą na dostarczaniu paliwa do kotła. Należy wziąć również pod uwagę czyszczenie kotła z popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego paliwa nigdy nie mamy pewności, czy zakupiony przez nas węgiel ma odpowiednią kaloryczność oraz musimy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału.
Należy wspomnieć, że wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata. Mimo teoretycznie niższych kosztów eksploatacyjnych w porównaniu od kotłów gazowych, inwestor musi liczyć się z dodatkową pracą. W przypadku pompy ciepła, koszty eksploatacyjne będą na niższym poziomie niż kocioł węglowy, lecz wymagane są znacznie wyższe nakłady finansowe na zakup urządzenia i wykonanie instalacji. Zarówno kocioł gazowy, jak i pompa ciepła gwarantują czystą i bezobsługową pracę oraz niską emisję zanieczyszczeń do atmosfery.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 23 grudzień 2016 o godz. 12:12
Temat wątku: pompa ciepła :: Temat postu: Odp: pompa ciepła
nerkv napisał(a):
Ja nie potrzebuje informacji na temat pomp ciepła, bo w zasadzie wszystko już wiem, ale potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła do swojego domu. Planuje ją wstawić wiosną, bo teraz ziemia może być trochę zbyt twarda na odwierty. Poza tym zmiana ogrzewania przed samą zimą raczej nie jest dobrym pomysłem. Rozważam jedną z tych pomp ciepła http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/ . Będę szalenie wdzięczny jeśli zerkniecie na ofertę i doradzicie mi w tym wyborze. Tak jak pisałem mam sporą wiedzę o zastosowaniu pomp ciepła, ich działaniu, korzyściach, ale nie potrafię sam wybrać konkretnej pompy.
Nerkv,
Jeżeli zastawia się Pan nad wyborem pompy ciepła, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze oraz wykonają instalację. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania, którzy pomogą z doborem odpowiedniego urządzenia oraz wykonają instalację. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 23 grudzień 2016 o godz. 12:14
Temat wątku: Ogrzewanie domu ?????? :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie domu ??????
kontrol napisał(a):
zarówno na duze i male metraże dobrze sprawdza sie ogrzewanie podłogowe, kładzie sie maty grzewcze, ja mam z Econovli podłogówkę elektryczną na podczerwień, sprawdza się świetnie, nie płace duzo bo nie msi chodzic ciagle na 100% bardzo szybko sie nagrzewa i daje nieżle popalić :)
Witam,
Z ogrzewaniem podłogowym znakomicie współpracują gazowe kotły kondensacyjne. Obniżona temperatura pracy instalacji pozwala na dodatkowy odzysk energii cieplnej ze skroplin występujących w spalinach, przez co możemy uzyskać wyższą sprawność urządzenia. Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony internetowej kotłów Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 23 grudzień 2016 o godz. 12:16
Temat wątku: Czym ogrzewać? :: Temat postu: Odp: Czym ogrzewać?
Koro575 napisał(a):
A może gazem, łatwo bez jakich koolwiek działań, a cena teraz nie jest wysoka.
Witam,
Ogrzewanie gazowe może być również zaliczane do ekologicznych paliw w porównaniu do węgla. Oczywiście podczas spalania emitowane są zanieczyszczenia, lecz znajduje się w nich znacznie niższa zawartość dwutlenku węgla, tlenku węgla, związków siarki oraz azotu. Równocześnie praktycznie nie występuje emisja pyłu do atmosfery, co jest jednym z większych problemów związanych ze spalaniem paliw węglowych.
Przy okazji polecam wybór jednego z kotłów kondensacyjnych marki Junkers z rodziny Cerapur, które cechują się wysoką sprawnością oraz solidnym wykonaniem. W celu pomocy w doborze i montażu odpowiedniego modelu kotła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl, możliwy jest również kontakt pod numerem infolinii: 801 600 801.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 23 grudzień 2016 o godz. 12:16
Temat wątku: Jakie ogrzewanie, dom 100m2 :: Temat postu: Odp: Jakie ogrzewanie, dom 100m2
perka napisał(a):
Słyszałam, że warto pokusić się o ogrzewanie gazowe. Tylko czy koszty ogrzewania gazowego są faktycznie niskie? Czy takie ceny- http://ineon.com.pl/o-nas/ są przyzwoite?
Witam,
Ogrzewanie gazowe gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne jednocześnie przy bezobsługowej pracy zwłaszcza, gdy współpracuje z ogrzewaniem podłogowym oraz do budynku podłączona jest sieć gazowa. Poprzez obniżenie temperatury pracy instalacji oraz odzysk energii cieplnej ze skroplin możemy uzyskać wyższą sprawność układu, zwłaszcza przy współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego. W przypadku braku podłączenia budynku do sieci gazowej polecam wybór pompy ciepła, ponieważ jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie w porównaniu do kotła zasilanego gazem LPG. O wyżej wymienionych urządzeniach, jak i innych rozwiązaniach ogrzewania budynku, można przeczytać na stronie internetowej http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 30 grudzień 2016 o godz. 14:05
Temat wątku: Odzyskiwanie ciepła - rekuperatory :: Temat postu: Odp: Odzyskiwanie ciepła - rekuperatory
Witam,
Dla porównania marka Junkers posiada przejrzysty cennik, w którym umieszczone są ceny rekuperatorów z rodziny AerastarComfort, jak również pozostałych produktów. Cennik dostępny jest na stronie http://www.junkers.pl/materialy/cennik.html.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wysłany: pią, 6 styczeń 2017 o godz. 12:08
Temat wątku: Jaka pompa ciepła najlepsza? :: Temat postu: Odp: Jaka pompa ciepła najlepsza?
bart_gradowski napisał(a):
Całkowicie zgadzam się z Januszem. Fachowy instalator pełni kluczową rolę nie tylko podczas montażu, ale też wcześniej - na etapie decyzji i zakupu. Ja akurat od jakiegoś czasu korzystam z pomp ciepła marki De Dietrich i na urządzenie nie narzekam. Polecił mi je właśnie jeden z ich autoryzowanych instalatorów, który zajął się też montażem. Uwierzcie, jego pomoc przyda się w różnych sytuacjach. Poczytajcie: http://blog.dedietrich.pl/jaki-jest-zakres-uprawnien-firm-instalatorskich/
Witam,
Jeżeli potrzebują Państwo pomocy przy doborze i montażu powietrznej pompy ciepła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Buderus. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. Więcej informacji o samym produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pią, 6 styczeń 2017 o godz. 12:09
Temat wątku: System rekuperacji - czy warto? :: Temat postu: Odp: System rekuperacji - czy warto?
adam_f80 napisał(a):
do rekuperacji z wentylacją dodać przecież można jeszcze chłodzenie! wymiennik gruntowy jest w stanie zmniejszyć temperaturę latem o około 8 -10 stopni w stosunku do temperatury zewnętrznej. i jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż klimatyzacja
Witam,
Zastosowanie gruntowego wymiennika ciepła pozwala oczywiście na oszczędność kosztów poprzez wstępne przygotowanie powietrza, ale wiąże się również z zagrożeniami, jeżeli instalacja nie zostanie wykonana prawidłowo. Należy zadbać, aby rury zakopane w gruncie posiadały powłokę antybakteryjną (np. powlekane srebrem) oraz aby były ułożone z odpowiednim spadkiem. Wielu inwestorów wykorzystuje zwykłe rury kanalizacyjne z PCV, które poprzez kondensację pary wodnej gromadzą różnego rodzaju bakterie. Następnie powietrze nawiewane do budynku zamiast być świeże, zaczyna mieć nieprzyjemny zapach. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
Wysłany: pią, 6 styczeń 2017 o godz. 12:12
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
adam_f80 napisał(a):
z tymi wyższymi kosztami, to wcale tak nie do końca, jeśli chodzi o pompę ciepła na poziomie inwestycji. jeżli zdecydujemy się na takie rozwiązanie od razu na etapie budowy domu, to oszczędzamy na tym, że nie musimy budować oddzielnej kotłowni czy kominów. położenie podłogówki tez jest tańsze, niż grzejniki
Witam,
Alternatywą dla gruntowych pomp ciepła, które pozwoli na znaczne obniżenie kosztów inwestycyjnych może być zastosowanie powietrznej pompy ciepła, pobierającej ciepło bezpośrednio z otoczenia budynku. Takie rozwiązanie nie wymaga wykonywania odwiertów lub montażu kolektorów poziomych, co znacznie obniża koszty wykonania całej instalacji. Pompa Supraeco A SAO posiada najwyższy współczynnik COP na rynku wynoszący 5,2 przy pracy w parametrach A7/W35. Osoby zainteresowane rozwiązaniem zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/powietrzne-pompy-ciepla/. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers