powrót
Wysłany: nie, 8 grudzień 2013 o godz. 23:33
Temat wątku: Z czego budowac? :: Temat postu: Odp: Z czego budowac?
Nie dziwię się murażowi, bo z porothermu buduje się szybko i łatwo. Jeśli chodzi o przycinanie, to moim zdaniem nie rózni się od gazobetonu, a wręcz jest lepszy, bo jest odporny na wilgoć. Nie trzeba go przykrywać, ani suszyć jak gazobeton. Niby jest droższy, ale z drugiej strony buduje się szybciej, więc robocizna powinna być trochę tańsza, ale o tym murarz nie koniecznie musiał wspominać :) Ale co najważniejsze jest to materiał oddychający, czyli ryzyko grzyba jest minimalne, a w upały nie będziesz czuć się jak w piekarniku.
Wysłany: czw, 12 grudzień 2013 o godz. 23:56
Temat wątku: Z czego stawiać dom :: Temat postu: Odp: Z czego stawiać dom
Większość ludzi wybiera chyba beton komórkowy, ale ja osobiście wybrał bym porotherm. Jest to ceramika, znana od stuleci, tak samo popularna jak beton, odrobinę droższa ale w połączeniu z nowymi technologiami, wcale nie wychodzi drożej. Buduje się z niego szybciej, a sama ceramika ma więcej zalet niż pozostałe systemy.
Polecam artykuł o materiałach do budowy ścian: http://www.eurobudowa.pl/blog/2012-10-24-porotherm-silikaty-gazobeton-jaki-material-wybrac-do-stawiania-scian.html
i koniecznie poczytaj o porothermie na stronie producenta: http://www.wienerberger.pl/%C5%9Bciany-i-stropy/systemy-porotherm
i jeszcze system budowania na sucho: http://www.budujnasucho.pl/
Wysłany: pon, 23 grudzień 2013 o godz. 14:57
Temat wątku: Z czego stawiać dom :: Temat postu: Odp: Z czego stawiać dom
Hehe, wspieranie rodzimej produkcji :) jest ok.
Ja wybrałem porotherm i jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Wysłany: pon, 23 grudzień 2013 o godz. 15:02
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Ściany wewnetrzne jak najbardziej z pustaka ceramicznego. Jak dla mnie najlepsza akustyka. Już cienka ściana działowa z porothermu zapewnia świetne wyciszenie, a poza tym nie odbija się dźwięk w taki dziwny dla betonu sposób ;)
Wysłany: śro, 15 styczeń 2014 o godz. 13:40
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Ja osobiście postawił bym z pustaków ceramicznych. Jest kilka fajnych nowych technologii jeśli chodzi o pustaki. Ceramika jakoś bardziej za mną przemawia, w przeciwieństwie do betonu. Stawiasz sobie ścianę z porothermu, docieplasz styropianem i dom stoi, a przy tym jest ekologiczny i ma świetną akustykę. Pozdrawiam
Wysłany: nie, 19 styczeń 2014 o godz. 23:41
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
Jak dachówka to na pewno ceramiczna. Ja mam Koramic i mogę go śmiało polecić. Ładne kolory robią.
Wysłany: pią, 24 styczeń 2014 o godz. 00:35
Temat wątku: Zdjęcia termowizyjne! Sprawdź gdzie tracisz ciepło! :: Temat postu: Odp: Zdjęcia termowizyjne! Sprawdź gdzie tracisz ciepło!
Fajna sprawa. Ja mam domek stawiany z Porothermu, technologią Dryfix. Producent zapewnia, że w systemie Dryfix nie występuje efekt mostków termicznych, chętnie to sprawdzę na tych zdjęciach termowizyjnych :)
Wysłany: wto, 28 styczeń 2014 o godz. 01:22
Temat wątku: Z czego budowac? :: Temat postu: Odp: Z czego budowac?
A co powiesz a technologii Porotherm + Dryfix. Dryfix jest suchą zaprawą w puszkach. Podobno jest super szybki w murowaniu i suchy. Robiłeś już coś z niego?
Wysłany: śro, 12 luty 2014 o godz. 00:16
Temat wątku: dachówka czy blachodachówka :: Temat postu: Odp: dachówka czy blachodachówka
Dobrze powiedziane, jak dachówka to ceramiczna, Brass jest topowy, ja osobiście mam Koramic i jest bardzo zadowolony, a te kolory do wyboru...
Wysłany: wto, 18 luty 2014 o godz. 01:32
Temat wątku: dachówka czy blachodachówka :: Temat postu: Odp: dachówka czy blachodachówka
Wysłany: nie, 6 kwiecień 2014 o godz. 16:40
Temat wątku: DOM ENERGOOSZCZĘDNY - czyli tani w eksploatacji. :: Temat postu: Odp: DOM ENERGOOSZCZĘDNY - czyli tani w eksploatacji.
Unia narzuciła nowe normy budowlane, zmienił się współczynnik przenikania ciepła i kilka innych zmiennych. Chodzi o to żeby do 2021r. Ujednolicić normy w całej Unii, a domu żeby było prawie zeroenergetyczne. Zmianie uległy wartości współczynnika przenikania ciepła U dla przegród w budynku. Wartości te będą sukcesywnie ulegać modyfikacjom, aby docelowo w roku 2021 osiągnąć pułap 0,20 W/(mkw. K) dla ścian zewnętrznych; 0,15 dla dachów i 0,30 dla podłóg na gruncie. Jeśli chodzi o materiał na ściany to ja jestem zwolennikiem ceramiki budowlanej i taki Porotherm spełnia wszystkie wymogi narzucone inwestorom obecnie. Pojawił się nawet nowy produkt Porotherm T, który spełnia normy docelowe, które mają być wprowadzone do 2021r. Nie znam jeszcze tej technologii, ale sezon budowlany się zaczyna, może ktoś postawi dom w nowej technologii i napisze coś na forum.
Wysłany: nie, 6 kwiecień 2014 o godz. 16:44
Temat wątku: Problem z wyborem mieszkania :: Temat postu: Odp: Problem z wyborem mieszkania
Wg mnie, najrozsądniej jest kupić normalne mieszkanie, spółdzielcze, bądź wspólnotowe. Czynsz jest rzędu 400-500zł, a rata kredytu koło 1200zł, więc wychodzi wam taka sama kasa, jak za najem, a docelowo mieszkanie jest wasze, a nie spłacacie nikomu kredytu.
Wysłany: nie, 6 kwiecień 2014 o godz. 16:48
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
Ten nowy porotherm wygląda ciekawie, tylko jeszcze nie znalazłem żadnej opinii od osoby która z niego wybudowała dom. Ale sezon budowlany za pasem, więc może coś się niebawem pojawi. Ogólnie jako zwolennik ceramiki budowlanej zaryzykował bym z nową technologią :)
Wysłany: nie, 6 kwiecień 2014 o godz. 16:55
Temat wątku: porotherm vs H+H :: Temat postu: Odp: porotherm vs H+H
Dobrzze ci kolega poradził. Jesteś w tej fazie kiedy jeszcze możesz wybierać. Jak bym obecnie miał budować nowy dom, to bym się zainteresował nowymi technologiami. Murowanie na cienkiej spoinie, która zapewnia lepszą termiczność. Zrób wywiad wśród ekip murujących, różne ekipy mają różne preferencje. Ja mam dom z Porothermu, ogólnie jestem zwolennikiem ceramiki, a gdybym miał teraz stawiać dom, wypróbował bym Porotherm Dryfix. Zmieniły się normy budowlane, o tym też poczytaj i wybież technologię, która będzie spełniać normy docelowe, które zostają wprowadzane stopniowo do 2021r. Co kolwiek nie wybieżesz, to powodzenia życzę, budowa domu to fajne uczucie, szczególnie jak rośnie w oczach ;)
Wysłany: śro, 14 maj 2014 o godz. 02:46
Temat wątku: Z czego stawiać dom :: Temat postu: Odp: Z czego stawiać dom
Przywiezienie materiałów z Niemiec mże być niegłupie. Szczególnie sprawdził bym nowości rynkowe, na przykład Porotherm T. To co u nas jest nowością wprowadzoną w związku ze zmianą norm budowlnaych, w Niemczech powinno być już na rynku jakiś czas, co może faktycznie przełożyć się na niższą cenę. Nic jednak nie zastąpi prostej matematyki i zwyklej kalkulacji kosztów. Pozdrawiam
Wysłany: śro, 14 maj 2014 o godz. 02:52
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
Jednowarstwowa ściana jest najbardziej ekonomicznym przedsięwziciem. Zużywa się najmniej materiału, a obecne produkty na przykład Porotherm T, spełniają wszelkie normy budowlane. W Niemczech większa część domów jest jednowarstwowych. Najważniejsze, aby ekipa dobrze postawiła ściany i osadziła okna, nie będzie strat ciepła, to będzie wszystko ok.
Wysłany: śro, 14 maj 2014 o godz. 02:58
Temat wątku: porotherm vs H+H :: Temat postu: Odp: porotherm vs H+H
Poza tym, że jest bardziej ekologiczny, to ma jeszcze wiele innych zalet. Z porothermu buduje sie szybko i łatwo. Koło mnie budują się 2 markety, Lidl i jeszcze jakiś, nie widziałem tablicy budowy i nie bez znaczenia jest fakt, że budują je z Porothermu.
Wysłany: pią, 27 czerwiec 2014 o godz. 02:52
Temat wątku: Budowa scian w taki sposób czy jest prawidlowa .... :: Temat postu: Odp: Budowa scian w taki sposób czy jest prawidlowa ....
Warto rozważyć jeszcze ścianę jednowarstwową z grubszego pustaka. Na przykład Porotherm 44 w technologi dryfix bardzo fajnie się sprawdza i szybko się buduje. Polecam poczytać o dryfix, coraz więcej ludzi ją wybiera.
Wysłany: czw, 17 lipiec 2014 o godz. 23:58
Temat wątku: Domy energooszczędne :: Temat postu: Odp: Domy energooszczędne
Ostatnio z tematów energooszczędności popularna staje się rekuperacja. Ale moim zdaniem nie można zapomnieć o energooszczędnych ścianach. w tym przypadku są to ściany jednowarstwowe, mało popularne w tym kraju, a szkoda. Ściana 1w spełnia wszystkie surowe normy przenikania ciepła i zapewnia solidną konstrukcję. Do budowy można użyć pustaków ceramicznych wypełnionych wełną mineralną, np,. Porotherm T. Przy okazji nie można zapomnieć o solidnych oknach, przez które ucieka dużo ciepła. Jeżeli budżet jest na tyle elastyczny, że pozwala na energooszczędne rozwiązania, to chyba warto, ale jednak nic na siłę.
Wysłany: nie, 20 lipiec 2014 o godz. 22:07
Temat wątku: Dach :: Temat postu: Odp: Dach
A co powiecie panowie o Koramiku. Ja mam u siebie i spisuje się bez zarzutów. To jest chyba główna konkurencja Brassa. Ostatnio też Kreaton się dużo reklamuje w tv.