Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pią, 14 marzec 2014 o godz. 23:01
Temat postu: Porotherm T
Witam
Zamierzam wiosną zacząć budować pierwszy własny dom. Byłem, jestem zdecydowany na ceramikę, a w związku ze zmianami norm budowlanych pojawił się produkt Porotherm T. Czy ktoś może zna ten produkt i mógłby coś więcej powiedzieć? Z góry dziękuję za jakieś info.
Wysłany: pon, 17 marzec 2014 o godz. 00:37
Temat postu: Odp: Porotherm T
Hej, na jakimś forum wyczytałem, że jest to całkiem niezły materiał. Jest to pustak wypełniony wełną mineralną, a co ważniejsze spełnia normę przenikania ciepła do której dąrzy unia i którą muszą osiągnąć kraje członkowskie do 2021r. Współczynnik przenikania ciepła dla ścian wybudowanych w technologii Porotherm 44 T Dryfix wynosi U = 0,18 W/m2K, a po otynkowaniu tynkiem termoizolacyjnym nawet U = 0,17 W/m2K. Niemcy i Austriacy już od jakiegoś czasu stawiają na energooszczędne domy z urzyciem ścian jednowarstwowych, może i u nas się do tego inwestorzy przekonają.
Wysłany: nie, 30 marzec 2014 o godz. 15:29
Temat postu: Odp: Porotherm T
Bardzo ciekawy materiał - idealne rozwiązanie dla osób zdecydowanych na ceramikę, ale zastanawiających się czy lepiej murować w technologii 1W czy 2W. W Porotherm T są zalety od technologii :)
Wysłany: nie, 6 kwiecień 2014 o godz. 16:48
Temat postu: Odp: Porotherm T
Ten nowy porotherm wygląda ciekawie, tylko jeszcze nie znalazłem żadnej opinii od osoby która z niego wybudowała dom. Ale sezon budowlany za pasem, więc może coś się niebawem pojawi. Ogólnie jako zwolennik ceramiki budowlanej zaryzykował bym z nową technologią :)
Wysłany: pią, 18 kwiecień 2014 o godz. 04:26
Temat postu: Odp: Porotherm T
Tylko, że za sezon lub kilka będzie w modzie pewnie nowy typ porothermu jeszcze lepszy i cieplejszy
Wysłany: śro, 23 kwiecień 2014 o godz. 02:31
Temat postu: Odp: Porotherm T
No tak, tylko cena powalające jest tego materiału. Przy podobnych parametrach termoizolacyjnych płacimy 2,5 raza więcej niż za beton komórkowy. Dodatkowo jeżeli przy murowaniu wda się wilgoć w wełnę to całe U rośnie momentalnie i to znacząco.
Wysłany: pią, 30 maj 2014 o godz. 00:28
Temat postu: Odp: Porotherm T
Nie może się wdać wilgoć, bo Porotherm T muruje się na suchą zaprawę Dryfix. Oczywiście - teoretycznie mogłoby się to zdarzyć po fajrancie - popołudniu albo w nocy - jak spadnie deszcz. Tyle że zabezpieczenie pustaków materiałem wodoodornym to tak naprawdę klasyka budownictwa. Nawet jeśli w normalnym Porothermie tego nie zrobisz to masz problem, bo taki pustak powinien przeschnąć przed zamknięciem od góry zaprawą i kolejnym pustakiem.
Natomiast w kwestii ceny to powiem tak: za jakość trzeba płacić :) Ceramika ma też kilka innych zalet - obok wspomnianego parametru izolacyjności termicznej. Ma bardzo dobrą izolację akustyczną, łatwiej i szybciej się z niej buduje i robi obróbki. Wreszcie ceramika ma zdecydowanie lepszą nośność niż beton. Beton potrafi się ukruszyć nawet jak się go nie uzbroi pod oknami. Z ceramiką i silką nie ma takiego pitu pitu!!
Wysłany: pon, 28 lipiec 2014 o godz. 19:26
Temat postu: Odp: Porotherm T
Konkurencja nie śpi i Termilica na rynek wypuściła beton komórkowy dostosowany do nowych norm. Bloczki na ścianę 1w zapewniają U = 0,173 W/(m².K). Nieźle, zupełnie tak samo jak Porotherm T i zapewne cenowo też nie odbiega. Na rynku technologii do koloru, do wyboru, ale jak dla mnie, stara dobra ceramika zawsze jest w cenie.
Wysłany: nie, 17 sierpień 2014 o godz. 22:56
Temat postu: Odp: Porotherm T
Biorąc pod uwagę zalety ceramiki budowlanej, chyba warto zainwestować niestety spore pieniądze w porotherm t, bo kalkulując dalej, ściana jednowarstwowa jest tańsza w postawieniu niż 2 warstwowy odpowiednik. Technologia zapewnia odpowiednią izolację termiczną, dom jest szybciej wybudowany, czyli jest tańszy, a sam materiał jest bardzo przyjemny w odbiorze. W domach z ceramiki panuje bardzo łafjny klimat, czego nie zawsze można powiedzieć o betanie. Nie mam porównanie z silką.
Wysłany: pon, 17 listopad 2014 o godz. 00:04
Temat postu: Odp: Porotherm T
Porotherm T to bardzo ciekawy materiał, ale to raczej dla inwestorów klasy premium :) Tam jest jeszcze bardzo fajny Porotherm SI, który w grubości 38 cm daje nawet U=0,26. Przy dociepleniu tego materiału 10 cm warstwą wełny mamy mega ciepłą ścianę przy niższym koszcie niż pustaki "T" i niewiele większej grubości muru. Polecam rozważenie takiego rozwiązania dla zainteresowanych tematów:)