powrót
Wysłany: czw, 21 luty 2013 o godz. 20:09
Temat wątku: Ogrzewanie tymczasowe na 1 sezon, potem gaz ziemny :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie tymczasowe na 1 sezon, potem gaz ziemny
Patrze właśnie na "znany portal aukcyjny" , i do wyboru Panasonic, HItachi, Viessmann.... Ceny oscylują koło 20tyś. Raczej jest to bez montażu, ale cena zakupu też na pewno nie jest sztywna i można trochę uhandlować.
Parametry na papierze mają obiecujące, a wymienniki dość spore, więc myślę, że to byłby już całkiem udany zakup.
Nie pakuj się tylko w pompy za 8tyś (też są na tym portalu) - one przestają efektywnie pracować już przy +5 stC.
Wysłany: pią, 22 luty 2013 o godz. 09:10
Temat wątku: Ogrzewanie tymczasowe na 1 sezon, potem gaz ziemny :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie tymczasowe na 1 sezon, potem gaz ziemny
I uwierz, rachunki będą niższe niż za gaz z butli. Taka pompa dodatkowo ładniej wygląda niż butla na działce. Nie wspomnę o ryzyku jakiejś nieszczelności itp.
Pozdrawiam
Wysłany: pon, 18 marzec 2013 o godz. 22:21
Temat wątku: Pomysł na schody zewnętrzne :: Temat postu: Odp: Pomysł na schody zewnętrzne
No ładne, mimo że troszkę nie w temacie ;)
Koniec końców zdecydowałem się na schody z pozbruku i nie żałuję tej decyzji. Wygląda to chyba nieźle, dzięki jasnym kolorom nie przytłacza, no i będzie trwałe na wieki.
Wysłany: pon, 18 marzec 2013 o godz. 22:35
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
beti i michał napisał(a):
Brass robi cementową a roben ceramiczną - mają w ofercie dachówki poniżej 20zł i takie 3x droższe ... nigdy nie spotkałem się z opinią że najniższa wśród ceramicznych ...
Braas - bo to jest poprawna pisownia, ma w ofercie zarówno dachówki cementowe jak i ceramiczne.
Roben z pewnością jest jedną z najtańszych dachówek, a z reguły jakość ma jakiś związek z ceną.
W każdym razie podtrzymuje swoje zdanie, że najważniejsze jaka dachówka się Wam podoba. Reszta ma zdecydowanie mniejsze znaczenie.
Wysłany: pią, 31 maj 2013 o godz. 08:35
Temat wątku: KOMIN ! POMOCY! :: Temat postu: Odp: KOMIN ! POMOCY!
Trudno powiedzieć o co konkretnie chodziło sąsiadowi, ale faktem jest, że komin kominowi nie równy. Wkłady kominowe zwykle dobiera się pod konkretny rodzaj opału - chodzi o związki chemiczne wydzielane podczas spalania, które mogą niekorzystnie oddziaływać na dany materiał. Zdecydowanie powinnaś zasięgnąć opinii fachowego kominiarza lub zwrócić się do producenta (jeśli to komin systemowy i znasz producenta - często jego nazwa znajduje się na drzwiczkach rewizyjnych w kominie).
Wysłany: śro, 26 czerwiec 2013 o godz. 19:56
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
Ale kominek nie będzie jedynym źródłem ciepła mam nadzieję?
Częste palenie w kominku może wychodzi stosunkowo tanio, jednak nie znam nikogo, komu by się nie sprzykrzyło po kilku sezonach (bałagan, smród, okopcone ściany...).
Wysłany: pią, 19 lipiec 2013 o godz. 20:38
Temat wątku: Budować czy kupić od dewelopera? :: Temat postu: Odp: Budować czy kupić od dewelopera?
Proponuję w takim razie wstrzymać się z opinią do czasu zakoczenia budowy :P.
Znam dwie osoby, które podjęly decyzję o budowie pracując jednoczesnie na etacie - i obie o mało co nie wyleciały z firm. Jeśli chcesz mieć kontrolę oraz zamierzasz brać czynny udział w kreowaniu i podejmowaniu decyzji dotyczących Twojego domu - to ciężko jest sobie wyobrazić ile kosztuje to czasu i nerwów, póki się tego nie przeżyje. I nawet pieniądze nie są w stanie tego załatwić - bo budowlańcy wezmą tyle ile dasz, a zrobią i tak swoje (nic lepiej, nic gorzej).
paulusia123 napisał(a):
krótko i na temat - BUDOWAĆ :) wynaga to czasu ale warto!! Sam teraż jestem na etapie poszukiwania działki i wiem ze wiżążę się to ze stresem itd ale mimo wszystko mam z rodziną dużo zabawy zsczególnie podczas wyboru projektu i aranzacji wnętrz.
Wysłany: pią, 2 sierpień 2013 o godz. 19:37
Temat wątku: jaki podgrzewacz będzie lepszy ; gazowy czy elektryczny :: Temat postu: Odp: jaki podgrzewacz będzie lepszy ; gazowy czy elektryczny
Elise napisał(a):
Gazowy, z elektrycznego bedziesz płacił masakryczne rachunki.
Poprzesz to jakimś doświadczeniem, czy tylko "słyszałaś".
Wysłany: wto, 27 sierpień 2013 o godz. 00:15
Temat wątku: Dom drewniany czy murowany? :: Temat postu: Odp: Dom drewniany czy murowany?
Swego czasu też zastanawiałem się nad domem szkieletowym. Jednak ostatecznie zrezygnowałem , z kilku powodów:
-różnica w cenie między drewnianym a murowanym okazała się niezbyt duża
-mało było projektów domów drewnianych - może teraz się to zmieniło
-mało ekip z doświadczeniem w budowaniu szkieletowców
-drewniany strop, w przypadku domków piętrowych, to wg mnie dość nieprzyjemna sprawa
Wysłany: nie, 29 wrzesień 2013 o godz. 11:16
Temat wątku: DOM ENERGOOSZCZĘDNY - czyli tani w eksploatacji. :: Temat postu: Odp: DOM ENERGOOSZCZĘDNY - czyli tani w eksploatacji.
Mógłbyś w skrócie napisać, jakie zmiany będziesz zmuszony zrobić w projekcie i jakie koszty w przybliżeniu to pociągnie za sobą? 30 tyś to nie tak mało, choć pewnie biegania za tym pieniądzem będzie niemało. Trzeba też wziąć pod uwagę, że wartość takiego domu będzie większa przy ewentualnej sprzedaży.
Dołożenie kilkunastu cm wełny czy styropianu to nie aż taki wielki koszt, ciekaw jestem czy rekuperację możesz założyć sam, czy musi to zrobić CERTYFIKOWANA firma (koszt pewnie ~15tyś zł) . Może jeszcze okna 3-szybowe? Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Ja mam na ścianach 20cm styropianu i pochwalę się, że do dnia dzisiejszego nie ogrzewam domu (poza trzema wieczorami palenia w kominku). Mnie to cieszy :)
Wysłany: pon, 30 wrzesień 2013 o godz. 00:07
Temat wątku: Ogrzewanie elektryczne :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie elektryczne
Ja ogrzewam elektrycznie - za mną dwie zimy. W tym roku doprowadzili gaz ziemny, jednak nie podłączyłem. Wszystko przekalkulowałem - przy dotychczasowych kosztach ogrzewania prądem na poziomie 3.560zł/rok (c.o.+c.w.u.) inwestycja w gaz (na poziomie ok. 10tyś zł - kocioł+instalacja+projekty) zwróciła by mi się po 8 latach.
Decyzję odłożyłem na przyszły rok - po pierwsze brak pieniędzy na podłączenie gazu, a po drugie rynek pomp ciepła ciągle się rozwija. I raczej w tym kierunku pójdę.
Wysłany: sob, 12 październik 2013 o godz. 17:45
Temat wątku: Ogrzewanie elektryczne :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie elektryczne
tetrus napisał(a):
Ogrzewanie elektryczne jest wciąż najdroższą metodą ogrzewania w Polsce i jeszcze długo nic się nie zmieni. Może jak wybudują elektrownię atomową i ceny prądu spadną, to wtedy sytuacja może się odwrócić.
Nawet gdyby wybudowali (czemu jestem przeciwny) to wątpię , by cena za kWh spadła. Zakłady energetyczne kupują prąd od elektrowni pewnie za mniej niż 20gr, a odbiorca końcowy płaci przeszło 60gr. Większa część idzie więc na utrzymanie przestarzałej infratruktury i do kieszenie ZE.
Wysłany: czw, 24 październik 2013 o godz. 23:18
Temat wątku: Co sądzicie o pompach ciepła :: Temat postu: Odp: Co sądzicie o pompach ciepła
A można by zapytać, jak długo jesteście Państwo na polskim rynku i ile lat w naszych warunkach pracują pierwsze zainstalowane pompy Waszej marki?
Zastanawiam się nad instalacją pompy powietrznej w przyszłym roku, koszty szacuję na ok. 20tyś zł, czas zwrotu inwestycji wyjdzie pewnie z 12 lat... ale czy w Polsce pracują pompy z takim stażem? Czy można powiedzieć coś o awaryjności w takim przedziale czasu?
Do wyboru mam gaz ziemny, koszty instalacji wraz z kotłem ok 10tyś. Czas zwrotu przy moim zapotrzebowaniu na ciepło - ok. 7,5 roku. W kotle gazowym niewiele może się popsuć, zwykle pracują po 25 lat.
Hmm, ciągle się waham...
Wysłany: śro, 27 listopad 2013 o godz. 01:01
Temat wątku: Jakie ogrzewanie, dom 100m2 :: Temat postu: Odp: Jakie ogrzewanie, dom 100m2
Przestrzegałbym tych, którzy chcą ogrzewać dom paląc głównie w kominku. Mój sąsiad też był wielkim tego zwolennikiem-teoretykiem. Po dwóch latach rzy...a (wymiotuje) tą robotą, a żona ciągle go brechta z powodu ciągłej konieczosci sprzątania salonu (wnoszenie drewna, wynoszenie popiołu).
Poza tym to ciepło nie jest zbyt komfortowe - w salonie duchota, w pokojach zimno.
Wysłany: pon, 17 luty 2014 o godz. 23:31
Temat wątku: System rekuperacji - czy warto? :: Temat postu: Odp: System rekuperacji - czy warto?
A po co zdalnie sterować systemem wentylacji?
Wysłany: czw, 6 marzec 2014 o godz. 11:45
Temat wątku: Ogrzewanie :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie
Ja polecam nigdy nie pakować się w gaz płynny :).
bernardksar napisał(a):
Polecam gaz płynny od zaufanego dostawcy gazu
Wysłany: wto, 1 kwiecień 2014 o godz. 00:20
Temat wątku: Budowa a zamieszkanie :: Temat postu: Odp: Budowa a zamieszkanie
Zgodzę się z Tobą, enelterm, co do jakości takiego certyfikatu na odległość - jest robiony "po łebkach" i może niewiele mieć współnego ze stanem faktycznym.
Sam skorzystałem z takiej usługi - zapłaciłem ok. 65zł .
Polemizowałbym z wynikami które otrzymałem na certyfikacie (uważam, że są trochę krzywdzące dla mojego domu) , ale jest kilka powodów, dla których się na to zdecydowałem:
-właściwie nie ruszyłem się sprzed komputera, by to załatwić (oszczędność czasu i pieniędzy)
-w gruncie rzeczy psu na budę ten certyfikat (jeśli nie masz zamiaru nigdy sprzedawać domu)
-z tego co sie orientuję, silny wpływ na wynik tego certyfikatu ma sposób ogrzewania domu (ekologiczny/nieekologiczny itp) - jakby to miało jakiś wpływ na zapotrzebowanie budynku na energię cieplną. Ja ogrzewam prądem, więc z góry skazany jestem na kiepski współczynnik tegoż zapotrzebowania (proszę poprawcie mnie jeśli się mylę). Nijak nie potrafię zrozumieć, jak prąd może być nieekologiczny, natomiast piec na eko-groszek - tak.
Ot, takie moje poglądy.
Wysłany: wto, 1 kwiecień 2014 o godz. 00:37
Temat wątku: Jaki monitoring? :: Temat postu: Odp: Jaki monitoring?
Co dokładnie masz na myśli?
Chciałbyś podpisać umowę z firmą ochroniarską, która przyjedzie po włączeniu alarmu, czy chodzi Ci o telewizję przemysłową, czyli kamery+rejestrator ?
Temat szeroki jak rzeka, więc bez sprecyzowanych oczekiwań nikt nie wywróży Ci z fusów.
Wysłany: wto, 1 kwiecień 2014 o godz. 00:45
Temat postu: Brak postów, mimo powiadomiań
Witam.
Właśnie otrzymałem dwa powiadomienia o odpowiedziach (od dwóch różnych użytkowaników) w wątku, który śledzę , ale po wejściu na owy wątek, nic nowego nie ma. Przypominam sobie, że kiedyś też mi się tak zdarzyło.
Coś nawala?
Wysłany: pią, 11 kwiecień 2014 o godz. 18:34
Temat wątku: Jaki monitoring? :: Temat postu: Odp: Jaki monitoring?
domeczek napisał(a):
ja się zastanawiam nad montażem czegoś takiego jak fotopułapka - nie będę musiał wtedy zakładać skomplikowanej instalacji, puszczać kabli, montować wielu kamer, bo wszystko opiera się o zdjęcia zapisywane na karcie wenątrz urządzenia, no i cena też nie jest jakaś przerażająca
Fotopułapki są pzewidziane raczej do podpatrywania zwierząt - nie ma tego co porównywać z systemem kamer, który zwykle ma obserwować większy obszar, z lepsza jakością i przyjemniejsza obsługą.
Złodziej taką fotopułapkę albo poczęstuje butem albo ukradnie, a jak ją zawiesisz na drzewie to jaki będziesz miał dostęp do nagrań czy po to by naładować akumulatory?