powrót
Wysłany: czw, 18 listopad 2010 o godz. 07:50
Temat wątku: roben czy winnenberger co wybrać? :: Temat postu: Odp: roben czy winnenberger co wybrać?
Witam! Mielismy ten sam problem z wyborem Winerberger czy Roben. W projekcie mielismi Itong. Wybralismy Winerbergera 25. W mojej okolicy dużo się buduje z tego materiału. Polecamy!
Widzę, ze mamy podobne projekty domków. Jak nazywa się ten realizowany przez Ciebie ?
Wysłany: czw, 27 styczeń 2011 o godz. 13:08
Temat postu: przydomowa oczyszczalnia ścieków?
Chciałabym poznac opinie budujących na temat przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb bezodpływowych. Budujemy dom na terenie gdzie nie ma kanalizacji. Wprawdzie mam w projekcie budowlanym zaprojektowane szambo bezodpływowe, bo tak ustaliliśmy wstępnie ( ze wzgledu na koszty budowy), niemniej jednak zastanawiamy sie nad zmiana na przydomowa oczyszczalnię ścieków. Jakie macie opinie w zakresie budowy i uzytkowania oczyszczalni i szamb. Jakie rozwiązania odprowadzenia ścieków przyjeliście w swoich domkach? I co radzicie ?
Wysłany: czw, 3 luty 2011 o godz. 13:17
Temat postu: podłączenie oczyszczalni
Witam!
Czy ktos z Was podłanczał oczyszczalnię samodzielnie? Firma krzykła mi cenę ! równowartośc oczyszczalni. Jakie sa Wasze opinie?
Wysłany: pon, 28 luty 2011 o godz. 13:21
Temat wątku: wybieram parapety wewnętrzne :: Temat postu: Odp: wybieram parapety wewnętrzne
Oglądałam te parapety w sklepie i tez mam te same wątpliwości. Zdecydujemy chyba parapety z kamienia naturalnego, przynajmniej w części mieszkalnej.
Wysłany: śro, 4 maj 2011 o godz. 13:01
Temat wątku: Białkowanie - czy warto? :: Temat postu: Odp: Białkowanie - czy warto?
Właśnie stoimy przed decyzją gruntowania ścian. Fachowcy od tynków zalecili nam zaciagniecie ścian gruntem, a nastepnie jakąś białą emulsją. Mamy tynki cementowo-wapienne. Co Wy na to?
Wysłany: czw, 5 maj 2011 o godz. 09:22
Temat postu: kamień na kominek
Jaki kamień polecacie na kominek? Sprzedawca w sklepie odradza mi marmur, twierdząc, że jest to miękki kamień i szybko zachodzi. Myśle o naturalnym marmurze brecha i sama nie wiem. Co Wy na to?
Wysłany: śro, 8 czerwiec 2011 o godz. 10:40
Temat postu: taras
Właśnie stoimy przed dylematem co z tarasem i wejściem głównym z czego go budować? Co sądzicie o tarasach z kostki lub płyt tarasowych? Czy warto robić taras wylewany i okładać go płytkami? Za wszystkie opinię dziekuję :)
Wysłany: śro, 8 czerwiec 2011 o godz. 11:31
Temat wątku: taras :: Temat postu: Odp: taras
A co z wadami? Rozumiem, że masz taki wybudowany :) Tak naprawdę nie braliśmy drewnianego tarasu pod uwagę. Tymbardziej, że nasza płyta bedzie na wysokości 60-70cm.
Wysłany: pią, 17 czerwiec 2011 o godz. 08:15
Temat wątku: solary :: Temat postu: Odp: solary
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska razem z BOŚ Bankiem prowadzą taka akcję :) na pierwszy rzut oka wygląda to zachęcająco niemniej jest duzo gwiazdeczek i w efekcie to nie jest juz takie opłacalne. Fundusz zwraca to ważne nie 45% tylko do 45% kosztów inwestycji. Na całośc przedsiewzięcia trzeba zaciągnąć kredyt w BOS Banku. Nalezy wziąść pod uwagę koszty prowizji, opłat i odsetek od kredytu, okresu karencji w spłacie kapitału ok. 9 m-cy itd. to możemy w efekcie niewiele zyskać, a koszt samych solarów to ok. 13 tyś. Ponadto nasz klimat nie jest aż taki słoneczny więc i korzyści większej nie ma, uzyskaniej wody ciepłej mamy tylko w sezonie letnim i to nie zawsze rodzinka 4 osobowa weźmie prysznic. Myślę, że jest to jeszcze droga inwestycja i okres zwrotu poniesionych kosztów jest długi. Może gminy, które posiadają środki z ue i udzielają dotacji dla gospodarstw domowych podobno nawet do 80% kosztów inwestycji montazu solarów są opłacalna inwestycją.
Wysłany: pon, 20 czerwiec 2011 o godz. 10:57
Temat wątku: przydomowa oczyszczalnia ścieków? :: Temat postu: Odp: przydomowa oczyszczalnia ścieków?
Zastanawiamy sie nad oczyszczalnia ekocent 2200 lub delfin. Czy ktoś montował takie oczyszcalnie?
Wysłany: czw, 14 lipiec 2011 o godz. 10:59
Temat wątku: ile oszczedności na kolektorach? :: Temat postu: Odp: ile oszczedności na kolektorach?
Niewiele! Oszczędności w zalezności od posiadanegom systemu ogrzewania, można w tym zakresie posłuzyć się kalkulatorami w necie. Przy ogrzewaniu na eko groszek termin zwrotu poniesionych kosztów na montaż kolektorów ok. 12 lat. Koszt montażu dość drogi nawet przy dofinansoewaniu ( do 45%) z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Mam nadzieję, ze w przyszłości większe dofinansowania bedzie mozna otrzymać od gmin. Na ten moment jak dla nas sprawa fajna, ale droga. Pomyślnych decyzji!
Wysłany: nie, 15 styczeń 2012 o godz. 19:13
Temat postu: wykusz
Mam pytanie jak prawidłowo docieplić wykusz, tzn mam ocieplony budynek i zrobioną wylewkę nad wykuszem (strop, izolacja papa termozgrzewalna, folia, styropian, beton) ale mimo to przesiąka mi wykusz przy oknach. Co robić???