Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pon, 30 styczeń 2017 o godz. 23:35
Temat postu: Odp: MURY
Ale wełna EPS z taką lambdą to spory koszt. Nie wiem czy nie wyjdzie na jedno z Porothermem T, a ja jednak wolałbym mieć docieplenie chronione litym materiałem (w sensie pustakiem) - czułbym się jakoś pewniej :)
Wysłany: pią, 24 luty 2017 o godz. 01:02
Temat postu: Odp: MURY
Porotherm T można kupić w dobrej cenie :) Ja widziałem budowę z tego materiału i to jest po prostu bajka. Pustaki są bardzo równe, idealnie spasowane, muruje się na sucho więc nie trzeba czekać na wiązanie zaprawy. Potem jeszcze nie trzeba czekać aż wilgoć wylezie ze ściany. Na wszystkich tych elementach są realne oszczędności. Nie mówiąc już o czasie, w którym można postawić SSO w tej technologii. Moim zdaniem jest to produkt, który zdecydowanie jest wart swojej ceny!
Wysłany: wto, 28 luty 2017 o godz. 18:12
Temat postu: Odp: MURY
No ja tutaj jednak stawiałem na cene bo przy większym domu to koszta za pustaki sa mega duże.
Wysłany: wto, 28 marzec 2017 o godz. 23:35
Temat postu: Odp: MURY
Biorąc pod uwagę koszty sumaryczne domu (choćby samego SSZ) to koszt pustaków to może 10% całości. Tak było przynajmniej u mnie... Droga to jest robocizna i dach :) Moim zdaniem na pustakach to akurat niekoniecznie jest po co oszczędzać, bo różnica między tymi bezfirmówkami a Porothermem nie jest aż tak duża (różnica cenowa oczywiście) a różnica na jakości jest gigantyczna. Choćby sama precyzja wykonania Porothermu w porównaniu do pustaków no name, gdzie trzeba nadrabiać zaprawą, żeby w ogóle dało się trzymać poziome warstwy. Przy porządnych pustakach tego problemu nie ma. To samo z wymiarem na długość - dobre pustaki są w miarę precyzyjnie docinane i trzymają ten wymiar, a no name - to już jak wypadnie, odchyłki są po kilka cm...
Wysłany: wto, 3 kwiecień 2018 o godz. 09:02
Temat postu: Odp: MURY
violetka napisał(a):
A co polecacie na osuszanie?
W tej kwestii bardzo fajną opcją może okazać się osuszacz powietrza poznań, który to możemy wypożyczyć w http://www.szilo.pl/ . Sprzęt ten jest bardzo wydajny, w związku z czym możemy być pewni fajnych efektów jego używania, a jednocześnie w razie jakichkolwiek problemów z wilgocią firma Szilo udzieli nam fachowych porad, aby móc uporać się z tą kwestią na dobre.
Wysłany: pon, 23 kwiecień 2018 o godz. 10:31
Temat postu: Odp: MURY
Teraz jest sporo firm, które oferują tego typu usługi. Ja ostatni szukałam tego typu firmy , do osuszenia zabytkowego budynku. Po naprawdę wielu rozmowach, wybór padł na tę firmę - https://drymat.pl/oferta/osuszanie-zabytkow-i-muzeow/. Głównie dlatego, że specjalizują się w tego typu pracach. Po drugie dlatego, że ich system działa ciągle - nie jest to jednorazowe osuszenie murów (które przynajmniej u nas niewiele dawało), tylko proces dzięki któremu można się pozbyć wilgoci na stałe. Koszt niewielki, a korzyście spore.
Wysłany: pon, 23 kwiecień 2018 o godz. 22:10
Temat postu: Odp: MURY
Skład pustaków ceramicznych u każdego producenta będzie trochę inny. Tak samo jak ich masa czy podstawowe parametry (może poza Mpa, bo to się już raczej nie zmienia). Generalnie Porotherm uchodzi za raczej ciężką odmianę ceramiki, co jest moim zdaniem bardzo korzystne, jeżeli ma się w planach ściany 2W.
Wysłany: wto, 15 maj 2018 o godz. 21:52
Temat postu: Odp: MURY
U mnie, właściciel domu, w którym mieszkam, albo tak "pilnował", albo jechał po najniższej linii oporu i w mieszkaniu nie pozakładał żadnej wentylacji. Mur gruby, dom ocieplany, okna plastiki. Można by się cieszyć, że technologicznie jest okej, bo mur dobrze trzyma ciepło, ale wszechobecna wilgoć dosłownie dobija... My też kupiliśmy prze zimą osuszacz z http://www.osuszacze.watersmile.pl/ . Takie nieduży model, pokojowy, cichutki. Czyście też powietrze, więc przy moich alergikach w domu to mam takie dwa w jednym urządzenie. I po ilości kurzu w domu i po ilości wody zbierającej się na oknach, widać, że urządzenie dobrze działa. Obu tych niechcianych rzeczy praktycznie nie ma.
Wysłany: pią, 25 maj 2018 o godz. 15:26
Temat postu: Odp: MURY
Z punktu widzenia energooszczędności, najlepsze efekty dają ściany dwuwarstwowe, czyli pustak ceramiczny w połączeniu z ociepleniem w systemie ETICS z wykorzystaniem styropianu grafitowego EPS. Przy odpowiednim wykonawstwie i sezonowaniu budynku daje to zdrowy, energooszczędny mikroklimat. Jakiekolwiek problemy z wilgocią w nowym domu wiążą się z niedostatecznym osuszeniem wilgoci technologicznej, znajdującej się w zaprawach i tynkach. Zasadniczo najlepiej najpierw pozwolić wyschnąć wylewkom i tynkom wewnątrz budynku poprzez odpowiednią wentylację, a dopiero po sezonowaniu przystąpić do ocieplania budynku.
Wysłany: wto, 29 maj 2018 o godz. 22:36
Temat postu: Odp: MURY
Z mojego doświadczenia wychodzi, że tynki można względnie szybko i łatwo wysuszyć. Gorzej z wilgocią w ścianie konstrukcyjnej (zaprawa) - tam jest znacznie więcej wody niż w tynkach. Jest jeszcze kwestia nasiąkliwości samego materiału - betony komórkowe nasiąkną bardziej, ceramika porotherm - trochę mniej. Dobrym rozwiązaniem jest też murowanie na cienką spoinę, bo tam zawartość wody w zaprawie jest radykalnie niższa. Do Porothermu jest też zaprawa Dryfix, która zawiera szczątkowe ilości wody i umożliwia obciążanie muru po 48 godzinach od momentu jej wykonania. To już znacznie skraca cały proces i często jest decydujące w sytuacji, kiedy ktoś chce docieplać ścianę w tym samym sezonie, co wykonał ściany konstrukcyjne.