Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: czw, 24 marzec 2016 o godz. 09:47
Temat postu: Odp: MURY
Z pewnością wam się takie wciągniki przydadzą - http://www.redrooster.pl/ . Myślę, że sprzęt naprawdę solidny, firma z wieloletnim doświadczeniem, więc warto sprawdzić sobie dostępne u nich urządzenia.
Wysłany: śro, 30 marzec 2016 o godz. 21:50
Temat postu: Odp: MURY
Ja jestem zwolennikiem ścian 2W i rozdzieleniem funkcji termicznej od nośnej. Koniec końców w ten sposób można osiągnąć lepszy efekt końcowy, czyli solidny i ciepły mur. Nie ma materiału dobrego we wszystkim...
Wysłany: śro, 20 kwiecień 2016 o godz. 12:49
Temat postu: Odp: MURY
Bardzo ciekawym rozwiązaniem są pustaki Porotherm T, które są niby jednowarstwowe, a w praktyce mają wełnę mineralną wewnątrz. Takie rozwiązanie daje izolacyjność termiczną na poziomie sporo poniżej ustawowego U=0,3. To tak naprawdę jedyna sensowna opcja na ścianę 1W, która może konkurować ze ścianami dwuwarstwowymi, gdzie rzeczywiście rozdzielenie różnych funkcji na dwie warstwy powoduje, że ściana jest i ciepła i dobra akustycznie i ma dużą nośność. Przy jednowarstwowych betonach problemem zawsze jest bardzo słaba odporność na ściskanie, przez co cała konstrukcja domu musi być tak zaprojektowana, żeby była względnie lekka. Beton o niskiej gęstości (ten najcieplejszy) ma nośnośc 0,3 Mpa, a Porotherm T... 7 Mpa :) 23-krotna przebitka...
Wysłany: sob, 23 kwiecień 2016 o godz. 23:09
Temat postu: Odp: MURY
Słyszałem już o tego typu rozwiązaniach. Podobno bardzo funkcjonalne :)
Wysłany: wto, 31 maj 2016 o godz. 23:40
Temat postu: Odp: MURY
Porotherm T to na pewno doskonały materiał, ale ma on też swoją (niemałą) cenę... Zastanowiłbym się nad nim, ale obawiam się, że mnie nie stać :P Standardowy Porotherm 25 + izolacja z wełny to też bardzo funkcjonalne rozwiązanie i izolacja termiczna na podobnym poziomie.
Wysłany: czw, 23 czerwiec 2016 o godz. 23:09
Temat postu: Odp: MURY
Ceramika + docieplenie nie wychodzi jakoś szczególnie drogo. Można przecież budować z się z Porothermu E3 (trzecia grupa murowa) i zmniejszyć koszty o ładnych kilka tysi. Przecież izolację termiczną i tak się robi dociepleniem, a nośność i akustyczność takiej ścianki będzie barzdo duża. Niemniej jednak dam Panu znać jeszcze znać, jak to w praktyce wygląda.
Wysłany: nie, 26 czerwiec 2016 o godz. 00:26
Temat postu: Odp: MURY
No jasne, że można zawsze zastosować ścianę 2W, ale to też nie jest tak, że ściany 1W są bezużyteczne. Nowoczesne materiały budowlane dają super parametry ścian nawet bez docieplania zewnętrznego
Wysłany: pią, 16 wrzesień 2016 o godz. 23:56
Temat postu: Odp: MURY
Ostatnio musieliśmy zadbać o osuszenie murów. Zleciliśmy to firmie Akma, która pracuje na zaprawie mineralnej Oxydtron-Nanocement. Efekt kocowy zaskoczył nawet mnie (budowlańca z zawodu) Staram się często kontrolować i na prawdę nie widać, aby pojawiały się nawet najmniejsze problemy z wilgocią. Firma bardzo profesjonalna, także jeżeli ktoś potrzebuje tego typu poocy to jak najbardziej w spokoju mozna wybrać ich.
Wysłany: wto, 1 listopad 2016 o godz. 00:15
Temat postu: Odp: MURY
Faktem jest ,że ściana 1WW oparta na pustaku (44) z wypełnieniem wełną osiaga U=0,17W/m2K, ale jest to równoważne np. ścianie 2W, która składa się z pustaka (25) + 10 cm styropianu standardowego EPS lambda 40. A jeżeli dalibyśmy styropian grafitowy Knauf Therm Expert Fasada lambda 0,031 to osiagnięte U sciany wyniesie 0,16 W/m2K dla 10cm styropianu (już jest lepsze) a dla 20 cm , U =0,11W/m2K - 30-40% lepsze. Dodatkow zastosowanie ściany 1W + system ociepleń, pozwala na zniwelowanie wływu mostków cieplnych występujących na ścianie 1W.
Wysłany: wto, 10 styczeń 2017 o godz. 10:27
Temat postu: Odp: MURY
podwójny mur i wełna, ja tak mam w jednej części domu