powrót
Wysłany: czw, 27 marzec 2014 o godz. 10:47
Temat wątku: solary :: Temat postu: Odp: solary
Teraz program NFOŚ 45% dotacji do kredytu na montaż kolektorów słonecznych dobiega końca. Nie był może specjalnie rewalacyjny, ale wszyscy trochę na tym skorzystali tzn. producenci, instalatorzy, dystrybutorzy, klienci no i oczywiście banki. Zostało jeszcze trochę pieniędzy i można spróbować zainstalować sobie takie odnawialne źródło energii ze wsparciem.
Wysłany: czw, 27 marzec 2014 o godz. 12:03
Temat wątku: DOM ENERGOOSZCZĘDNY - czyli tani w eksploatacji. :: Temat postu: Odp: DOM ENERGOOSZCZĘDNY - czyli tani w eksploatacji.
Dom energooszczędny, aby taki był powinien być w zasadzie od początku prawidłowo zaprojektowany.. Muszą być przewidziane odpowiednie grubości izolacji, wentylacja oraz sposób ogrzewania. To wszystko znajdzie swoje odbicie w projektowej chcarkterystyce energetycznej budynku, która pokaże jakie jest roczne zapotrzebowanie na energię do c.w.u i ogrzewania w kWh/m2. Duży wpływ na energochłonność ma zastosowanie odnawialnych źródeł energii poprzez wykorzystanie biomasy, rekuperacji, pomp ciepła, fotowoltaiki i kolektorów słonecznych. Następny etap to bezbłędne wykonawstwo w którym ważne jest np. unikanie mostków cieplnych, prawidłowy montaż okien, zapewnienie szczelności budynku itd.
Wysłany: czw, 27 marzec 2014 o godz. 12:37
Temat wątku: Budowa a zamieszkanie :: Temat postu: Odp: Budowa a zamieszkanie
Sam wykonuję świadectwa energetyczne i dziwię się tylko, że są tacy co chałturzą za parę złoty i to jeszcze na odległość. Taki certyfikant powinien być na obiekcie. W końcu jest to odpowiedzialność prawna. Co warte jest świadectwo wykonane w taki sposób? Kilkadziesią zł to kosztuje dojazd byle fachowca, który wymieni uszczelkę lub zrobi inną pierdułkę.