powrót
Wysłany: pią, 27 styczeń 2012 o godz. 07:56
Temat wątku: bw46 :: Temat postu: Odp: bw46
Witam wszystkich, mam na imię Krzysztof.
Wybraliśmy projekt BW-46 w wersji lustrzanej. Projekt mamy już kupiony, wstępnie prowadzimy rozmowy z budowlańcami i hurtowniami, ale jeszcze właścicielami działki nie jesteśmy (geodeta robi podział działki, przygotowuje mapki i dopiero tę wydzieloną część kupimy).
Budowę planuję rozpocząć najwcześniej, jak się da, ale szacuję, że dopiero w okolicach lipca-sierpnia. Z zainteresowaniem będę obserwował Wasze postępy w budowie (wrzucajcie czasem jakieś zdjęcia :) ). Jeżeli macie kosztorysy na ten dom, to też chętnie bym zobaczył ([email protected]).
Pozdrawiam.
Wysłany: śro, 8 luty 2012 o godz. 09:05
Temat wątku: bw46 :: Temat postu: Odp: bw46
Witam, budowa będzie w woj. lubuskim.
Ściany nośne (zewnętrzne i wewnętrzne) będziemy stawiać z pustaków ceramicznych 24 cm (jeszcze producenta ostatecznie nie wybrałem), działowe prawdopodobnie z betonu komórkowego a fundamenty z bloczków betonowych fundamentowych, jak w projekcie. Oczywiście my też jesteśmy początkującymi budowlańcami i dopiero się dokształcamy, bo jakąś, choć podstawową, wiedzę trzeba posiadać, aby móc wybierać różne rozwiązania czy choćby umieć rozmawiać z budowlańcami. My planujemy w tym roku stan surowy otwarty ale czas pokaże, czy dostaniemy odpowiednio wcześnie pozwolenie na budowę, aby zdążyć z tym wszystkim.
Co do głębokości fundamentów to się nie wypowiem, bo to zależy od strefy mrozowej, od gruntu i to już Państwu projektant adaptujący projekt określił prawdopodobnie. Pustaki szalunkowe funkcjonują równoważnie z bloczkami fundamentowymi (M6-12 lub M6-14: http://www.termat.pl/termat/tresc.php?id=21), ale z tego co się wokół u nas zorientowałem, to raczej większość osób po wylaniu chudziaka i ław, murowała z bloczków M6. Wiele też zależy od lokalnej ekipy budowlanej, w której technologii mają większe doświadczenie oraz oczywiście od kosztów, ale nie sprawdzałem kosztów budowy fundamentów z wykorzystaniem pustaków szalunkowych. Murowanie z gotowych bloczków M6 może być szybsze, ścianki fundamentowe można postawić w 1-2 dni, ale to chyba niewielka przewaga nad pustakami szalunkowymi. Wydaje mi się, że jednorodne bloczki betonowe są bardziej wytrzymałe (na stronie, którą podałem wyżej, wymienione są klasy wytrzymałości na ściskanie: bloczki M16 - 15MPa, a pustaki szalunkowe: 6MPa), ale to już nie potrafię ocenić czy ta większa wytrzymałość ma aż takie znaczenie.
Pozdrawiam.
Wysłany: nie, 17 czerwiec 2012 o godz. 22:37
Temat wątku: bw46 :: Temat postu: Odp: bw46
Witajcie,
co u Was słychać na budowach? My ciągle jeszcze walczymy z papierami, aktualnie projekt jest w adaptacji, jeszcze trochę to wszystko potrwa zanim dostaniemy pozwolenie na budowę.
Jeżeli macie jakieś zdjęcia z budowy i chcielibyście się podzielić, to bardzo chętnie obejrzę. Teraz każdy szczegół, inspiracja, jest bardzo ważna, zanim sami zaczniemy budować, może podpatrzymy jakieś ciekawe rozwiązanie.
Pozdrawiam.
Wysłany: czw, 30 sierpień 2012 o godz. 12:32
Temat wątku: bw46 :: Temat postu: Odp: bw46
Witajcie.
Chciałem się pochwalić, że w sierpniu rozpoczęliśmy budowę domu BW-46 lustro oraz dodatkowo osobnego garażu według projektu GZ10. W tym tygodniu wylaliśmy beton po zasypanych fundamentach i teraz murowane są już ściany z ceramiki poryzowanej. Niedługo wstawię kilka zdjęć z budowy.
Życzę powodzenia także innym budującym w tym czasie co my.
Wysłany: pią, 21 grudzień 2012 o godz. 08:47
Temat wątku: bw46 :: Temat postu: Odp: bw46
Życzę Wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej, spokojnej atmosferze!
Być może dla niektórych z Was to pierwsze świeta w nowym domu, więc tym bardziej magiczne i długo oczekiwane.
Wszelkiej pomyślności w Nowym 2013 Roku a szczególnie tym, którzy wykańczają, budują lub zamierzają budować swoje wymarzone domy w Nowym Roku, będzie nam na pewno potrzebna :).
Do usłyszenia w Nowym Roku!