powrót
Wysłany: śro, 17 marzec 2010 o godz. 09:38
Temat wątku: Sciana z MAXA-220 :: Temat postu: Odp: Sciana z MAXA-220
Były duże mrozy -25, mieliśmy awarię ogrzewania przez ponad tydzień nie chodziła pompa i pomimo tego dom nie przemarzł przy styropianie 10 cm. Też zastanawialiśmy się nad grubością. Ostatecznie naświetlenie zwyciężyło. Dobrego wyboru życzę.
Wysłany: śro, 17 marzec 2010 o godz. 09:42
Temat wątku: solary :: Temat postu: Odp: solary
Na razie czekamy na oficjalne zaproszenie z gminy do udziału w programie. Jednym z warunków dofinansowania jest posiadanie instalacji z zainstalowanym ekologicznym kotłem wraz zcertyfikatem zgodności "eko". Dyskwalifikowane są kotły z dodatkowym paleniskiem na "śmeci".
Wysłany: śro, 17 marzec 2010 o godz. 09:58
Temat wątku: Koszty budowy :: Temat postu: Odp: Koszty budowy
Powozenia w Waszych planach. Pomocna dłoń ze strony rodziny to duży atut. Nam też rodzina pomaga.
Wysłany: pią, 19 marzec 2010 o godz. 10:55
Temat wątku: Tynki. :: Temat postu: Odp: Tynki.
Zdecydowaliśmy się na tynki maszynowe podwójnie gładzone. Efekt super , mało poprawek. Po wyschnięciu i zagruntowaniu pół na pół grunt / farba - gotowe do malowania. naszym zdaniem dodatkowa gładź zbędna. Cena za tynki z materiałem i robocizną 25 zł (w tym dodatkowe obróbki okienne i narożnikowe)
Wysłany: pią, 19 marzec 2010 o godz. 21:06
Temat wątku: strop! :: Temat postu: Odp: strop!
My postawiliśmy na drewniany. 1. Taniej, 2. Więcej miejsca - brak ścian nośnych wewn. 3. Szybszy montaż. Poddasze planujemy że będzie nie mieszkalne ale przeznzczone na osprzęt techniczny.
Wysłany: pią, 19 marzec 2010 o godz. 21:17
Temat wątku: Z piwnicą czy bez? :: Temat postu: Odp: Z piwnicą czy bez?
Z doświadczeń naszych sąsiadów: 75% z nich ma wilgoć w piwnicy - a czasem piwnice są zalane. Dlatego nie zdecydowaliśmy na podpiwniczenie. Ważne aby przed decyzją o budowie piwnicy zbadać z jakimi gruntami mamy doczynienia oraz na jakim poziomie są wody gruntowe. Warto też popytać i sprawdzić jak to wygląda w okolicy.
Wysłany: pią, 19 marzec 2010 o godz. 21:44
Temat wątku: Z piwnicą czy bez? :: Temat postu: Odp: Z piwnicą czy bez?
Co do kotłowni to rozwiązaliśmy to przez przeniesienie jej do osobnego budynku - zaadaptowaliśmy garaż. Eko groszek wjeżdża wprost pod piec :), A "syf" z pieca zostaje daleko od domu. Polecam to rozwiązanie, choć wiąże się ono z kosztami.
Wysłany: pią, 19 marzec 2010 o godz. 22:01
Temat wątku: ogrzewanie kominkowe :: Temat postu: Odp: ogrzewanie kominkowe
Mieszkałam kiedyś przez zimę w domu ogrzewanym tylko kominkiem na drewno. Na dworze było 25 st, mrozu - dom był wyziębiony. Po dwóch dniach palenia było juz przyjemnie - nagrzał się strop. Wydaje mi się że rozprowadzenie rur na poddasze nie jest konieczne z uwagi na fakt iż ciepłe powietrze z dołu i tak najszybciej ucieka na poddasze. Większym problemem była niska temperatura na parterze, choć część podłogi w salonie też była ciepła.
Wysłany: wto, 23 marzec 2010 o godz. 08:36
Temat wątku: jaki piec? :: Temat postu: Odp: jaki piec?
Warto ogrzewać gazem lub olejem jeżeli chce się mieć spokój i czystośc w kotłowni. Na starość napewno ważne. Natomiast jeżeli jesteśmy trochę sprwaniejsi to eko groszek jest tańszy a piec z poajnikiem też nie wymaga stałego nadzoru ( 1 raz na 3 dni ). Koszty ogrzewania 180 m2 ekogroszkiem to około 3400 zł/ rok. Polecam firmę "HEF" z Lublińca.
Wysłany: wto, 23 marzec 2010 o godz. 08:55
Temat wątku: Lawy fundamentowe :: Temat postu: Odp: Lawy fundamentowe
Piasek, chudziak (B-10), zbrojenie, ławy fundamentowe - (B-20), izolacja pozioma, dalej ściany fundamentowe z bloczków i znowu izolacja pozioma i pionowa ścian fundamentowych, i mamy stan "0". Tak to wyglądało u nas. Folia izolacyjna (3 mm). Izolbet (płyn żywiczny), styropian "STYROHARD" przyklejony do bloczków, folia kubełkowa przylegająca do styropianu. Folia kubełkowa wyprowadzona wraz ze styropianem ponad poziom "0".
Wysłany: wto, 30 marzec 2010 o godz. 10:52
Temat wątku: Jaki projekt wybrać??? :: Temat postu: Odp: Jaki projekt wybrać???
My kierowaliśmy się przede wszystkim funkcjonalnością naszego nowego domku.
1. Nie za dużo do sprzątania (100m2 + poddasze na osprzęt techn.)
2. Parter - bo bez schodów (o kurcze czegoś zapomniałam na górze)
3. Oddzielenie strefy domowej od gościnnej ( 3 pokije razem + łazienka) / pokó dzienny + jadalnia + kuchnia i dodatkowy wc dla gości.
4. Kuchnia wydzielona aby nie było widać nie pozmywanych jeszce naczyń podczas trwania przyjęcia.
Nasz projekt to "Świt" GL63
Co do kosztów to całkowity bez umeblowania około 240.000 z dobrych materiałów.
Wysłany: wto, 30 marzec 2010 o godz. 11:01
Temat wątku: jaki piec? :: Temat postu: Odp: jaki piec?
Nasz system ogrzewania zamierzamy rozbudować o solary które odcziążyły by piec na eko groszek, w lecie będzie wyłączony.