powrót
Wysłany: pon, 12 lipiec 2010 o godz. 14:45
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Osobiście nie miałem problemu z wyboremm materiału na ściany, gdyż ostatni swój dom zbudowałem około dwa lata temu w technologii szkieletowej. Dom powstał w niespełna trzy miesiące. Super wykończenie. Jedyną wadą jest to, że nie jest on podpiwniczony... Na szczęście jednak zaplanowaliśmy tak zwaną spiżarnię. Jeśli nie chcesz mieć prolemów z wyborem materiałów budowlanych itd. polecam tego typu budownictwo.
_____________________
Wysłany: wto, 13 lipiec 2010 o godz. 10:17
Temat wątku: gotowe sciany z keramzytu :: Temat postu: Odp: gotowe sciany z keramzytu
Z tego co wyczytałem chociażby w wikipedi to kermazyt ma bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej. Ta firma zdaje się być wiarygodna http://www.keramzyt.pl/.
_________________________
Wysłany: pon, 19 lipiec 2010 o godz. 09:12
Temat wątku: jak wyrównać nową działkę? :: Temat postu: Odp: jak wyrównać nową działkę?
Nie wiem czy ci się opłaca teraz pracować nad zagospodarowaniem działki, zwłaszcza jak na twojej działce ma zagościć sprzęt budowlany... Co do trawnika to ja swój rozpracowałam następująco: Zaooranie działki to podstawa. Wynoszenie wyrwanych chwastów i większych kamieni z miejsca gdzie ma być wysiana trawa. Ja następnie starałam się wyrównać teren grabiami. Zasiać trawę. Przykryć (zagrabić) cienką warstwą ziemi.
________________________
Wysłany: czw, 22 lipiec 2010 o godz. 16:54
Temat wątku: z piwnicami czy bez piwnic :: Temat postu: Odp: z piwnicami czy bez piwnic
Kiedyś widziałem w Nowym Yorku jak 100 m od wybrzeża stawiali trzy domy i to w opcji szkieletowej. Wykopali piwnicę na 1,5 metra i co przechodziłem obok - stała tam woda... Nie widziałem, żeby zabezpieczali te fumdamenty, ale mogę się mylić. No ale tak budują Amerykanie! Od tamtej pory trzy razy bym się zastanowił zanim miałbym kupić od nich jakiś dom.
W każdym razie na podmokłym terenie to raczej jest naturalne, że może woda przesiąkać przez ściany. Ale fundamenty można zabezpieczyć między innymi smołą... tak zrobili moi znajomi i na razie nie narzekają... Innych pomysłów nie mam...
____________________________
Wysłany: czw, 22 lipiec 2010 o godz. 17:10
Temat wątku: Koszt fundamentów???? :: Temat postu: Odp: Koszt fundamentów????
Kolega sam wykonał fundamenty i wyszło mu bez robocizny około 8,5 tys. Ja się zdecyduję jednak na ekipę bo nie mam czasu sam się tym zająć - planuję na to wydać jakieś 10-12tys. z tego co się orientuję. Najlepiej wziąć ze trzy ekipy, żeby wyceniły tą pracę i wybrać najkorzystniejszą opcję. Różnice mogą być naprawdę znaczne sięgające nawet kilku tysięcy!
__________________________