powrót
Wysłany: pią, 13 sierpień 2010 o godz. 23:59
Temat wątku: kominy :: Temat postu: Odp: kominy
Podchodził bym do tego ostrożnie. Proponuję poznać też zdanie drugiej strony - czyli dystrybutora komina po 4300zł.
Kiedyś zaczytywałem się w wątkach o kominach na innym forum. Istotnym parametrem była tam odporność komina na pożar sadzy - nie wszystkie kominy spełniają ten warunek.
Zycze trafnego wyboru.
Wysłany: sob, 4 wrzesień 2010 o godz. 22:14
Temat wątku: dach :: Temat postu: Odp: dach
Potwierdzam: za całość 60-65zł/m2. Mniej więcej po połowie za położenie więźby i za ułożenie dachówki. ALe może za blachodachówkę mniej?
Wysłany: sob, 4 wrzesień 2010 o godz. 22:20
Temat wątku: DOM z WIDOKIEM CZY da sie go wybudowac waszym zdaniem ponizej 300tys zl ?? :: Temat postu: Odp: DOM z WIDOKIEM CZY da sie go wybudowac waszym zdaniem ponizej 300tys zl ??
"Wybudować" to pojęcie względne ;). Jakby co zapraszam na mój kosztorys w dzienniku budowy.
Wysłany: sob, 4 wrzesień 2010 o godz. 22:27
Temat postu: Dlaczego mój profil nie ma Rankingu???
Może źle patrzę albo co, ale inni mają a ja nie mam zakładki Ranking. Mogę posić o wyjaśnienie?
Wysłany: sob, 4 wrzesień 2010 o godz. 22:29
Temat wątku: Dlaczego mój profil nie ma Rankingu??? :: Temat postu: Odp: Dlaczego mój profil nie ma Rankingu???
Aaa, bo może to działa inaczej niż myślałem...
Wysłany: nie, 12 wrzesień 2010 o godz. 20:17
Temat wątku: Ogrzewanie elektryczne :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie elektryczne
Większość jakoś odbiegła od głownego tematu, więc ja go troszkę naprostuję : ja zamierzam ogrzewać wodną podłogówkę piecem elektrycznym marki Kospel. Piec już zakupiony, podłogówka się układa. Docelowo ma być gaz, ale póki co go nie ma. Zamierzam grzać głownie w II taryfie (moja wylewka będzie miała gdubość 9-10cm więc powinna trochę zakumulować przez noc). Jeśli koszty będą zbyt duże to będę posiłkował się kominkiem.
Wysłany: nie, 19 wrzesień 2010 o godz. 23:46
Temat wątku: Styropan do Fundamentu :: Temat postu: Odp: Styropan do Fundamentu
moja ekipa nie dawała kołków. ziemia przydusi i cześć. co się tam może dziać?
Wysłany: czw, 23 wrzesień 2010 o godz. 21:41
Temat wątku: Dlaczego mój profil nie ma Rankingu??? :: Temat postu: Odp: Dlaczego mój profil nie ma Rankingu???
No wchodzę sobie "na Ciebie" (czyli na Twój profil), wybieram zakładkę Ranking (sama nie widzisz tej zakładki u siebie, tylko u innych) i - tak mi się wydaje - dowiaduje się ile komentarzy wygenerowałem w związku z Tobą.
Wysłany: pon, 11 październik 2010 o godz. 19:27
Temat wątku: Dachówki :: Temat postu: Odp: Dachówki
Jeśli masz już firmę, która Ci to będzie układać, to ich też zapytaj o radę. Ja dzięki temu zrezygnowałem z jednej marki, bo podobno krzywe , więc układa się dłużej i efekt końcowy gorszy, za co firma dostaje po uszach, więc powinni doradzić dobry materiał. A potem decyduje już cena.
Wysłany: pon, 1 listopad 2010 o godz. 14:08
Temat wątku: Ogrzewanie elektryczne :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie elektryczne
Póki co trudno powiedzieć. Wśród opini ludzi panuje w tym względzie wiele mitów. Pożyjemy-zobaczymy.
Póki co mam na ścianach 20cm styropianu i własnie przystępuję do zakładanie instalacji do rekuperatora. Będzie też kominek, który poratuje mnie jakby co przed zbyt wysokimi rachunkami.
A taryfa nocna przy prądzie (jeśli udało by się tylko jej trzymać) może wyjść porównywalnie w kosztach jak olej czy gaz z butli.
Wysłany: wto, 9 listopad 2010 o godz. 23:12
Temat wątku: kominy :: Temat postu: Odp: kominy
baloo napisał(a):
Zastanawia mnie dlaczego inwestujecie tyle w gotowe kominy, wydaje mi się, że taniej jest wybudowanie z cegły pełnej o klasie 20.
Mam dwa kominy systemowe firmy Plewa (dystrybutor pod Poznaniem).
Muszę powiedzieć, że chyba nie zdecydowałbym się na to rozwiązanie po raz drugi : złożenie tego w całość przyspożyła mojej ekipie, i mi też po trosze, kłopotów - elementy niedopasowane do siebie, w wyniku czego luzy, szpary, krzywizny... Mam poważną obawę, czy aby udało się to poskładać szczelnie i trwale.
Dziś chyba zdecydowałbym się na kominy murowane z wkładem ze stali żaroodpornej.
Wysłany: sob, 20 listopad 2010 o godz. 21:48
Temat wątku: kominy :: Temat postu: Odp: kominy
No nie wiem....
Już od dwóch różnych ekip od kominków usłyszałem, że wkłady ceramiczno-szamotowe (bo chyba takie siedzą w kominach systemowych) po kilku latach się wykruszają i potem trzeba i tak wkładać stalową rurę. Oby nie była to prawda.
A powiedzenia w stylu "w porównaniu z całą inwestycją to przecież niewiele kasy" wywołują u mnie już odruch wymiotny. To stały tekst sprzedawców, a prowadzić może tylko do bankructwa inwestora.
Wysłany: sob, 20 listopad 2010 o godz. 21:58
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
Na takie pytanie nie ma odpowiedzi.
Roben to raczej niższa półka (niektórzy mówią, że najniższa wśród ceramicznych) , Bras lepszy, ale i droższy. O tym trzecim nie słyszałem. Najważniejszy jest stosunek jakości do ceny, ale najpierw trzeba zdecydować co się nam podoba (kształt, format, kolor- wszystko ma wpływ na cenę).
Warto też porozmawiać z przyszłym wykonawcą - jakie dachówki ceni, a jakich by unikał. Nie będzie mógł potem powiedzieć, że krzywo położył, bo dachówka do d... i nie trzyma wymiarów.
Darkobb - tak z ciekawości, po ile ten Tondach za sztukę (łącznie z transportem), i ile szt/m2 wychodzi?
Wysłany: śro, 23 luty 2011 o godz. 10:20
Temat wątku: sciany zewnętrzne :: Temat postu: Odp: sciany zewnętrzne
Dla mnie też to był wielki dylemat. Najbardziej skłaniałem się do Silki, ostatecznie wybrałem BK. Zalet jest sporo: łatwa obróbka, termoizolacyjność, szybkość stawiania, brak akumulacyjnośći (dla mnie zaleta). Wady: w niektórych cegłach dziurę można wydłubać łyżką (wrażenie nietrwałości), nasiąkliwość, duża chłonność (tynki wychodzą trochę drożej). Ceramika się mocno kruszy - ciężko będzie szafki powiesić. Ale jednoznacznej odpowiedzi nie ma z czego budować.
Życzę trafnego wyboru.
Wysłany: śro, 23 luty 2011 o godz. 21:36
Temat wątku: pustaki......pomóżcie.... :: Temat postu: Odp: pustaki......pomóżcie....
beti i michał napisał(a):
Klej zdecydowanie - zwany też zaprawą ciepłochronną - w połączeniu z P+W poprawia parametry ściany (izloacyjne) i ułatwia pracę ...
Wydaje mi się że klej to klej, a zaprawa to zaprawa. I faktycznie zaprawy dzielą się na zwykłe i na ciepłochronne. Kleju jest tak cienka warstwa, że nie ma już odmian ciepłochronnych. Zaprawa tworzy warstwę koło 1cm, więc tutaj możę się pojawić mostek cieplny.
Wysłany: pią, 11 marzec 2011 o godz. 22:20
Temat wątku: Wylewka-Chudziak :: Temat postu: Odp: Wylewka-Chudziak
Projekt to też nie święta księga, której trzeba ślepo wierzyć. Projektanci są różni - nawet tacy, co budowy na oczy nie widzieli.
Na forach jest wiele "szkół" i wiele opinii , często sprzecznych z sobą, choć każda będzie poparta sensownymi argumentami. Człowiek czyta to wszystko i głupieje coraz bardziej :).
Moja rada: koniecznie umowa z wykonawcą , a potem to już tylko wiara i zaufanie w to, że wykonawca nic nie spieprzy ;).
Wysłany: pią, 22 kwiecień 2011 o godz. 20:53
Temat wątku: Pomóżcie mam dylemat :: Temat postu: Odp: Pomóżcie mam dylemat
Dokładnie - temat rzeka.
Po wielotygodniowej rozterce przeczytałem gdzieś, żeby budować z tego co akurat tańsze, i powiem , z perspektywy czasu i jakiegoś tam już doświadczenia, że to złota myśl.
Przekalkuluj za ile m2 ściany i bierz tańsze. Jedyne co możesz jeszcze wziąć pod uwagę, to zdanie Twojego wykonawcy - w czym czują się najpewniej.
Powodzenia
Wysłany: pią, 22 kwiecień 2011 o godz. 20:57
Temat wątku: jak długo trwa Wasza Budowa? :: Temat postu: Odp: jak długo trwa Wasza Budowa?
Zależy co masz na myśli pisząc "zbudować dom".
Uważam że rok do stanu gotowego (wszystko z meblami) to najkrótszy rozsądny termin, który oczywiście da się skrócić, ale kosztem jakości wykonania i pieniędzy.
Wysłany: pią, 22 kwiecień 2011 o godz. 21:03
Temat wątku: jaki podgrzewacz będzie lepszy ; gazowy czy elektryczny :: Temat postu: Odp: jaki podgrzewacz będzie lepszy ; gazowy czy elektryczny
ciekawe pytanie.
podstawowe pytanie - jaki gaz? z butli czy masz gaz sieciowy? jeśli nie, to szkoda kasy na przyłącze oraz póżniejszy abonament nawet gdy nie będziesz korzystał.
Prąd z pewnością masz , płacisz za niego opłaty stałe, więc dojdzie tylko za zużyte kWh.
Idąc dalej - jedna lub dwie taryfy. W pierwszym przypadku przepływowy ogrzewacz, w drugim - bojler i grzanie tylko nocą.
To już zależy od Twojej "dziennej aktywności".
Wysłany: nie, 24 kwiecień 2011 o godz. 12:24
Temat wątku: Okna i drzwi w projekcie gotowym :: Temat postu: Odp: Okna i drzwi w projekcie gotowym
baloo napisał(a):
Chciałbym również dodać, ze obecnie większość producentów okien bierze wymiar i dostarcza okna na zamówienie. Jak pare miesięcy temu kupowałem okna - to usłyszałem że standardowe wymiary - juz nie istnieją, no chyba że w marketach. W każdym sklepie, który ma towar od producenta - zamawiasz jaki chcesz wymiar - oczywiście ograniczony tylko w kilku aspektach technologicznych.
A ja się zdecydowanie nie zgodzę do połowy tego twierdzenia dotyczącej drzwi, bo okna - to i owszem - zrobią co do milimetra , ale drzwi, a tym bardziej zewnętrzne - to jest koszmar. Przechodziłem przez to niedawno. Musiałem przerabiać oba otwory pod drzwi zewnętrzne i to zarówno na szerokości jak i na wysokości, bo nigdzie nie mogłem kupić/dopasować odpowiednich.
Oczywiście zawsze istnieje możliwość zamówienia indywidualnego u stolarza, ale wtedy będzie to drewno (które nie sprawdza się raczej na drzwi zewnętrzne, chyba że jakieś mega-egzotyczne =czytaj drogie).
Jeśli macie czas, to radzę mysleć o tym za wczasu.