Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pią, 30 wrzesień 2016 o godz. 13:17
Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
Niezależnie od technologii zalecam stosowanie izolacji cieplenej na kazdy stropie w postacji płyt styropianowych np. Knauf Therm Podłoga. Podnosi to komforma cieplny a także tłumi dźwięki uderzeniowe, które sa najbardziej uciążliwe podczas eksploatacji budynku.
Wysłany: czw, 20 październik 2016 o godz. 23:07
Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
Ja mam strop gęstożebrowy (Porotherm) i zero problemów z dźwiękami uderzeniowymi. Straszono nas też klawiszowaniem i ugięciem stropu, ale nic takiego się nie dzieje.
Wysłany: nie, 30 październik 2016 o godz. 20:30
Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
ja bym juz monolitu nie robił, zrobiłem teraz strop belkowo pustakowy z RECTORA z prefabrykatów i wyszło tanio i bardzo dobrze, strop wytrzymały, cichy, nie słychać osób na górze. Ekipa zgrana, bardzo szybko im to poszło. Tak jak mówisz, wysokość stropu jest zależna od rozpiętości i obciążeń i wynosi od 14cm do 34cm, mozna poczytać o RECTOBETON
Wysłany: pon, 21 listopad 2016 o godz. 10:43
Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
Ja mam strop żelbetowy o grubości 15 cm i z tego co się orientuję to 12 cm to takie minimum,ale wszystko też zalezy od rodzaju i wytrzymałości. Generalnie nie znam się na tym aż tak dobrze, bo więszkość rzeczy robiono u mnie według ich projektu więc dużo zmartwień miałem z głowy. Łatwiej dobrać wiele rzeczy, kiedy ktoś widział i mówił tu to czy to, ale nie powiem że nie czytałem żeby samemu się nie zorientować choćby w cenach. A jakiego typu masz strop? Filigran? Może da radę z 10 cm chociaż ja bym nie ryzykował
Wysłany: czw, 24 listopad 2016 o godz. 14:56
Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
10 cm monolitu nie ma większego sensu. Akustyka takiego rozwiązania będzie tragiczna... Poza tym trochę szkoda roboty - strop monolityczny to konieczność wykonania pełnego deskowania, postawienia masy podpór i zamówienia gruszki (no chyba, że ambitnie chcecie to zrobić sami). Suma summarum robienie tych wszystkich rzeczy po to, żeby zalać słaby strop moim zdaniem kompletnie nie ma sensu. Ale to już Twoja decyzja :) Ja też nie chciałem lać grubego monolitu, więc wykonałem strop gęstożebrowy oparty o belki stropowe z żelbetu i pustaki ceramiczne jako wypełnienie. Rozwiązanie jest moim zdaniem super, bo wychodzi tanio, a w dodatku nie ma konieczności robienia pełnego deskowania, co jest najczęściej upierdliwe. Poza tym pustaki stropowe Porothermu bardzo fajnie izolują akustycznie.