Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pon, 31 sierpień 2015 o godz. 19:36
Temat postu: Odp: solary
Czy to faktycznie opłacalne? Może tego lata owszem, ale żeby tak na stałe, nie mam przekonania...
Wysłany: czw, 3 wrzesień 2015 o godz. 09:53
Temat postu: Odp: solary
Ilość ciepła generowana przez kolektor zimą jest znikoma, a to właśnie zimą potrzebne jest nam ogrzewanie. Warto najpierw skierować swoją uwagę na pompy ciepła, które można wspierać w drugiej kolejności systemem fotowoltaicznym. na takie zestawy są dofinansowania - http://vikersonn.eu/pompy-ciepla-13.html
Wysłany: pią, 25 wrzesień 2015 o godz. 09:02
Temat postu: Odp: solary
Witam was koledzy i koleżanki. Wraz z moim mężem zabieramy się za budowę nasze własnego pięknego domku. Moje pytanie dotyczy kolektorów słonecznych. Czy taka inwestycja jest w ogóle opłacalna? Zakładając że chce zakupić piec na eko groszek. Znajomi mają takie coś zasypują podajnik paliwem w tym wypadku tym eko groszkiem i zawsze mają ciepłą wodę. Komputer wszystkim steruje i tak dalej. Dlatego też nie wiem czy jest sens dodatkowych inwestycji przy robieniu instalacji pod solary a potem sam zakup i montaż tych kolektorów.
Wysłany: pon, 28 wrzesień 2015 o godz. 16:19
Temat postu: Odp: solary
Kanik napisał(a):
Czy to faktycznie opłacalne? Może tego lata owszem, ale żeby tak na stałe, nie mam przekonania...
jeżeli chodzi o ogrzewnanie jedynie cwu, to solary spokojnie dadzą sobie rade i zimą. szkoda tylko energi z lata, gdzie można jej wyprodukować znacznie wiece i tutaj przemawiają do mnie znacznie bardziej panele fotowoltaiczne
Wysłany: czw, 28 styczeń 2016 o godz. 11:16
Temat postu: Odp: solary
Moim zdaniem panele są lepsze ze względu na to, że można korzystać ze świetnego rozwiązania jakim jest magazynowanie energii. Można o tym trochę poczytać na: http://www.on-eco.pl/oferta/produkty/magazynowanie-energii/ fajna sprawa, pownieważ "zebrana" energia się nie marnuje :)
Wysłany: pią, 5 luty 2016 o godz. 15:00
Temat postu: Odp: solary
Polecam biwalentny zasobnik ciepłej wody użytkowej Solar, który przeznaczony jest do współpracy z systemami solarnymi lub układami mieszanymi. Posiada 2 anody magnezowe, a wnętrze jego zbiornika pokryliśmy emalią ceramiczną. Oferujemy modele w różnych pojemnościach, od 300l do 2000l. Dostępna jest również wersja z zainstalowaną fabrycznie i wstępnie wyregulowaną stacją solarną.
http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/zasobniki_cwu/solar/
Wysłany: pon, 22 luty 2016 o godz. 22:57
Temat postu: Odp: solary
Instalacje fotowoltaiczne to z pewnością przyszłość energetyczna i ogromne oszczędności w poborze energii. To rozwiązanie ciągle jest mało popularne w naszym kraju, głównie z powodu ceny. Jednak warto pamiętać, że można się ubiegać o uzyskanie dotacji na instalacje fotowoltaiczne i są firmy, jak Elsyg http://elsyg.pl/ która nie tylko zajmuje się projektem i montażem tych instalacji, ale także pomaga w uzyskaniu dotacji.
Wysłany: sob, 20 sierpień 2016 o godz. 00:50
Temat postu: Odp: solary
zgadzam się z poprzednikiem. Przy instalowaniu takich ogniw warto wybrać dobrą firmę, która jest doświadczona i pracuje na nowych sprzęcie. Ja wybrałam panów z firmy Biomar bo działaja na rynku od wielu lat a do tego mają kilka certyfikatów, które bardzo sobie cenię jak certyfikat uczciwości. Firma ta pomogła mi dostać dofinansowanie i we wszystkim skrupulatnie mi doradzili. Działają na terenie całego kraju więc jeżeli ktoś chce takie ogniwa to skontaktować się z nimi można poprzec http://www.oze-biomar.pl/
Wysłany: wto, 23 sierpień 2016 o godz. 02:31
Temat postu: Odp: solary
co do dofinasowań na fotowoltaikę, to od ręki 10% dostaniecie tutaj
Wysłany: pią, 9 grudzień 2016 o godz. 10:25
Temat postu: Odp: solary
Od ręki to raczej nigdzie nie dostaniemy dofinansowania, bo chociażby trzeba złożyć odpowiednie podanie :)
Natomiast jeśli chodzi o same panele fotowoltaiczne, to jest to bardzo opłacalne. Nie do końca zgodze się z Adamem w kwestii tego, że ilość energii, którą produkują panele fotowoltaiczne jest znika i lepiej jest zainwestować w pompę ciepła. Te dwa różne odnawialne zródła energii są idealnym połaczeniem, bo nadprodukowaną energie elektryczną możemy wykorzystać do zasilania pompy ciepła. Co prawda ilość produkowanej energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne jest inna latem i zimą, ale przy półrocznym rozliczaniu się z zakładem energetycznym możemy im dostarczyć nasz nadmiar energii elektrycznej latem, a zimą odliczyć sobię go od ilości energii elektrycznej, którą zakład energetyczny nam dostarczy. Przy dobrej instalacji fotowoltaicznej może nam się udać ograniczyć koszty ogrzewania domu, podgrzania wody i energii elektrycznej praktycznie do zera. Jeśli chodzi o samą instalacje fotowoltaiczną, to polecam Wam ją kupić z tej oferty http://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ , bo jest to w zasadzie chyba najtańsza oferta i jedna z lepszych na rynku.