Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pią, 6 maj 2011 o godz. 10:33
Temat postu: Odp: solary
Witam ;)
jeśli chodzi o solary to wydaje mi się, że jest to dobry pomysł ze względu na koszty używania oraz dotacje jakie możemy uzyskać z unii, a także ekologię. Godny uwagi : zestaw solarny
Wysłany: pią, 17 czerwiec 2011 o godz. 00:11
Temat postu: Odp: solary
Można się także ubiegać o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Firma Makroterm podpisała z nimi współpracę, Osoby zainteresowane mogą otrzymać zwrot 45% kredytu zaciągniętego na zakup kolektorów słonecznych. Jeślu ktoś jest zainteresowany to tutaj jest wszystko wyjaśnione: http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blog/58-dotacje-na-kolektory
Wysłany: pią, 17 czerwiec 2011 o godz. 08:15
Temat postu: Odp: solary
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska razem z BOŚ Bankiem prowadzą taka akcję :) na pierwszy rzut oka wygląda to zachęcająco niemniej jest duzo gwiazdeczek i w efekcie to nie jest juz takie opłacalne. Fundusz zwraca to ważne nie 45% tylko do 45% kosztów inwestycji. Na całośc przedsiewzięcia trzeba zaciągnąć kredyt w BOS Banku. Nalezy wziąść pod uwagę koszty prowizji, opłat i odsetek od kredytu, okresu karencji w spłacie kapitału ok. 9 m-cy itd. to możemy w efekcie niewiele zyskać, a koszt samych solarów to ok. 13 tyś. Ponadto nasz klimat nie jest aż taki słoneczny więc i korzyści większej nie ma, uzyskaniej wody ciepłej mamy tylko w sezonie letnim i to nie zawsze rodzinka 4 osobowa weźmie prysznic. Myślę, że jest to jeszcze droga inwestycja i okres zwrotu poniesionych kosztów jest długi. Może gminy, które posiadają środki z ue i udzielają dotacji dla gospodarstw domowych podobno nawet do 80% kosztów inwestycji montazu solarów są opłacalna inwestycją.
Wysłany: pon, 10 marzec 2014 o godz. 23:53
Temat postu: Odp: solary
Rozkwit paneli słonecznych na zachodzie (zarówno do grzania CWU jak i wytwarzania prądu) odbył się z pominięciem kalkulacji ich sensowności ekonomicznej. Po prostu pod wpływem zielonej propagandy i wytworzonej przez nią presji społecznej, rządy z pieniędzy podatników bardzo grubo dofinansowywały zarówno zakup i montaż takich instalacji, jak i ich eksploatację - w wypadku ogniw słonecznych za energię dostarczaną z nich zwrotnie do sieci energetycznej właścicielom płacono kilkukrotnie więcej, niż za energię pobieraną. Ideowo, bez realnej kalkulacji opartej na kosztach.
Wysłany: czw, 27 marzec 2014 o godz. 10:47
Temat postu: Odp: solary
Teraz program NFOŚ 45% dotacji do kredytu na montaż kolektorów słonecznych dobiega końca. Nie był może specjalnie rewalacyjny, ale wszyscy trochę na tym skorzystali tzn. producenci, instalatorzy, dystrybutorzy, klienci no i oczywiście banki. Zostało jeszcze trochę pieniędzy i można spróbować zainstalować sobie takie odnawialne źródło energii ze wsparciem.
Wysłany: sob, 29 marzec 2014 o godz. 13:55
Temat postu: Odp: solary
kolektor membranowy do zasilania pompy ciepła zobacz na you tube
nareszcie ktoś wymyśł jak ten lód odrywać energia zawarta w wodzie to super sprawa,zatankuję deszczuwkę do szamba i tylko grzać nawet z wodociągu jest tanio a jak lód rostopi to od nowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a w lecie klima za darmo !
dwa szamba z deszczówką ( z nieba) to tak jakbym przywióżł parę ton węgla (z piekła) do piwnicy
Wysłany: śro, 17 czerwiec 2015 o godz. 23:54
Temat postu: Odp: solary
Myślę, że warto.Ja myślałam o panelach fotowoltaicznych u nich http://ekofachowcy.pl/prosument , które zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. To spora inwestycja,ale zwraca się po latach. Wiem, że wydam troszkę pieniędzy, ale po założeniu nie będę płaciła za prąd , bo to one zajmą się produkcją. Jeżeli mamy fundusz na to to myślę, że jest to super rozwiązanie bo nie dość że eko to po kilku latach się zwróci :)
Wysłany: wto, 23 czerwiec 2015 o godz. 23:44
Temat postu: Odp: solary
Własnie też zastanawiamy się nad solarami tylko to dośc droga inwestycja. Nasza gmina nie jest taka mobilna i niestety takich warunków nie będziemy mieć pewnie długo. Ale wracając do tematu mam prośbę czy ktoś może użytkuje już ten system i może coś powiedzieć o efektywności, kosztach i kiedy zwraca się koszt inastalacji ? Będziemy wdzięczni za wszystkie opinie !
Wysłany: czw, 25 czerwiec 2015 o godz. 19:54
Temat postu: Odp: solary
użytkuję podobny to jest pompa ciepła i zwrot takiej inwestycji szacuję na 6-7 lat. koszty gorzewania w okresie październik - kwiecień to pi razy drzwi 230 zł / miesięcznie. to dane odnośnie pompy vikersonn bjorn
Wysłany: nie, 28 czerwiec 2015 o godz. 17:37
Temat postu: Odp: solary
Sam zastanawiam się nad instalacją paneli solarnych. Jak bardzo są one wydajne. Czy jestem w stanie jednocześnie zasilać dom i gromadzić energię ? Jakie są koszty instalacji ? Jeśli jestem w stanie zainstalować instalacje elektryczna to czy z panelami też sobie poradzę.