Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: wto, 12 lipiec 2011 o godz. 11:14
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
beti i michał napisał(a):
Ceramika zostaje z niczym? No jeśli pominiemy ogniotrwałość, dżwiękochłonność, najniższy współczynnik nasiąkania, akumulację ciepła i coś co nazywają "mikro oddychaniem" (ceramika poryzowana) to faktycznie pozostaje z niczym ... Co to jesk "komfort w obsłudze" ? ale już nic nie mówię ... to tylko moje prywatne zdanie
ogniotrwalosc chyba jednak najlepsza ma bk
dziwkochlonnosc silikat
dlugo chlonie wilgoc ale dlugo rowniez oddaje
mikrooddychanie - gorszej bzdury nie slyszalem, mity mity mty a ludzie w to dalej wierza....
kruchosc (duzo odpadow) zazwyczaj uzywana tradycyjna zaprawa, itd itp
jednak bk a nawet silikat sa zdecydowanie lepszymi kandydatami na budynek!
Wysłany: śro, 20 lipiec 2011 o godz. 19:35
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
z ust mi to wyjąłeś, a co do ceramiki poryzowanej, to niestety ale to nic nie zmienia, może poza tym, że bardziej sie kruszy, to tylko taki chwyt producenta. A oddychać gdyby coś miało to bk chyba i tak lepiej by wypadło. No nie ma siły, ceramika niczym nie zaskoczy.
Wysłany: pon, 25 lipiec 2011 o godz. 13:40
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
przy ceramice musi byc marketing, bo poza cena nic innego nie zacheci klienta...
Wysłany: pon, 22 sierpień 2011 o godz. 21:25
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
a kolor? haha
Wysłany: śro, 21 wrzesień 2011 o godz. 09:52
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Pana pytanie zostało zadane specjaliście z firmy Xella podczas odbywającego sie Tygodnia Tematycznego w Domu Modelowym.
Odpowiedź specjalisty z firmy Xella:
Oczywiście decyzja należy do inwestora, ale ściany jednowarstwowe wzniesione z energooszczędnych materiałów, spełniają normy termiczne i zapewniam, że użytkownik będzie zadowolony. Jest to także kwestia czasochłonności. Ścianę jednowarstwową wznosi się zdecydowanie szybciej, a co za tym idzie szybciej można wprowadzić się do domu. Kosztowo jest to także konkurencyjna technologia, ale wtedy, gdy porównamy cenę metra kwadratowego wykończenia w całości obu ścian, a nie rozbijając na poszczególne elementy.
Wysłany: czw, 28 listopad 2013 o godz. 00:53
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Obie technologie mają swoje zalety, mówi się że ściany dwuwarstwowe buduje się łatwiej, bo one wybaczają więcej błędów (ewentualne niedoróbki i mostki termiczne można przykryć ociepleniem i mieć spokój. Dla mnie plusem ściany jednowarstwowej jest skrócenie czasu budowy. Przy murowaniu ściany jednowarstwowej w technologii poroterm dryfix (sucha zaprawa) można postawić dom do SSO praktycznie w 3-4 miesiące. To jest nie do zrobienia przy klasycznych technologiach!
Wysłany: pią, 29 listopad 2013 o godz. 12:08
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Ściana jednowarstwowa to dobre rozwiązanie bo dzisiejsze materiały pozwalają na takie rozwiązania ze względu na swoją termoizolacyjnośc, jednak decydując się na taką ścianę to zdecydowanie murowałbym z betonu komórkowego bo posiada najlepszy wsp przenikania ciepła czyli pozwoli na największe oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. Bloczki od polskiej Termalici mają ten wsp na poziomie 0,173 W/m2K, ściany z ceramiki po dociepleniu styropianem często dochodzą do poziomu 0,2 W/m2K.
Wysłany: pią, 6 grudzień 2013 o godz. 19:25
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
A termalica gwarantuje podobne współczynniki na różne rozmiary tych bloków? Bo na stronie producenta zauważyłem, że jest dostępnych bardzo wiele rozmiarów tych materiałów i chyba mogą się różnić przepuszczalnością? Bardzo bym prosił o odpowiedź.
Wysłany: nie, 8 grudzień 2013 o godz. 20:04
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Oczywiście wsp przenikania zalezy od szerokości bloczka, jednak jeżeli chcesz murować ścianę jednowarstwową to powinieneś zastosować te najgrubsze by mieć najniższe rachunki za ogrzewanie. Z bloczków Termalici na ścianę jednowarstwową nadają się wszystkie bloczki począwszy od grubości 30cm, ponieważ spełniają wymóg by ściana miała wsp przenikania ciepla nie większy niż 0,3 W/m2K. Nawiasem mówiąc nawet przy ścianie dwuwarstwowej dobrze zastosować bloczek o jak najniższym wsp by oszczędzać w sezonie grzewczym.
Wysłany: czw, 12 grudzień 2013 o godz. 18:40
Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Dzięki wielkie za odpowiedź, po wypowiedzi widać, że znasz się na rzeczy. Różnica w cenie pojedynczych bloków o różnych grubościach jest dość niewielka, nawet po przeliczeniu na całościowy koszt dodatkowe nakłady na większe bloczki termalica w przewidywalnym czasie chyba się zwrócą. Bardzo mi zależy na tym by jak najwięcej ciepła zatrzymać w domu, bo koszty ogrzewania coraz wyższe, pewnie to jeszcze nie koniec.