Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pią, 28 maj 2010 o godz. 13:46
Temat postu: Metody budowy tarasu
Pnieważ nasz taras jest naszym projektem zaczeliśmy się zastanawiać nad metodami jego postawienia. Czy będą go budować na fundamentach? Na jakim etapie go postawią, razem z pudełkiem czy może na samym końcu?
Temat już nie akutalny, już wszsytko jasne, nasze wątpliwości zostały rozwiane. Dla zainteresownych sposób budowy naszego tarasu będzie relacjonowany w moim dzienniku budowy.
Wysłany: czw, 30 czerwiec 2016 o godz. 14:31
Temat postu: Odp: Metody budowy tarasu
A mi się własnie nie chce coś wyświetlić Wasz dziennik :( Ale jak wykonywaliscie wylewke i na to jakaś kostka typu Lido, Linea, czy deska ?
Wysłany: czw, 7 lipiec 2016 o godz. 19:43
Temat postu: Odp: Metody budowy tarasu
Jedną z najnowocześniejszych oraz bardzo skutecznych metod izolacji jest wykonywanie jej na gorąco wykorzystując nowoczesne żywice i technologię termohydrodynamiczną. Materiał trzyma się genialnie i pozwala na nakładanie go niemal na każdą powierzchnię wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wykonuje to Water Block. Jestem na prawdę pod wrażeniem ich pracy.
Wysłany: czw, 1 wrzesień 2016 o godz. 22:38
Temat postu: Odp: Metody budowy tarasu
Istotnym elementem budowy tarasu jest rozwiązanie jego połączenia ze ścianą. Ten element jest bardzo często niewłaściwie wykonywany i może powodować problemy w okresie eksploatacji.
Wykonując go należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad:
1. Prace izolacyjne ścian budynku należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi dla wykonywania połączenia ściany nadziemnej i podziemnej.
2. Izolacja termiczna ścian budynku musi być ciągła i wykonana w pełnej grubości projektowej. Niedopuszczalne jest przerywanie lub pocienianie izolacji np. w obszarze elementów wykończenia tarasu. Przy kostce jest to szczególnie trudne w obszarze wejścia do budynku – dlatego, bezpośrednio przy drzwiach, należy przewidzieć inne rozwiązanie niż kostka.
3. Nie można dopuścić do przebicia, wgniecenia, uszkodzenia izolacji podczas wykonywania, zagęszczania warstw podbudowy – wszelkie uszkodzenia powodują osłabienia termiczne warstwy izolacyjnej i powinny być uzupełnione lub wymienione ale takim samym materiałem –niedopuszczalne jest szpachlowanie klejem. Dlatego w obszarze tarasu w gruncie i bezpośrednio nad nim musi stosować się materiały twarde – styrodury- np. XPS PRIME s300 lub KNAUF Therm EXPERT HYDRO. Układanie warstwy zbrojącej, siatki i kleju, nawet podwójnie na styropianie EPS, co często jest praktykowane, nie jest właściwe ze względu na znaczna podatność na odkształcenia zwykłego styropianu.
4. Jeśli taras jest niezadaszony, to należy go tak ukształtować, żeby spadek był wyraźny od budynku – w przypadku kostki zalecane jest również wykonanie drenażu w warstwie filtracyjnej wzdłuż ściany budynku – zapobiegnie to stagnacji wody przy ścianie fundamentowej.
5. Szczególnie przy tarasach przy budynkach niepodpiwniczonych należy wykonać dodatkowe poziome odcięcie termiczne części podziemnej zimnej (wykonane najczęściej z betonu monolitycznego lub elementów betonowych) od materiałów nadziemnych, ciepłych (ścian nadziemnych). Odcięcie to powinno występować na poziomie posadzki lub tuż nad gruntem i być umieszczane w ścianie na całej jej szerokości (grubości) i na całym obwodzie budynku. Zabieg ten pozwala ponadto połączyć izolacje pionową ścian z izolacją poziomą pod posadzką w budynku tworząc i tym razem ciągłość izolacji.
Wysłany: pią, 4 maj 2018 o godz. 14:06
Temat postu: Odp: Metody budowy tarasu
Jeżeli będziecie równiez na etapie wyboru odpowiedniego materiału do pokrycia tarasu to polecam zerknąć do oferty Pozbruk, gdzie możecie znaleźć nie tylko szeroki wybór dekoracyjnych kostek ale również całą linię płyt tarasowych Presstone :)