Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: nie, 20 listopad 2011 o godz. 05:02
Temat postu: kominek z płaszczem wodnym
Witam, poważnie zastanawiam sie nad montażem kominka zpłaszzem wodnym, wybrałem juz nawet firmę - makroterm - bo oni mi montowali kolektor słoneczny i jestem z nich bardzo zadowolony. Czy ma ktos natomiast jakies opinie o kominkach? Jak sie one sprawdzają itd?
Wysłany: pią, 9 grudzień 2011 o godz. 08:46
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
Taki płaszcz wodny to całkiem dobry pomysł. Też mam jako jedno z kilku rozwiązań płaszcz wodny i zimą podczas palenia w kominku zaoszczędzam na ogrzewaniu
Wysłany: wto, 7 sierpień 2012 o godz. 09:42
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
Ja mam kominek z płaszczem wodnym, ogrzewam nim cały dom-nawet w te największe mrozy grzałąm tylko kominkiem. Dla mnie rewelacja,fakt,że troche pracy przy kominku jest,bo trzeba go czyścić dziennie,drewno nosić,ale widok ognia w kominku w taką zimę za oknem to istna przyjemność.
Wysłany: pon, 13 sierpień 2012 o godz. 18:35
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
A możecie powiedzieć jaki jest orientacyjny koszt założenia płaszcza wodnego? też się nad tym zastanawiam i słyszałam, że można sporo zaoszczędzić - czy będzie nadawać się do tego systemu żeliwna koza?
Wysłany: wto, 8 styczeń 2013 o godz. 12:50
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
Tutaj znalazłem ciekawe porównanie
http://solaris18.blogspot.com/2011/07/ogrzewasz-propan-buranem-czy-olejem.html
szczególnie jeśli chodzi o tabelkę kosztów w zestawieniu.
Nawet zakładając, że autor przyjął do obliczeń dane odbiegające od rzeczywistości w niewielkim stopniu to tabela ta nie faworyzuje jednego źródła energii.
W moim przypadku planowany mam kocioł na ekogroszek więc różnica (parametry domu będą podobne do 50kWh/m2/rok a dom 136m2) przy grzaniu tlko kominkiem z płaszczem wodnym była by na poziomie 200zł rocznie więc może po 30 latach by się wyrównało do kosztów włączenia takiego obiegu i samego kominka. W sumie jeśli przejść na drewno to mógłbym też zamiast pieca z podajnikiem na ekogroszek postawić piec bez podajnika ale za to ze sporą komorą zasypową tak aby władować max drewna i rzadko odwiedzać kotłownię. Wydaje się wręcz, że różnice w moim przypadku w kosztach jest niewielka a wygoda stosowania ekogroszku z podajnikiem jest już wieksza i to sporo.
W podobnym domu u znajomej zainstalowany jest kominek z płaszczem wodnym oraz piec olejowy i tam jż te oszczędności sa widoczne ale, że to starsi ludzie wiec i nie za bardzo się chce dorzucać ciągle czapy drewna do kominka więc i generowane oszczędności są małe.
Uważam, że tam gdzie jest piec na paliwo stałe włączanie kominka z płaszczem wodnym mija ię z celem bo już lepiej po prostu palić w kominku dla przyjemności a ciepło i tak po domu się rozejdzie (chociaż nierównomiernie) i w jesienno wiosenne dni w zupełności wystarczy sam kominek natomiast w mroźne dni to już centralne a kominek dla przyjemności.
Inaczej się ma sprawa jak mamy piec gazowy/olejowy, tutaj taki kominek z płaszczem wodnym ma swoje uzasadnienie finansowe natomiast źle ustawiona automatyka pieca będzie powodowała (jak w przypadku znajomej) ciągłe załączanie i wyłączanie pieca CO ponieważ temperatura spalin w kominku wacha się w zależności od fazy spalania drewna (podsuszanie i odparowanie, spalanie części lotnych, wyżarzanie) chyba, że ktoś stale dokłada po czapie do kominka wtedy parametry są bardziej stabilne. Pewnie piec ustawiony na większą histerezę temperatury załączania i wyłączania będzie odpowiednio współpracował z takim kominkiem.
Dla informacji podam, że aktualnie mieszkam razem z żoną w domku parterowym z poddaszem urzytkowym o pow. 70m2 i ogrzewam w zimie tak do ok -8 st. C tylko kominkiem a nad ranem jak wygasa w kominku to włacza się konwektor ustawiony na 850W w sypialni a żona włącza na pół godziny w łazience konwektor 1kW. Jak sa silne mrozy tak -20st C to niestety w salonie dodatkowo stawiam konwektor ustawiony na 2kW ale tylko wtedy kiedy przebywamy w salonie. Za dnia kiedy nas nie ma w domu powoli wszystko stygnie (akumulacyjność murów, mebli i przedmiotów) i jak się wieczorem wróci to jest odczuwalny lekki chłód - taki, że na stopy ciepła skarpeta idzie a na wierzch bluza albo sweterek. Tak żyli nasi dziadkowie i pradziadowie i porapra :) a wygoda cieplna w domku jak w bloku niestety kosztuje. Obniżając koszty tracimy wygodę ale dla przeciętnej rodziny gdzie wszyscy są sprawni i mogą zamiennie "opiekować" się kominkiem i/lub kotłem nie jest to problemem i można komfort cieplny mieszkania utrzymywać.
pozdro
Wysłany: wto, 5 marzec 2013 o godz. 16:44
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
Podobno dobrze zamontowany i zaplanowany kominek z powodzeniem potrafi poradzic sobie z ogrzewaniem całego naszego domu! Jesli jedna rzeczywiscie tak ma sie stac koniecznie powinniśmy wybrac kominek z płaszczem wodnym, duzy wybór znajduje się np. tutaj.
Natomiast co do porad to warto zajrzeć tu.
:)
Wysłany: czw, 23 maj 2013 o godz. 23:39
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
Ja mam kominek z płaszczem wodnym i jak najbardziej mogę go polecić - zarówno jeśli ktoś chce go tylko po to, aby było stylowo, jak i dla tej osoby, która chce nim ogrzać mieszkanie. Fajne tego typu kominki można znaleźć na http://merkurykominki.pl/
Wysłany: pią, 24 maj 2013 o godz. 18:21
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
widziałempodobny kominek u mojego kolegi, bardzo sobie go chwalił. W celu utrzymania komina w inealnym stanie korzytsa z usług http://kominiarzszczecin.pl
Wysłany: śro, 5 czerwiec 2013 o godz. 13:41
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
violetka napisał(a):
Ja mam kominek z płaszczem wodnym i jak najbardziej mogę go polecić - zarówno jeśli ktoś chce go tylko po to, aby było stylowo, jak i dla tej osoby, która chce nim ogrzać mieszkanie.
Zgadzam sie z Violetką. U moich rodziców w domu jest zwykły, powietrzny wkład ale przy motażu komunika u siebie zdecydowałam się na ten wdony. Te wodne są wydajniejsze i zapewniają więcej ciepła w ogrsie grzewczym. U mnie jest konkretnie ten: http://www.galeriakominkow.pl/Sklep_internetowy/Wk%C5%82ady_kominkowe_-_wodne/BELFONTE
Wysłany: czw, 13 czerwiec 2013 o godz. 17:02
Temat postu: Odp: kominek z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym to dobre rozwiązanie dla osób, którym nie straszne dokładanie opału o 3 nad ranem. Dochodzi tez czeste czyszczenie. jednak efekt poświaty ognia na ścianach w zimny zimowy wieczór to niezastąpiony widok.
prosze tylko nie zapominac o tym, że warunki jakie musi spełniac pomieszczenie w którym jest zainstalowany kominek z płaszczem wodnym, są takie same jak dla kotłowni z paleniskiem na paliwo stałe. Musi byc odpowiedni, niezamykany nawiew, wentylacja grawitacyjna itp. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tu: kominiarz Poznań