Jeśli chcesz pisać wiadomości musisz się zalogować.
Wysłany: pią, 26 luty 2010 o godz. 09:01
Temat postu: budowa w systemie kanadyjskim
Witam, rozważam rozpoczęcie budowy domu w systemie kanadyjskim. Czy orientujecie się jakie są plusy i minusy tego systemu?
Wysłany: pią, 1 kwiecień 2011 o godz. 13:10
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
No wg mnie to zalet jest niewątpliwie mniej niż wad. Odradzam: wady wady wady. Spójrz:
Główne zalety to szybki montaż i szybkie nagrzewanie się budynku. Chociaż to może być też wadą.
Wady: musisz znaleźć najlepszych specjalistów bo łatwo spartaczyć taką robotę. I najwyższej jakości drewno- częste odksztalcenia. Z tego wynika kolejny minus: BARDZO droga zabawa.
Nie wspominając o ogromnej wrażliwości na wilgoć i konieczności stosowania wymuszonej wentylacji...
Wysłany: pią, 8 kwiecień 2011 o godz. 10:42
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
Najważniejszym elementem jak już zdecydujesz się na tego typu budowę jest znalezienie odpowiedniej ekipy, która postawi ten dom tak, żeby nie ujawniły się te wady o których powyżej. Polecam Ci kontakt z Dolnośląską Grupą Budowlaną, oni od kilkunastu lat budują metodą szkieletową, widziałam już dom przez nich zbudowny i muszę powiedziec, że to jest właśnie odpowiednia firma. Na pewno będziesz zadowolony. Warto im zaufać. Zresztą na początek możesz do nich zadzwonić, pogadać co i jak, na stronie znajdziesz kontakt: grupadolnoslaska.pl
Wysłany: pon, 25 lipiec 2011 o godz. 12:23
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
kanadyjczki skandynawy i inne tego typu konstrukcje stawia sie szybko przy odpowiedniej ekipie, jednakze nie spelniaja takich wymogow jak murowane, przede wszystkim nie mamy odpowiedniego dogrzania takiego budynku (przeklada sie to na rachunki) nie wspominajac iz jest to drewno i nie jest tak trwalym materialem jakim sa inne materialy
Wysłany: pon, 1 sierpień 2011 o godz. 11:18
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
Buduję dom kanadyjski, i nie wątpiliwe szybkie nagrzewanie domu uważam za zaletę.
Byłam u znajomego, który ma dom wybudowany tą techniką i jest naprawdę rewelacyjny. Przede wszsytkim ekologiczny.
Ja na moją ekipę nie narzekam, bo znają się na rzeczy.
Najpierw popytajcie ludzi jak się mieszka w takich domach a potem wymienijacie wady. Domy murowane również mają swoje wady.
Wysłany: pon, 5 wrzesień 2011 o godz. 11:35
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
Hej, zgadzam się z Expertyzą. Dolnośląska Grupa Budowlana to specjaliści w budowie kanadyjczyków, polecam. A co do wyzszych kosztów kanadyjczyka, to no cóż, solidny murowaniec też sporo kosztuje.
Wysłany: nie, 22 kwiecień 2012 o godz. 19:33
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
Witam forumowiczów, odkopuję ten temat, mam nadzieję, że nie bez sensu ;)
Również rozważam budowę domu z drewna, ale z informacji, które zanalazłem w internecie, dosyć dużo wątpliwości już rozwiałem. Faktem jest, że nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale z tego co czytałem to wiele się w naszym kraju zmieniło. Poza tym nie wierzę, że domy z drewna są tak bardzo podatne na odkształcenia, przecież w innych krajach to standardowy typ budowy. Na serio tak dużo firm w Polsce "odwala" kiepską robotę?
Wysłany: czw, 7 marzec 2013 o godz. 14:16
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
Dodatkowo budowa domów w systemie szkieletowym nie koniecznie musi się odbywać przy użyciu płyt drewniopochodnych takich jak OSB czy MFP. Do budowy tych domów można z powodzeniem wykorzystać płyty cementowo drzazgowe Cetris, czy płyty magnezowe MgO, które są wigocioodporne, nie doprowadzają do rozwoju pleśni oraz grzybów, mają najwyższą klasę odporności ogniowej (A), ponadto mają dobre parametry wytrzymałościowe i są łatwe w obróbce.
Wysłany: śro, 8 maj 2013 o godz. 14:10
Temat postu: Odp: budowa w systemie kanadyjskim
W kwestii ogrzewania budynków w systemie kanadyjskim to kluczowe jest tu wybranie odpowiedniej warstwy ocieplenia. Inwestorzy wybierająć wełnę mineralną powinni wykonać odpowiednie analizy - cieplno-wilgotnościowe oraz energetyczne. Wybrać najoptymalniejsze parametry techniczne jak współczynnik przewodzenia ciepła oraz grubość termoizolacji.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation