Dzienniki budowy » Dziennik użytkownika jerrasek
kotłownia
Dwa tygodnie i kotłownia jest kotłownią Wygląda dobrze ale czy da radę polskiej zimie . oczywiście jak widać zostało jeszcze trochę do zrobienia.
c.d
Od tygodnia mam posadzki. Panowie uwinęli się w jeden dzień. A to efekt ich pracy. I jeszcze jedno. Wygląda na dobrą robotę. A w sobotę zacząłem walczyć z kotłownią. Ale na efekt końcowy musimy poczekać. Jak skończę to wrzucę 2-3foty.
podłoga
Mrozy puściły więc można przystąpić do kolejnych wyzwań. Dzisiaj kilka zdjęć z postępów prac. Przy PC tylko podłogówka wchodzi w grę - jeśli ma być ciepło . Wcześniej zrobiono wszystkie przyłącza wodno kanalizacyjne oraz instalację odkurzacza centralnego - może kiedyś będzie mnie stac na jednostkę centralną. Jutro zalewamy podłogi. Potem wrzucę kilka zdjęć.
dalsze prace
Dawno mnie nie było. Prace zwolniły jak to zimą ale pogoda dopisywała jak na tę porę roku. W grudniu zakończyłem elektrykę Trochę obwodów się nazbierało. A że zimy nie ma a budynek jest ocieplony w styczniu położyliśmy tynki. Długo się zastanawiałem czy to odpowiednia pora ale chyba tak, powoli schną jak widać poniżej 5 dni i skończone Piecyk robi swoje jak widać Prawie jak centralne Jest i piecyk. Teraz jest trochę czasu - niech się suszy - więc można powoli ocieplać poddasze. Następnym razem prześlę kilka fotek. No i zapomniałbym - zrobiliśmy schody. To tyle na dzisiaj.
ocieplenie
I jeszcze przód. i z boku Rury od pompy PC po zrobieniu odwiertów wprowadzono do budymku poprzez studzienkę i tak to wygląda. Teraz przymierzamy się do instalacji elektrycznej.
ocieplenie
Koniec września i udało się ocieplić - pomimo małych niespodzianek. Np. puszki od rolet miały różne rozmiary w zależności od długości rolet itp. Ale...... jak widać prawie skończone Zostało na 3 dni pracy i rozejrzę się za parapetami. Może przed zimą wstawimy?! i jedno zdjęcie z poddasza. Wyszło całkiem wysoko - po zmianach!!!
stan surowy zamknięty
Długo mnie nie było ale sporo się działo - jak to w wakacje. Udało się przykryć dach dachówką betonową, wstawić okna i ocieplić dom. wstawiliśmy bramę garażową a w trakcie działaliśmy z ociepleniem. a tak wygląda to teraz 13 września 2011r. - tył domku i przód Poza tym udało się zrobić odwierty do pompy ciepła (2 x 75 m) i przy okazji studnię oraz założyć przydomową oczyszczalnię. W środku walczymy ze ściankami działowymi i powoli przymierzamy się do elektryki. Jesień zapowiada się pełna pracy. Pozdrawiam.
dach
21 lipca cieśle weszli na strop i zaczeli składać wieźbę. i do końca sierpnia będzie SSO. Mam nadzieję . Na dzisiaj tyle!!!
strop gotowy
No i w końcu zakończyliśmy strop. Sukces!!! i gotowe!!!
strop c.d
Już lipiec a strop jeszcze nie zalany, może w tym tygodniu (jak pogoda dopisze). Ale widoki są o.k
strop
Nie spodziewałem się że budowa stropu zabierze nam tyle czasu. Pogoda chwilami nie dopisywała. Było albo za gorąco albo lało całe dnie. (2 tygodnie uciekły) Ale powoli zbliżamy się do zalewania stropu. Na dzisiaj wygląda to tak. Mam nadzieję że wytrzyma. Jeszcze trochę stali na górę, żebra rozdzielcze, powiążemy wszystko do "kupy" i można zalewać - widzę świateło w tunelu .
słupy
28 maja i dalej walczymy z podciągami, słupami i nadprożami. Sporo roboty, stali, szalunków ale w poniedziałek zalewamy. Za tydzień kładziemy strop - może się uda ?! Powyżej przyszły taras. Przód i poniżej środek.
mury
To chyba najprzyjemniejszy okres budowy. Mury "rosną w oczach". i jeszcze jedno.... Nawet można wyjrzeć przez okno . Klejny tydzień - to nadproża i zaczynamy układać strop (TERIVA). Tym razem potrwa to trochę dłużej. Mam nadzieję, że pogoda dopisze.
stan zerowy za nami
Połowa maja (14 maj) i stan zerowy gotowy jak na zdjęciu. Całkiem nieźle. Pogoda dopisała. Największym problemem na tym etapie było wypełnienie piachem i przygotowanie budynku pod chudziak. Chodziło o koszty za piach i koparkę - a za to zapłaciłem 3900zł (ponad 220m3 piachu). Pierwsze wyceny sięgały ok. 7tys. Dwa dni przerwy na dowóz pustaków, kleju i od wtorku ruszamy budować dom (ściany oczywiście).
bloczki fundamentowe
3 dni i bloczki fundamentowe gotowe. i ocieplenie również
ławy gotowe
Nie poszło źle. Koparka w 4 godziny zerwała na głębokość ok. 40cm czarnej ziemi za 400zł i do roboty poszły łopaty. Oczywiście wcześniej zaprosiłem geodetów. Wykop na 70cm szerokości i 40cm głębokości pod wszystkie ławy w 6 osób w 6 godz. z przerwą na posiłek - rewelacja. Ułożyliśmy zbrojenie a kolejnego dnia.. jak widać zalaliśmy ławy. no i gotowe. Koszt za ławy. Stal 1200zł, Beton B-20 18m3 (5200zł). A bloczki zaczynamy po przerwie majowej 04 maja. Pozdrawiam.
Zaczynamy budować.
Zaczynamy budować. Dzisiaj spotkanie z operatorem maszyny, który jutro zerwie urodzajną ziemię spod budynku (z małym zapasem) i w tygodniu geodeta wytyczy dom na działce. Cztery paliki wbite dla operatora - to co ma zerwać. Koszty: operator ok. 4 godz. pracy (400zł); geodeta chce 400zł. Dodatkowe koszta, które poniosłem w okresie zimowym, to 2000zł za plan i projekt do przyszłego ogrzewania domu i ciepłej wody - to jest PC.
mam budowlańców
Tak jak pisałem wcześniej znalazłem 3 wykonawców. 3 wyceny i jakie różnice. Pierwszy z Bydgoszczy (jeden z tańszych podobno) za robociznę bez dachu 31tys. Drugi spoza Bydgoszczy (25km) najtańszy 18tys. za tą samą robotę plus dach 20tys. Ostatni którego wybrałem droższy ale solidniejszy 24 robocizna (murarka) i dach 22tys. z miejscowości w której się buduję (po sąsiedzku). Teraz tylko czekać kiedy śniegi puszczą na wiosnę i do roboty. Pozdrawiam.
szukam wykonawcy
Po długiej przerwie znowu jestem!!! Budowanie domu musiałem odłożyć o rok z przyczyn służbowych. Jestem teraz na etapie szukania majstrów, którzy zbudują nasz dom. Znalazłem 3 różnych wykonawców i czekam na wycenę. Jak twierdzą zajmie im to 1-2 tygodnie. Wybrałem sprawdzone ekipy, których prace mogłem zobaczyć i porozmawiać z właścicielami odnośnie jakości i ceny. Zobaczymy!!! Przedstawię i podzielę się wynikami jak je otrzymam. Pozdrawiam. Jerry
Pozwolenie na budowę
Pozwolenie na budowę jest do odebrania. Dokładnie 6 tygodni czekania.
Czekam na zgodę
Od kupna działki minęło 10 miesięcy. Mięsiąc temu (luty 2010) po adaptacji projektu zdaliśmy projekt z pozostałymi dokumentami do Starostwa i czekamy na otrzymanie zgody na budowę, którą powinniśmy lada dzień otrzymać. Kiedy człowiekowi się nie spieszy, to takie czekanie nie przeszkadza ale dla tych którzy myślą, że od kupna działki w 2 miesiące się zaczną budować to...... nie wróżę sukcesów . Dokładny kosztorys dodam póżniej. Pozdrawiam wszystkich.
Projekt
Wybór projektu nie był sprawą prostą - jak wszystko. Przejrzeliśmy setki projektów i wreszcie wybraliśmy. Rada dla wszystkich - nie spieszyć się z wyborem. Jest tego tyle, że zawsze znajdzie się coś lepszego. Braliśmy wszystko pod uwagę: metry kw. rozmieszczenie pomieszczeń, ilość miejsca w pomieszczeniu gospodarczym. Wybraliśmy projekt VIS-A-VIS c126a z MURATORA. Tak to wygląda: 1. Domek 2. Rzut Oczywiście nie obyło się bez zmian jak widać poniżej. Jak widać: 1. Zrezygnowaliśmy z jednego tarasu powiększając tym samym salon 2. Powiększyliśmy dwa pomieszczenia gospodarcze za garażem - tego nigdy nie za wiele 3. Nie obyło się bez zmian okien 4. Zrezygnowaliśmy z łazienki w sypialni - jest nas tylko 3 5. Poszerzyliśmy taras o 1m. 6. Przy kuchni zaprojektowaliśmy małą spiżarkę Za projekt z jego adaptacją zapłaciliśmy 4.600zł
Pierwsze koty za płoty
Założenie dziennika budowy na forum traktuję jako oddanie tego co wziąłem (jestem to winien innym). Mam na myśli to, że przeglądałem w internecie dziesiątki dzienników i powiem, że sporo z nich skorzystałem. Decyzja o budowie domu zapadła dokładnie rok temu (zima/wiosna 2009r.) Oczywiście pierwszym etapem, a właściwie zadaniem jakie nas czekało to poszukać ładną działkę w okolicy Bydgoszczy. W maju po 4 miesięcznych poszukiwaniach udało się. Nie jest to sprawa łatwa. Braliśmy pod uwagę lokalizację (dojazd do miasta, kierunki stron świata), wielkość działki (szerokość i długość), no i oczywiście cenę. Na działkę wydaliśmy wraz z notariuszem ok. 98 tys. zł (wielkość działki 1072 m kw. - szerokość 30m, długość ok 36m.) Dla nas istotna była szerokość działki bo od początku chcieliśmy budować parterowy dom z podwójnym garażem na dwa auta. Wymagania tego typu domu to min. 27m szer.